Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Okumak İçin Burada Hangi Bölüm Kazanılmalı

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
NoNick01

Almanya'da Okumak İçin Burada Hangi Bölüm Kazanılmalı

Mesaj gönderen NoNick01 » Pzr Ağu 12, 2018 12:14 pm

Selamun aleyküm ve merhaba,

TUM Management and Technology bölümünü okuyabilmek için Türkiye'de hangi bölümü kazanmak gerekir. Mühendislik bunun için uygun olur mu? Diğer şekilde sadece işletme mi kazanılmalı?

Bunun için üniversiteye mail attım lakin pek anlayamadılar.

NoNick01

Re: Almanya'da Okumak İçin Burada Hangi Bölüm Kazanılmalı

Mesaj gönderen NoNick01 » Sal Ağu 14, 2018 5:28 pm

Tercihler için süre azalıyor. Bu konu hakkında bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Ağu 14, 2018 11:05 pm

okula kendi ülkemde mühendislik kazanirsam bu bölümü orada okuyabilir miyim diye sorabilirsin veya ekonomi kazanirsan okuyabilir misin diye cünkü bu bölümün türkiyede cok bir karsiligi yok galiba tam emin degilim. Türkiyede ilk 20 30bine falan girmediysen de TUM a gitme bosuna
Arkadaslar ben erkegim =)

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Çrş Ağu 15, 2018 1:13 pm

kiss25 yazdı: Sal Ağu 14, 2018 11:05 pm okula kendi ülkemde mühendislik kazanirsam bu bölümü orada okuyabilir miyim diye sorabilirsin veya ekonomi kazanirsan okuyabilir misin diye cünkü bu bölümün türkiyede cok bir karsiligi yok galiba tam emin degilim. Türkiyede ilk 20 30bine falan girmediysen de TUM a gitme bosuna
Neye göre 20 30 bin diyorsun? Okulun kendisi bile böyle bir sınır belirlememişken sen nasıl "boşuna" diyorsun?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 15, 2018 1:16 pm

NoNick01 yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 1:13 pm Neye göre 20 30 bin diyorsun? Okulun kendisi bile böyle bir sınır belirlememişken sen nasıl "boşuna" diyorsun?

Okulun kendisinde sinir var. Alman sistemine göre 2,5 ortalamanin altinda kalanlari almiyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Çrş Ağu 15, 2018 1:23 pm

Physiker yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 1:16 pm Okulun kendisinde sinir var. Alman sistemine göre 2,5 ortalamanin altinda kalanlari almiyorlar.
Bahsi geçen bölüm için okula mail attığımda, kendileri öğrencileri elemek için NC kullanmadıklarını söyledi . Yani böyle bir uygulama yok söylediklerine göre.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Ağu 15, 2018 3:25 pm

NoNick01 yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 1:13 pm Neye göre 20 30 bin diyorsun? Okulun kendisi bile böyle bir sınır belirlememişken sen nasıl "boşuna" diyorsun?
TUM dünya siralamasinda ilk 75'in icerisinde.Dünyanin en iyi, kaliteli ve egitimi de bir o kadar zor olan okullardan biri. Alacagin egitim yabanci dilde. Kültürünü, sistemini, kafa yapisini bilmedigin bir ülkede egitim göreceksin. Bir insanin kendi dilinde, icinde dogup büyüdügün egitim sisteminde lise düzeyindeki konularda dogru düzgün matematik ve fen cözemeyip kalkipta dünyanin en iyi ve kaliteli okullarindan birine gidip basarili olmasi ne kadar gercekci geliyor ? 3 sinav hakkin var gecemezsen okuldan atiliyorsun. Almanyadaki egitim hayatin bitiyor. Bir cok almanin bile basaramadigi bir sey üniversiteyi bitirmek. Tabiki imkansiz diye bir sey yok, tabiki yapilabilir ama istatistiklere bakip, gerceklere bakip gercekci düsünmek gerekiyor. Hayaller aleminde olup, düzgünce ölcüp bicmeden sonrasinda hayal kirikligina ugramanin anlami yok. Yorumum biraz sert olmus olabilir ama ben gördügüm kadariyla yaziyorum. Baska seceneklere de bakmani öneririm üniversite olarak.

