Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İkametgah Değişikliği (YARDIM)

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tugce98

İkametgah Değişikliği (YARDIM)

Mesaj gönderen tugce98 » Pzr Ağu 19, 2018 8:43 pm

Arkadaşlar merhaba,
ben Almanyaya ilk geldiğimde dayımın yanında kaldığım için ikametgahım Unna'daydı.Görüşme falan yapıp 6 aylık vizemi 1 yıla uzatmıştık.Ve 100 euro ödemiştik.
Şimdi Wg ye çıktım ve Essene taşındım.Randevum yarın ama benden çok fazla belge istiyorlar.
kira sözleşmesi,pass,foto,100 Euro,dil serifikaları, bloke hesap, kurs belgeleri, okuldan zulassung...

Anlamadığım şey ben bunları zaten Unna'da yapmıştım.Taşındıkça sürekli yapmak mı gerekiyor ? Lütfen yardımcı olur musunuz yanlışlık yok mu bu işte?

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: İkametgah Değişikliği (YARDIM)

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Ağu 20, 2018 1:30 am

evet. yeniden götürceksin hepsini ama güncel halleriyle. bloke hesabin 1 sene önceki durumu kabul edilmez mesela

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Pzt Ağu 20, 2018 12:34 pm

eğer oturumun hala devam ediyor sadece adres değişikliği yapacaksan sadece kira sözleşmesi yetmişti bende. ama sanırım senin oturum izninde bitmek üzere ve yeni oturum alacaksın, bu konuda welly nin dediği gibi güncel dökümanları isteyebilirler.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Pzt Ağu 20, 2018 3:48 pm

Muriel yazdı: Pzt Ağu 20, 2018 12:34 pm eğer oturumun hala devam ediyor sadece adres değişikliği yapacaksan sadece kira sözleşmesi yetmişti bende. ama sanırım senin oturum izninde bitmek üzere ve yeni oturum alacaksın, bu konuda welly nin dediği gibi güncel dökümanları isteyebilirler.
Yok yok daha 4 ay falan oldu zamanım var :D bugün hallettim dediğin gibi kira sözleşmesi yetti.