Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mirfaelltnichtsein

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung - 2018

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Prş Tem 05, 2018 1:26 pm

Garantörlük için kişinin maaşının yeterli olduğunu göstermesi yetiyor mu?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 05, 2018 2:03 pm

Evet
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

ademcakman

Mesaj gönderen ademcakman » Cum Tem 06, 2018 2:58 pm

Arkadaşlar selam,
bu garantör belgesi başvurudan itibaren kaç günde çıkıyor?

hanaprio

Mesaj gönderen hanaprio » Cum Tem 06, 2018 6:44 pm

kiss25 yazdı: Prş Tem 05, 2018 2:24 am hic tanimadigim derken , akraban olmasi gerekmiyor o kisinin , garantör belgesi valla gerekli evraklari söylüyorlar götürünce hemen cikarttilar benimkisini daha 2 gün evvel , ama belediye randevuyu ne zamana verir orasi ayri biz bunun icin ta mayista randevu aldiydik temmuza verdiler o , o kisinin bagli oldugu belediyenin yogunluguyla alakali bir durum hemen de randevu verebilirler 1 hafta sonrasina
Direkt bütün belgeleri götürmeden önce randevu alınması gerekiyor, öyle mi? Herhangi bir aciliyet durumu belirtildiğinde dikkate alıyorlar mı? Yani 2 ay sonra çıkacaksa vizeye ne ara başvurup ne ara ülkeden ayrılacağım, çok kafa karıştırıcı, can sıkıcı ve vakit alıcı bir süreçmiş.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Tem 07, 2018 1:51 am

hanaprio yazdı: Cum Tem 06, 2018 6:44 pm Direkt bütün belgeleri götürmeden önce randevu alınması gerekiyor, öyle mi? Herhangi bir aciliyet durumu belirtildiğinde dikkate alıyorlar mı? Yani 2 ay sonra çıkacaksa vizeye ne ara başvurup ne ara ülkeden ayrılacağım, çok kafa karıştırıcı, can sıkıcı ve vakit alıcı bir süreçmiş.
evet arayip hem gerekli belgeleri ögrenip hem de randevu aliniyor , aciliyeti yine söyle istersende pek dikkate alacaklarini zannetmiyorum ben acikcasi , yinede 2 ay burasi icin , suan burasi cok kalabalik ve cok fazla yabanci var , belki senin icin belgeyi alacak kisinin orada yoktur bu kadar sira
Arkadaslar ben erkegim =)

hanaprio

Mesaj gönderen hanaprio » Cum Tem 13, 2018 12:35 am

kiss25 yazdı: Cmt Tem 07, 2018 1:51 am evet arayip hem gerekli belgeleri ögrenip hem de randevu aliniyor , aciliyeti yine söyle istersende pek dikkate alacaklarini zannetmiyorum ben acikcasi , yinede 2 ay burasi icin , suan burasi cok kalabalik ve cok fazla yabanci var , belki senin icin belgeyi alacak kisinin orada yoktur bu kadar sira
Merhaba tekrar, garantörüm ülke dışında olduğu için Temmuz ayının sonunda başvuru yapabileceğini söyledi. Sizce eylül ayına vize yetişir mi? Telefonla randevu almadan tüm belgelerle gidip başvuru yapma şansı yok mu?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Tem 13, 2018 2:36 am

hanaprio yazdı: Cum Tem 13, 2018 12:35 am Merhaba tekrar, garantörüm ülke dışında olduğu için Temmuz ayının sonunda başvuru yapabileceğini söyledi. Sizce eylül ayına vize yetişir mi? Telefonla randevu almadan tüm belgelerle gidip başvuru yapma şansı yok mu?
Dedigim gibi bulundugu yere bagli , önceki oturduugm yer normal bi sehirin hemen kenarindaki cok ufak bir sehirdi ( bizde o sehirden büyük köyler vardir ) oraya öyle gidiyodun maksimum sira benim gördügüm 10 kisiyi gecmiyordu ama dedigim gibi suan oturdugum yerde de adam yapmiyor belgelerin olsada illa randevu vercem gelcen öyle diyor arayip sormasi lazim ne desem yalan , eylül ayina vize yetisir mi derken normal vizenizin elinize gececegini soruyorsunuz galiba yani bilemiyorum hala vize ani defterine bakiyorum arada 2 ay bekleyenler var ama 3 haftada vizeyi alanda var yenilerde biraz sans ve gönderdiginiz sehirdeki yabanci yogunluguna bagli oldugu söyleniyor
Arkadaslar ben erkegim =)

gunduzgolge22

Mesaj gönderen gunduzgolge22 » Çrş Tem 18, 2018 7:57 pm

merhaba arkadaşlar garantörlük belgesi için almanyada bulunan garantörümüzün yapması gerekenler nelerdir acaba?

