Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fintiba ( Bloke Hesap )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mirfaelltnichtsein

Re: Fintiba ( Bloke Hesap )

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Çrş Ağu 15, 2018 7:57 pm

filmlovepenguin yazdı: Pzt Ağu 13, 2018 6:57 pm En azından denizbank için olduğunu söyleyeyim bu olayın. Bugün gönderdim, bakalım ne zaman ulaşacak? :arrow:
Bir haber var mı?

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Çrş Ağu 15, 2018 8:00 pm

dctrez yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 7:50 pm Benimki de 7 eylülde. Şuan tek umudum şu 2 günde bankadan onay gelse de pazartesi direk konsolosluğa gidebilsem. Çünkü salıdan cumaya tatilmiş galiba. Elçiliği aradım onlar sadece 21-22 si tatil dediler ama istanbuldaki konsolosluk salıdan cumaya kapalıyız dedi, saçma geldi. Bi bilginiz var mı?
aa ben de salı çarşamba sanıyordum internette öyle yazıyor diye.. Ben de İstanbuldakine gideceğim
çok saçma hel böyle yoğun bir dönemde..

Bana Fintibadan onay geldi 1-2 saat önce, yarın parayı yatıracağım bakalım umarım bir aksiik çıkmaz ve çok masraf kesilmez. insallah yetişiriz ya

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Çrş Ağu 15, 2018 8:21 pm

dctrez yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 7:50 pm Benimki de 7 eylülde. Şuan tek umudum şu 2 günde bankadan onay gelse de pazartesi direk konsolosluğa gidebilsem. Çünkü salıdan cumaya tatilmiş galiba. Elçiliği aradım onlar sadece 21-22 si tatil dediler ama istanbuldaki konsolosluk salıdan cumaya kapalıyız dedi, saçma geldi. Bi bilginiz var mı?
Bir şey soracağım ben konsolosluğa sadece pasaportumu iade için gideceğim, belgeyi bana maille atmam söylendi. Sana konsolosluğa mı getir dediler? . Aynı süreçteyiz lütfen irtibatta kalalım. Transferi hallettin mi bankaya?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Çrş Ağu 15, 2018 10:17 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 7:57 pm Bir haber var mı?
Yogunluktan yazamadim.

Pazartesi oglen gonderdigim, sali sabah 7‘de ulasmisti. Nasil o kadar hizli oldu anlamadim... Daha garibi acayip bir iletim ucreti odedim, ~50€. Internetten sinira takildigim icin ve bankadaki gorevliler de duzeltemedigi icin vezneden gondermek zorunda kaldim, galiba o nedenle oldu. Veya adamlar hizli gonderim sectiler benim yerime.

Neyse isler halloluyor, benim icin sorun degil.Sorunsuz kayit olup, okuluma baslayayim baska bir sey istemiyorum.

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Çrş Ağu 15, 2018 10:31 pm

Sınır ne kadar acaba internetten? Ve hangi banka?

MelikeK.

Mesaj gönderen MelikeK. » Prş Ağu 16, 2018 12:28 am

Arkadaşlar bana da yardımcı olur musunuz lütfen?
Ben de erasmusla 5 ay Almanyaya gideceğim. Bloke hesap için konsolosluk 220 * 5 = 1100 Euro göndermem gerektiğini söyledi Fintibaya bu parayı hangi hesabınızdan nasıl gönderdiniz? . Siz nasıl yaptınız bu işlemi ? Lütfen yardımcı olun...

dctrez

Mesaj gönderen dctrez » Prş Ağu 16, 2018 1:01 am

konstanzlake yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 8:21 pm Bir şey soracağım ben konsolosluğa sadece pasaportumu iade için gideceğim, belgeyi bana maille atmam söylendi. Sana konsolosluğa mı getir dediler? . Aynı süreçteyiz lütfen irtibatta kalalım. Transferi hallettin mi bankaya?
Tabiki kalalım :) Bana maille atabilirsin demediler ama geçen sene giden bir arkadaşım faks yoluyla halletmişti. Ama her halukarda pasaportu bırakmamız gerektiği için ben kendim götürücem. Ben transferi hallettim. Şöyle yaptım. İş bankasında zaten bi tl hesabım vardı. Bir de mobil bankacılıktan bir döviz hesabı açtım hemen. Oraya parayı atmden yatırdım 1509 euro istedi fintiba benden. (1320+100+89 euro)
bide fazladan 50-60 euro yatırdım işbankasındaki hesabıma, çünkü parayı yollarken tüm masraflar göndericiye ait seçeneğini seçtim. İş bankası 30 euro masraf aldı. Şimdi yarın swift gerçekleşecek mesai saatlerinde oluyor çünkü. Aracı olan banka, yani iş bankasından bizim bloke hesaba ulaşırken de ek bi masraf çıkıyor bunu da zaten o fazladan istedikleri 100 eurodan çekiyolar diye biliyorum. ben bu şekilde yaptım. şu an status kısmımda Waiting for payment yazıyor. para hesaba geçince artık onaya geçerim herhalde bakalım.

