Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
konstanzlake

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen konstanzlake » Cum Ağu 17, 2018 1:03 pm

dctrez yazdı: Cum Ağu 17, 2018 1:01 pm Siz peki hangi belgeler ile konsolosluğa gittiniz? Ya rica etsem belgelerin ss lerini bana maille atabilir misiniz cetrezdilan@gmail.com durumum baya acil otobüs biletimi de aldım bide pazartesiye. Eğer yanlıssa iptal de edemicem.
Maile beni de ekler misiniz :D pazartesi ben de aynı durumda olacağım

serramrgl@gmail.com

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Ağu 17, 2018 1:14 pm

dctrez yazdı: Cum Ağu 17, 2018 1:01 pm Siz peki hangi belgeler ile konsolosluğa gittiniz? Ya rica etsem belgelerin ss lerini bana maille atabilir misiniz cetrezdilan@gmail.com durumum baya acil otobüs biletimi de aldım bide pazartesiye. Eğer yanlıssa iptal de edemicem.
Ben daha gitmedim. 27 ağustos 8:00’de görüşmem var.

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Cum Ağu 17, 2018 1:28 pm

konstanzlake yazdı: Cum Ağu 17, 2018 12:52 pm O kağıtta seri numarası vardı, ne işe yaradığını ben de hala bilmiyorum ama fintibayla alakası yok sanırım, bana onunla ilgili bisey sorulmadı.

Pasaportunuzu en yakın zamanda alın, gelene kadar fintibada bilgilerinizi, pasaport bilgileriniz dahil doldurun. Çünkü önce bunlar için onay geliyor, sonrasında video görüşmesi oluyor, en azından o aradan çıkmış olur.

Ben de bu konularda çok yeniyim, yönlendirici olmak istemem, sadece tavsiye niteliğinde söylediklerim, yanlışım varsa birileri düzeltebilir
Çok teşekkür ederim :)

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Cum Ağu 17, 2018 4:11 pm

filmlovepenguin yazdı: Cum Ağu 17, 2018 1:14 pm Ben daha gitmedim. 27 ağustos 8:00’de görüşmem var.
Merhaba,
Yanlış anlamazsanız eğer sizinle instagramdan iletişime geçmemiz mümkün mü? Ben bu forumu kullanamıyorum.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Ağu 17, 2018 4:50 pm

MelikeK. yazdı: Cum Ağu 17, 2018 4:11 pm Merhaba,
Yanlış anlamazsanız eğer sizinle instagramdan iletişime geçmemiz mümkün mü? Ben bu forumu kullanamıyorum.
İnstagramdan anlatıp buradan anlatamayacağınız ne olabilir tam anlamadım? Özel bir durumsa, ben size nasıl yardımcı olabilirim onu da bilmiyorum.

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Cum Ağu 17, 2018 5:00 pm

''No more actions required for today. Check your email inbox and your app for regular updates. Enjoy your day.'' Pasaport bilgilerimi girdim şu an yanımda değil seçeneğini işaretledim. Sonra böyle bişey çıktı . Umarım bi yanlışlık yapmadım. Sizede böyle bir uyarı verdi mi?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cum Ağu 17, 2018 5:11 pm

MelikeK. yazdı: Cum Ağu 17, 2018 5:00 pm ''No more actions required for today. Check your email inbox and your app for regular updates. Enjoy your day.'' Pasaport bilgilerimi girdim şu an yanımda değil seçeneğini işaretledim. Sonra böyle bişey çıktı . Umarım bi yanlışlık yapmadım. Sizede böyle bir uyarı verdi mi?
Gördüğüm kadarıyla istisnalar dışında pasaport yoksa diğer adımlara geçemezsiniz. Video call da pasaportun sahte olup olmadığına bakılıyor çünkü.