myayla

Mesaj gönderen myayla » Sal Ağu 14, 2018 9:41 pm

Merhaba arkadaşlar, cuma günü master öğrenimi için İstanbul'da vize görüşmesine gittim. Çıktığımda ise Almanya'dan gelen Garantör Belgemin (Verpflichtungserklärung) hem orjinalinin hem de fotokopisinin olmadığını fark ettim. Bu belgenin orjinalini pasaportum ve diğer fotokopi evraklarımla beraber almaları normal mi? Normal ise bu Garantör Belgesini (Verpflichtungserklärung) daha sonra bana gönderirler mi? Bu durumda ne yapmalıyım acaba? Teşekkürler.

Meltem0

Mesaj gönderen Meltem0 » Sal Ağu 14, 2018 11:13 pm

zndemirpolat yazdı: Pzr Mar 11, 2018 10:20 pm Hocam bu rakamlara nereden eriştiniz acaba ? İnternette herhangi bir Bilgi bulamadım garantörün brüt maaşına yönelik. Paylaşabilirsiniz çok sevinirim teşekkürler
Merhabalar benim son anda farkettiğim bileyi size dsnışmak istyrm. Salı günü vize başvurusuna gidiyprum. Ve garantörlük belgem var. Ama belgem 07.06.2017 de çıkartıldı. Ybu başvurumda bu belgeyi kullanabilir miyim sizce?

Meltem0

Mesaj gönderen Meltem0 » Sal Ağu 14, 2018 11:20 pm

Emr35 yazdı: Cum Haz 22, 2018 1:01 pm Arkadaslar merhaba,

Bugun belge elime gecti. Belgenin uzerindeki dogum yerim dogru fakat bagli oldugu ille ilgili bi sikinti cikmis olsa gerek yanlis yazmislar yani baska bir ili yazmislar fakat ilce olarak dogru. Isim ve dogum tarihimde dogru. Beni suphelendiren konu ise garantor olan kisi 5 yillik yaptigini soyledi fakat belgede herhangi bir tarih goremedim belgenin gecerli olmaya basladigi disinda. Bunun belirtilmesi sartmidir? Bilgilendirirseniz cok sevirim.

Tesekkurler.
Bu konu hakkında bi bilgi edinebildiniz mi acaba

Mmuyanik

Mesaj gönderen Mmuyanik » Prş Ağu 16, 2018 12:59 pm

Arkadaşlar merhabalar.Ufak bir sorum olacak.Garantör belgesine Almanya ya geliş tarihine 10.09.2018 yazdirmistik.Ancak Garantör belgesi elime biraz geç ulaştığı için okulun eylül ayındaki kayitlarina konsoloslukta randevu bulamadığımdan yetişemiyorum.Su an verpflichtungserklaerung dediğimiz belgede geliş tarihi 10.09.2018.Ancak benim vize ye basvurmam ekim ayını bulacak ve ocak ayındaki başvurulara gitmeyi planlıyorum.Ekim ayında vizeye başvurduğumda yazılı olan tarih bir sorun teşkil eder mi ?Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Meltem0

Mesaj gönderen Meltem0 » Cum Ağu 17, 2018 12:20 am

furkanarabul yazdı: Pzt Mar 05, 2018 1:02 pm Merhaba , benim garantörüm 5 yıllık belge almış , üstte 6 ayda bir yenilemek gerekiyor diyor , 5 yıl boyunca kullanırım diye düşünüyordum ben durum böyle değil mi hocam ?
Aynı durumdan bende mağdurum şuan net bi bilgi edinebildiniz mi acab?