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Prş Ağu 16, 2018 1:06 am

dctrez yazdı: Prş Ağu 16, 2018 1:01 am Tabiki kalalım :) Bana maille atabilirsin demediler ama geçen sene giden bir arkadaşım faks yoluyla halletmişti. Ama her halukarda pasaportu bırakmamız gerektiği için ben kendim götürücem. Ben transferi hallettim. Şöyle yaptım. İş bankasında zaten bi tl hesabım vardı. Bir de mobil bankacılıktan bir döviz hesabı açtım hemen. Oraya parayı atmden yatırdım 1509 euro istedi fintiba benden. (1320+100+89 euro)
bide fazladan 50-60 euro yatırdım işbankasındaki hesabıma, çünkü parayı yollarken tüm masraflar göndericiye ait seçeneğini seçtim. İş bankası 30 euro masraf aldı. Şimdi yarın swift gerçekleşecek mesai saatlerinde oluyor çünkü. Aracı olan banka, yani iş bankasından bizim bloke hesaba ulaşırken de ek bi masraf çıkıyor bunu da zaten o fazladan istedikleri 100 eurodan çekiyolar diye biliyorum. ben bu şekilde yaptım. şu an status kısmımda Waiting for payment yazıyor. para hesaba geçince artık onaya geçerim herhalde bakalım.
Baya masraflı olmus cidden gitti eurolar :roll:
Ben de mail atarım tarayıp ama pazartesi de pasaportla beraber götürürüm. Acaba pasaportu nasıl vereceğiz randevu vs olmadan. Kime vereceğiz ki orada direkt, neyse orda sorar öğreniriz artık :)
Bakalım yarın bende teb ya da ziraatten halledeceğim umarım çok masraf ve problem çıkmaz

dctrez

Mesaj gönderen dctrez » Prş Ağu 16, 2018 1:12 am

konstanzlake yazdı: Prş Ağu 16, 2018 1:06 am Baya masraflı olmus cidden gitti eurolar :roll:
Ben de mail atarım tarayıp ama pazartesi de pasaportla beraber götürürüm. Acaba pasaportu nasıl vereceğiz randevu vs olmadan. Kime vereceğiz ki orada direkt, neyse orda sorar öğreniriz artık :)
Bakalım yarın bende teb ya da ziraatten halledeceğim umarım çok masraf ve problem çıkmaz
Ben onu pasaportumu teslim almaya gidince sordum içeri girmemize bile gerek yokmuş. Kapıdaki gişeye pasaportu ve bankanın yollayacağı belgeyi vermemiz yeterliymiş. Umarım pazartesiye yetişir ikimizin de. Benim de uçağım 7 eylülde baya az kaldı. ve tavsiyem hangi bankadan yollarsan yolla internet bankacılığı ile swift işlemini yap şubeden yaparsan çok pahalı oluyor

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Prş Ağu 16, 2018 1:15 am

dctrez yazdı: Prş Ağu 16, 2018 1:12 am Ben onu pasaportumu teslim almaya gidince sordum içeri girmemize bile gerek yokmuş. Kapıdaki gişeye pasaportu ve bankanın yollayacağı belgeyi vermemiz yeterliymiş. Umarım pazartesiye yetişir ikimizin de. Benim de uçağım 7 eylülde baya az kaldı. ve tavsiyem hangi bankadan yollarsan yolla internet bankacılığı ile swift işlemini yap şubeden yaparsan çok pahalı oluyor
Evet biliyorum ama bana yine de 30 euro çok fazla geldi
Hatta acaba bankadan mı yaptın diye şüphe ettim
Yarın bakalım bende ne çıkacak yine haber ederim :D
Sağol konsolosluk için verdiğin bilgi için, ben de öyle yaparım :)

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Prş Ağu 16, 2018 12:20 pm

konstanzlake yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 10:31 pm Sınır ne kadar acaba internetten? Ve hangi banka?
Denizbank 50.000 tl swift icin.