Başvuru sürecinizi tam bilmiyorum ama eğer pasaport konsolosluktaysa fintibaya durumu anlatan bir mail atarsanız pasaportun kopyası belki kabul olur. Olmazsa, zaten gidip alıp işlemleri yapmalısınız sonra konsolosluğa ulaşmalısınız tekrardan :|

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Cum Ağu 17, 2018 5:14 pm

Teşekkürler

dctrez

Mesaj gönderen dctrez » Cum Ağu 17, 2018 7:23 pm

MelikeK. yazdı: Cum Ağu 17, 2018 5:14 pm Teşekkürler
Pasaportunuz olmadan hesabı açmanız mümkün değil bence bir an önce gidip dilekçe verin ve pasaportunuzu teslim alın. Gitmeden bi dilekçe yazın. Dilekçede fintiba üzerinden bloke hesap açmanız gerektiğini ve bloke hesabı doğrulamak için fintibanın sizden pasaportunuz ile videolu görüşme talep ettiğini yazın. Dilekçeyi direk konsolosluğa verin gişe 1’den teslim alabiliyorsunuz hemen. Pazartesi günü konsolosluk 12:00a kadar açık. Sonrasında cumaya kadar resmi tatile giriyor. Bence pazartesi sabah gidip bunu halledin.

dctrez

Mesaj gönderen dctrez » Cum Ağu 17, 2018 7:31 pm

konstanzlake yazdı: Cum Ağu 17, 2018 1:03 pm Maile beni de ekler misiniz :D pazartesi ben de aynı durumda olacağım

serramrgl@gmail.com
Bu arada ben belgeyi buldum. Baska bir pdf in içindeymiş. Hallettim yani. Blocking confirmation ve account statement isimli iki dosyayı indirdim. Onları götürücem. Bide blocking confirmationın içinde bi yerde customer number ve access code tarzı bir sey yazıyor. Bide bi link vermişler o linke tıklayıp bu bilgilerle giriş yapınca bi sayfa daha cıkıyor onun da çıktısını aldım. 3 çeşit belge götüreceğim yani. daha fazlasına gerek varsa bilen arkadaşlar söyleyebilir :))

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Cum Ağu 17, 2018 8:02 pm

dctrez yazdı: Cum Ağu 17, 2018 7:31 pm Bu arada ben belgeyi buldum. Baska bir pdf in içindeymiş. Hallettim yani. Blocking confirmation ve account statement isimli iki dosyayı indirdim. Onları götürücem. Bide blocking confirmationın içinde bi yerde customer number ve access code tarzı bir sey yazıyor. Bide bi link vermişler o linke tıklayıp bu bilgilerle giriş yapınca bi sayfa daha cıkıyor onun da çıktısını aldım. 3 çeşit belge götüreceğim yani. daha fazlasına gerek varsa bilen arkadaşlar söyleyebilir :))
Aa çok iyi yapmışsın, sevindim işin halloldu bayram girmeden.

Kurban bayramı İstanbul alman başkonsolosluğunun siteside 2 gün diyor

Ama burda bana biri 5 gün dedi. Telefonla arıyorum ulaşamıyorum

Bilgisi olan var mı?

mozerbaris

Mesaj gönderen mozerbaris » Cum Ağu 17, 2018 10:30 pm

hallettim.

mozerbaris

Mesaj gönderen mozerbaris » Cum Ağu 17, 2018 10:51 pm

https://resmim.net/preview/Sj9EIV.png arkadaşlar burada sağlık kısmında soruyu cevaplamama rağmen kırmızı olmasının nedeni nedir ??