Meltem0

Mesaj gönderen Meltem0 » Cum Ağu 17, 2018 12:53 am

furkanarabul yazdı: Pzt Mar 05, 2018 1:02 pm Merhaba , benim garantörüm 5 yıllık belge almış , üstte 6 ayda bir yenilemek gerekiyor diyor , 5 yıl boyunca kullanırım diye düşünüyordum ben durum böyle değil mi hocam ?
Bende aynı durumdayım. Bi bilgi edinebildiniz mi acaba

Presidente

Mesaj gönderen Presidente » Cum Ağu 17, 2018 5:05 pm

mehaba ben almanyaya erasmus kapsamında gideceğim hibe de kazandım 500 euro fakat aradaki 220 yi tamamlamak sıkıntı olduğu için almanyada yaşayan amcamın garantör olması gerekiyor fakat almanaydaki bi numara öncelikle türkiyedeki konsolosluğa almanyada eğitim göreceğine dair başvuru yaptı mı diye sormuş yani o başvuru buradaki yabancılar şubesine ulaşır biz karar veririz demişler. bu süreç böyle mi ilerliyor çünkü hiç bir yerde böyle bir bilgi görmedim

Meltem0

Mesaj gönderen Meltem0 » Cum Ağu 17, 2018 6:44 pm

Arkadaşlar merhaba salı günü vize görüşmem var da garantörlük belgem hakkında bir çok kişi farklı şeyler söylüyor. Aranızda belki bilen vardır diye yazayım dedim. Benim garantör belgem 06.07.2017 de çıkarıldı. Ve ben bu görüşmemde bu belgeyi kullanacam. Çıkarılırken 5 yıllık olduğu söylenmişti ama şimdi de yalnızca 6 ay kullanılabildiği yazıyo. Bir yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler

Presidente

Mesaj gönderen Presidente » Cum Ağu 17, 2018 6:53 pm

Meltem0 yazdı: Cum Ağu 17, 2018 6:44 pm Arkadaşlar merhaba salı günü vize görüşmem var da garantörlük belgem hakkında bir çok kişi farklı şeyler söylüyor. Aranızda belki bilen vardır diye yazayım dedim. Benim garantör belgem 06.07.2017 de çıkarıldı. Ve ben bu görüşmemde bu belgeyi kullanacam. Çıkarılırken 5 yıllık olduğu söylenmişti ama şimdi de yalnızca 6 ay kullanılabildiği yazıyo. Bir yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkürler
Meltem hanim merhaba keşke sorunuza yardımcı olabilsem ama sizin en azından elinizde bı belge var ben de o da yok ve randevu tarihim yaklaştı rica etsem o belgeyi alma süreciniz hakkında bilgi verebilir misiniz

Meltem0

Mesaj gönderen Meltem0 » Cum Ağu 17, 2018 7:05 pm

Presidente yazdı: Cum Ağu 17, 2018 6:53 pm Meltem hanim merhaba keşke sorunuza yardımcı olabilsem ama sizin en azından elinizde bı belge var ben de o da yok ve randevu tarihim yaklaştı rica etsem o belgeyi alma süreciniz hakkında bilgi verebilir misiniz
. Öncelikle şunu sorayım randevu tarihiniz ne zman?

Presidente

Mesaj gönderen Presidente » Cum Ağu 17, 2018 7:34 pm

Meltem0 yazdı: Cum Ağu 17, 2018 7:05 pm . Öncelikle şunu sorayım randevu tarihiniz ne zman?
3 Eylül Almanya'daki okul da 12 sinde orada olmamı istiyor oryantasyon ve dil kursu için

Meltem0

Mesaj gönderen Meltem0 » Cum Ağu 17, 2018 7:41 pm

Presidente yazdı: Cum Ağu 17, 2018 7:34 pm 3 Eylül Almanya'daki okul da 12 sinde orada olmamı istiyor oryantasyon ve dil kursu için
Randevunuz 3 eylülse belge yetişebilir. Ama hemen harekete gecilmesi lazım. Çünkü bildiğim kadarıyla yabancılar dairesinden çıkıyo bu belge ve garantör olacak kişiden bir takım belgeler isteniyo ardından size belgenin çıkartılması için ileri tarihli bi randevu veriliyor

Kilitli