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Prş Ağu 16, 2018 3:22 pm

Dak sigortası yaptıran var mı

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Prş Ağu 16, 2018 4:29 pm

dctrez yazdı: Prş Ağu 16, 2018 1:01 am Tabiki kalalım :) Bana maille atabilirsin demediler ama geçen sene giden bir arkadaşım faks yoluyla halletmişti. Ama her halukarda pasaportu bırakmamız gerektiği için ben kendim götürücem. Ben transferi hallettim. Şöyle yaptım. İş bankasında zaten bi tl hesabım vardı. Bir de mobil bankacılıktan bir döviz hesabı açtım hemen. Oraya parayı atmden yatırdım 1509 euro istedi fintiba benden. (1320+100+89 euro)
Ziraat bankası 89 tl masraf aldı

dctrez

Mesaj gönderen dctrez » Prş Ağu 16, 2018 5:47 pm

konstanzlake yazdı: Prş Ağu 16, 2018 4:29 pm Ziraat bankası 89 tl masraf aldı
Yaaa ciddi misin :(((
Üzüldüm valla. Neyse yapacak bir şey yok. Bu arada sdn at11 yaptırdın mı? Ben yaptırmıstım ve fintibada sağlık sigortam zaten var seçeneğini işaretlediğim halde ısrarla sigorta yapalım mailleri atıyorlar. Buna gerek yok değil mi?

konstanzlake

Mesaj gönderen konstanzlake » Prş Ağu 16, 2018 5:51 pm

dctrez yazdı: Prş Ağu 16, 2018 5:47 pm Yaaa ciddi misin :(((
Üzüldüm valla. Neyse yapacak bir şey yok. Bu arada sdn at11 yaptırdın mı? Ben yaptırmıstım ve fintibada sağlık sigortam zaten var seçeneğini işaretlediğim halde ısrarla sigorta yapalım mailleri atıyorlar. Buna gerek yok değil mi?
Bana da attılar bence gerek yok
Zaten sigorta çılgın paralar istiyor
At11 yeter de artar, gidenler sorun yasamadı arkadaslarımdan.
Bu arada at11 tarihin kaçında baslıyor, benimkini yanlıslıkla kabul mektubumdaki tarihten baslatmıslardı yani 5 eylülden, ama 4 eylülde uçağım ve o günü de kapsaması gerekiyor, düzelttirmiştim. Onu bir kontol et önerim:)

dctrez

Mesaj gönderen dctrez » Prş Ağu 16, 2018 5:54 pm

konstanzlake yazdı: Prş Ağu 16, 2018 5:51 pm Bana da attılar bence gerek yok
Zaten sigorta çılgın paralar istiyor
At11 yeter de artar, gidenler sorun yasamadı arkadaslarımdan.
Bu arada at11 tarihin kaçında baslıyor, benimkini yanlıslıkla kabul mektubumdaki tarihten baslatmıslardı yani 5 eylülden, ama 4 eylülde uçağım ve o günü de kapsaması gerekiyor, düzelttirmiştim. Onu bir kontol et önerim:)
Kabul mektubum 1 eylülde başlıyor benim sigortayo da o tarihten başlattılar. Ben de 7sinde gideceğim. O yüzden sıkıntı olmaz herhalde :) teşekkürler yine de :)

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Prş Ağu 16, 2018 5:54 pm

baturcildam yazdı: Prş Ağu 16, 2018 3:22 pm Dak sigortası yaptıran var mı
Ben yaptiriyorum.

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Prş Ağu 16, 2018 6:04 pm

filmlovepenguin yazdı: Prş Ağu 16, 2018 5:54 pm Ben yaptiriyorum.
Dak tan mil geldi mi

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Prş Ağu 16, 2018 10:53 pm

baturcildam yazdı: Prş Ağu 16, 2018 6:04 pm Dak tan mil geldi mi
Yok. gecen hafta basvurmustum,daha gelmedi.

dctrez

Mesaj gönderen dctrez » Cum Ağu 17, 2018 10:12 am

Arkadaşlar konsolosluğa hangi belge ile gitmemiz gerekiyor? Ben parayı yatırdım ve paranın fintibaya geçtiğine dair bir mail aldım. Ama hangi belgeyi konsolosluga götürmem lazım anlayamadım??