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Cum Ağu 17, 2018 10:53 pm

mozerbaris yazdı: Cum Ağu 17, 2018 10:51 pm https://resmim.net/preview/Sj9EIV.png arkadaşlar burada sağlık kısmında soruyu cevaplamama rağmen kırmızı olmasının nedeni nedir ??
Fintiba plus a geçmediğin için sanırım

Zaten senin oralarla işin yok ki, sadece banka kısmıyla işin var
Tabi eğer fintibadan sigorta yaptırmayacaksan

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Cmt Ağu 18, 2018 5:56 am

dctrez yazdı: Cum Ağu 17, 2018 10:12 am Arkadaşlar konsolosluğa hangi belge ile gitmemiz gerekiyor? Ben parayı yatırdım ve paranın fintibaya geçtiğine dair bir mail aldım. Ama hangi belgeyi konsolosluga götürmem lazım anlayamadım??
Blocking Confirmation.pdf

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Cmt Ağu 18, 2018 6:54 am

konstanzlake yazdı: Prş Ağu 16, 2018 4:29 pm Ziraat bankası 89 tl masraf aldı
ziraat bankasında swift işlemi internet bankacılığında SHA olarak gerçekleşir: yani karşı taraftan alıcı taraftanda masraf kesilir. bunu göz önüne alarak fazla mı yolladınız. yani karşı taraftan kaç euro kesildi

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Cmt Ağu 18, 2018 10:02 am

efes34 yazdı: Cmt Ağu 18, 2018 6:54 am ziraat bankasında swift işlemi internet bankacılığında SHA olarak gerçekleşir: yani karşı taraftan alıcı taraftanda masraf kesilir. bunu göz önüne alarak fazla mı yolladınız. yani karşı taraftan kaç euro kesildi
Eyvah
Bilmiyorum ki söylenen miktarı attım of çok saçma

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Cmt Ağu 18, 2018 10:04 am

efes34 yazdı: Cmt Ağu 18, 2018 6:54 am ziraat bankasında swift işlemi internet bankacılığında SHA olarak gerçekleşir: yani karşı taraftan alıcı taraftanda masraf kesilir. bunu göz önüne alarak fazla mı yolladınız. yani karşı taraftan kaç euro kesildi
2829 istemişlerdi öyle attım

Şimdi mail geldi 2804 euro elimize ulaştı diye

Sorun var mı yani zaten 100 euro depozitodan kesmişlerdir dimi

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Cmt Ağu 18, 2018 12:24 pm

dctrez yazdı: Cum Ağu 17, 2018 7:23 pm Pasaportunuz olmadan hesabı açmanız mümkün değil bence bir an önce gidip dilekçe verin ve pasaportunuzu teslim alın. Gitmeden bi dilekçe yazın. Dilekçede fintiba üzerinden bloke hesap açmanız gerektiğini ve bloke hesabı doğrulamak için fintibanın sizden pasaportunuz ile videolu görüşme talep ettiğini yazın. Dilekçeyi direk konsolosluğa verin gişe 1’den teslim alabiliyorsunuz hemen. Pazartesi günü konsolosluk 12:00a kadar açık. Sonrasında cumaya kadar resmi tatile giriyor. Bence pazartesi sabah gidip bunu halledin.
Ben şehir dışında oturduğum için konsolosluğa dilekçemi faks ile gönderdim kargo ile postalamalarını bekliyorum. Pasaportumun fotokopisyle bazı bilgileri doldurdum fakat Fintiba'ya student Visa kısmını dolduracak mıyım sarı ışık yanıyor anlayamadım yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Cmt Ağu 18, 2018 12:50 pm

dctrez yazdı: Cum Ağu 17, 2018 7:31 pm Bu arada ben belgeyi buldum. Baska bir pdf in içindeymiş. Hallettim yani. Blocking confirmation ve account statement isimli iki dosyayı indirdim. Onları götürücem. Bide blocking confirmationın içinde bi yerde customer number ve access code tarzı bir sey yazıyor. Bide bi link vermişler o linke tıklayıp bu bilgilerle giriş yapınca bi sayfa daha cıkıyor onun da çıktısını aldım. 3 çeşit belge götüreceğim yani. daha fazlasına gerek varsa bilen arkadaşlar söyleyebilir :))
Account statement ı bulamadım, o nerede acaba?