Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
heqel

Vize hakkında

Mesaj gönderen heqel » Çrş Ağu 08, 2018 12:44 am

Merhabalar, sıfır almanca ile 6 üniversiteye başvurdum ve üçünden kabul aldım.
şimdi vizeye başvurmam gerek ama şöyle ki Red hikayeleri çok duyuyorum ve bu beni korkutuyor. neler yapmam, nasıl bir yol izlemem gerek? daha önce konu açılmışsa linkini atarsanız sevinirim ayrıca spesifik bilgiler varsa lütfen bilgilendirin.. teşekkür ederim. iyi günler!

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Vize hakkında

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Ağu 08, 2018 2:31 am

Konuyla ilgili yüzlerce baslik var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

BaBoFaTaL

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Çrş Ağu 08, 2018 1:47 pm

heqel yazdı: Çrş Ağu 08, 2018 12:44 am Merhabalar, sıfır almanca ile 6 üniversiteye başvurdum ve üçünden kabul aldım.
şimdi vizeye başvurmam gerek ama şöyle ki Red hikayeleri çok duyuyorum ve bu beni korkutuyor. neler yapmam, nasıl bir yol izlemem gerek? daha önce konu açılmışsa linkini atarsanız sevinirim ayrıca spesifik bilgiler varsa lütfen bilgilendirin.. teşekkür ederim. iyi günler!
Dostum ben de seninle aynı durumdayım, acaba hangi üniversitelere başvurduğunu söyleyebilir misin 6 tanesini? Ayrıca yks puanın ve lise diploma puanın kaç? Seninle pmden konuşsak olur mu acaba?
Mustafa Kemal ATATÜRK

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Çrş Ağu 08, 2018 3:41 pm

Red gelmez

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 08, 2018 4:25 pm

heqel yazdı: Çrş Ağu 08, 2018 12:44 am Merhabalar, sıfır almanca ile 6 üniversiteye başvurdum ve üçünden kabul aldım.
Selamlar. Sıfır Almanca ile vizeye başvurmak riskli bence en azından bir a2 sertifikanızın olması işinize yarar. Konu olarak vize anı defterlerini okusan bile yeterli bilgiyi toplayabilirsin gerçekten. Herkes tecrübesini orda paylaşıyor vize hakkındaki .
İyi günler kolay gelsin .

heqel

Mesaj gönderen heqel » Cum Ağu 10, 2018 1:03 pm

Teşekkür ederim. Vize-Anı kısmında bir şeyler kapmaya çalışayım.
Evet, pm’den konuşabiliriz dostum

BaBoFaTaL

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Cmt Ağu 11, 2018 11:28 am

heqel yazdı: Cum Ağu 10, 2018 1:03 pm Teşekkür ederim. Vize-Anı kısmında bir şeyler kapmaya çalışayım.
Evet, pm’den konuşabiliriz dostum
Hocam beceremedim pm atmayı, hangi üniversitelere başvurdunuz. Aynı durumdayız da, ayrıca ben de mailleştim bazı üniversitelerle ama e-mail ile başvuru kabul etmeyeceklerini söylediler.(uni assist değil de direk üniversiteye başvuru olanlardan bahsediyorum) siz nasıl başvurdunuz?
Mustafa Kemal ATATÜRK

heqel

Mesaj gönderen heqel » Cum Ağu 17, 2018 11:01 pm

mailim seydoguzel@gmail.com buradan yazarsan konuşabiliriz görüşmek üzere