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Çrş Ağu 15, 2018 3:30 pm

kiss25 yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 3:25 pm TUM dünya siralamasinda ilk 75'in icerisinde.Dünyanin en iyi, kaliteli ve egitimi de bir o kadar zor olan okullardan biri. Alacagin egitim yabanci dilde. Kültürünü, sistemini, kafa yapisini bilmedigin bir ülkede egitim göreceksin. Bir insanin kendi dilinde, icinde dogup büyüdügün egitim sisteminde lise düzeyindeki konularda dogru düzgün matematik ve fen cözemeyip kalkipta dünyanin en iyi ve kaliteli okullarindan birine gidip basarili olmasi ne kadar gercekci geliyor ? 3 sinav hakkin var gecemezsen okuldan atiliyorsun. Almanyadaki egitim hayatin bitiyor. Bir cok almanin bile basaramadigi bir sey üniversiteyi bitirmek. Tabiki imkansiz diye bir sey yok, tabiki yapilabilir ama istatistiklere bakip, gerceklere bakip gercekci düsünmek gerekiyor. Hayaller aleminde olup, düzgünce ölcüp bicmeden sonrasinda hayal kirikligina ugramanin anlami yok. Yorumum biraz sert olmus olabilir ama ben gördügüm kadariyla yaziyorum. Baska seceneklere de bakmani öneririm üniversite olarak.
Mesele kolay yahut zor olmasından ziyade kişidir. Zorluk çoğu zaman görece olabiliyor ve burada kimse kimseyi tanımadığı için kesin bir şey söylemek çok yanlıştır. "Boşuna" demek de.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Ağu 15, 2018 4:48 pm

NoNick01 yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 3:30 pm Mesele kolay yahut zor olmasından ziyade kişidir. Zorluk çoğu zaman görece olabiliyor ve burada kimse kimseyi tanımadığı için kesin bir şey söylemek çok yanlıştır. "Boşuna" demek de.
Ben direk kimseyi hedef almadim. Elbetteki zorluk cogu zaman göreceli ama bir gercekte var, tutupta kimse diyemezki almanyada okumak cok kolay. O gercegi baz alarak konustum. Sen de takdir edersin ki kimse kimsenin kara kasina kara gözüne bakip bir sey yapmiyor. Icraata bakiliyor. Ben de o yüzden üniversite sinavindaki icraati baz alarak yorum yaptim. Amacim durduk yere saldirmak degil, aksine yardimci olabilmek. Türkiyeden bakilinca bazi seyler görülemiyor, bilinemiyor veya daha farkli gözükebiliyor. Gidipte 2-3 sene okuyup sonra 1 dersin sinavindan 3 kere kalip okuldan atilip, türkiyeye dönüp tekrar üniversite sinavina hazirlanip üniversiteye baslamak gibi bir durum da söz konusu burada. Kimse bunu yasasin istemem forumdan ve günlük yasamdan gördügüm kadariylada insanlar buradaki gercegin ne oldugunun farkinda degiller fazla. Amacim sadece bunu aktarabilmek nacizahane fikirlerim ve düsüncelerimle. Insallah hakkinda hayirlisi olur.

NoNick01

Mesaj gönderen NoNick01 » Çrş Ağu 15, 2018 5:02 pm

kiss25 yazdı: Çrş Ağu 15, 2018 4:48 pm Ben direk kimseyi hedef almadim. Elbetteki zorluk cogu zaman göreceli ama bir gercekte var, tutupta kimse diyemezki almanyada okumak cok kolay. O gercegi baz alarak konustum. Sen de takdir edersin ki kimse kimsenin kara kasina kara gözüne bakip bir sey yapmiyor. Icraata bakiliyor. Ben de o yüzden üniversite sinavindaki icraati baz alarak yorum yaptim. Amacim durduk yere saldirmak degil, aksine yardimci olabilmek. Türkiyeden bakilinca bazi seyler görülemiyor, bilinemiyor veya daha farkli gözükebiliyor. Gidipte 2-3 sene okuyup sonra 1 dersin sinavindan 3 kere kalip okuldan atilip, türkiyeye dönüp tekrar üniversite sinavina hazirlanip üniversiteye baslamak gibi bir durum da söz konusu burada. Kimse bunu yasasin istemem forumdan ve günlük yasamdan gördügüm kadariylada insanlar buradaki gercegin ne oldugunun farkinda degiller fazla. Amacim sadece bunu aktarabilmek nacizahane fikirlerim ve düsüncelerimle. Insallah hakkinda hayirlisi olur.
İyi dileklerin için Allah razı olsun. Farkındayım ben de, Almanya'da okumak ciddi bir iş. İnsanları da bunun için uyarman çok iyi bir şey. Sadece "boşuna" demek sıkıntı.

Sizin için de hakkınızda hayırlısı olsun.