Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Paderborn, Siegen ve Clausthal Üniversitesi Hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
BaBoFaTaL

Paderborn, Siegen ve Clausthal Üniversitesi Hakkında

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Pzt Ağu 06, 2018 5:03 am

Arkadaşlar merhabalar, liseden yeni mezun oldum ve almanyada üniversite okumak istiyorum. Site üzerinden araştırmalar yaptım. Almancam yok, orada bir sene hazırlık okuyup sonra başlayacağım, yani bir nevi şartlı, ön kabul gibi bir şey. Sormak istediğim şey şu, sitelerine giriyorum ama her şey almanca, nereye, hangi yere başvuracağımı bilmiyorum. Ayrıca hangi belgelerle başvuracağımı anlayamadım almanca olduğu için. Yardımcı olursanız ne mutlu..
Mustafa Kemal ATATÜRK

Yolcu97

Re: Paderborn, Siegen ve Clausthal Üniversitesi Hakkında

Mesaj gönderen Yolcu97 » Pzt Ağu 06, 2018 10:00 am

BaBoFaTaL yazdı: Pzt Ağu 06, 2018 5:03 am Arkadaşlar merhabalar, liseden yeni mezun oldum ve almanyada üniversite okumak istiyorum. Site üzerinden araştırmalar yaptım. Almancam yok, orada bir sene hazırlık okuyup sonra başlayacağım, yani bir nevi şartlı, ön kabul gibi bir şey. Sormak istediğim şey şu, sitelerine giriyorum ama her şey almanca, nereye, hangi yere başvuracağımı bilmiyorum. Ayrıca hangi belgelerle başvuracağımı anlayamadım almanca olduğu için. Yardımcı olursanız ne mutlu..
Kabulden ziyade 0 almanca ile nasil vize alacaginizin hesaplarini yapsaniz daha iyi olur.

BaBoFaTaL

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Pzt Ağu 06, 2018 10:00 pm

Yolcu97 yazdı: Pzt Ağu 06, 2018 10:00 am Kabulden ziyade 0 almanca ile nasil vize alacaginizin hesaplarini yapsaniz daha iyi olur.
Şartlı, ön kabul ile kolayca alınacağı söyleniyor.. garantör vs vs gibi bir problemim yok, zaten dili orada öğrenip sonra eğitimime başlayacağım, problem ederler mi?
Mustafa Kemal ATATÜRK

BaBoFaTaL

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Pzt Ağu 06, 2018 10:04 pm

Yolcu97 yazdı: Pzt Ağu 06, 2018 10:00 am Kabulden ziyade 0 almanca ile nasil vize alacaginizin hesaplarini yapsaniz daha iyi olur.
Ayrıca ön kabul veya şartlı kabul aldın diyelim, adam neden red etsin ki? Mantıklı değil. Zaten kabul almış öğrenecek diye kabul etmesi daha mantıklı değil mi?
Mustafa Kemal ATATÜRK

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Pzt Ağu 06, 2018 10:17 pm

BaBoFaTaL yazdı: Pzt Ağu 06, 2018 10:04 pm Ayrıca ön kabul veya şartlı kabul aldın diyelim, adam neden red etsin ki? Mantıklı değil. Zaten kabul almış öğrenecek diye kabul etmesi daha mantıklı değil mi?
Sayfada iyi bie arastir bakalim ..Biraz bilgi edinirsin..Dediklerini zaten buraya gelmek isteyen herkes sagliyor ve dedigin dili orda ogrencem lafini da herkes biliyor.Son zamanlarda(1 2 yil) ogrenci elemesi yapiyorlar dil sertifikasi ile..Vizeye giderken o sartli kabulun yaninda enaz a2 sertifikasi olmali diyebilirim..Ben 2 yildir burdayim son 1 yilda gelen bircok kisinin enaz a2 si var diyebilirim..Vize ani defterini bastan sona oku..Tavsiye.

BaBoFaTaL

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Pzt Ağu 06, 2018 10:30 pm

Yolcu97 yazdı: Pzt Ağu 06, 2018 10:17 pm Sayfada iyi bie arastir bakalim ..Biraz bilgi edinirsin..Dediklerini zaten buraya gelmek isteyen herkes sagliyor ve dedigin dili orda ogrencem lafini da herkes biliyor.Son zamanlarda(1 2 yil) ogrenci elemesi yapiyorlar dil sertifikasi ile..Vizeye giderken o sartli kabulun yaninda enaz a2 sertifikasi olmali diyebilirim..Ben 2 yildir burdayim son 1 yilda gelen bircok kisinin enaz a2 si var diyebilirim..Vize ani defterini bastan sona oku..Tavsiye.
Sayfada araştır derken hangi sayfadan?
Ayrıca vize randevularını genelde ne kadar süre sonraya veriyorlar? Verdikleri süre boyunca kursa gitsem olmaz mı?
Mustafa Kemal ATATÜRK

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Pzt Ağu 06, 2018 11:56 pm

BaBoFaTaL yazdı: Pzt Ağu 06, 2018 10:30 pm Sayfada araştır derken hangi sayfadan?
Ayrıca vize randevularını genelde ne kadar süre sonraya veriyorlar? Verdikleri süre boyunca kursa gitsem olmaz mı?
Ben aldigimda 2 sene once 2 ay sonraya vermislerdi..Suan randevu durumlari nasil bilmiyorum..Bu sayfada arastir vize ani defterleri var Son 2 yildakileri oku detayli..Randevun gelene kadar gidebilirsin kursa turkiyede ..Yada sommer somestirini bekle..Ozamana kadar elinde a2 olur rahat ..Ve okul basvurusu da yaparsin..Sartli kabul +a2 yada b1 vizeye basvurursun..

BaBoFaTaL

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Sal Ağu 07, 2018 12:02 am

Yolcu97 yazdı: Pzt Ağu 06, 2018 11:56 pm Ben aldigimda 2 sene once 2 ay sonraya vermislerdi..Suan randevu durumlari nasil bilmiyorum..Bu sayfada arastir vize ani defterleri var Son 2 yildakileri oku detayli..Randevun gelene kadar gidebilirsin kursa turkiyede ..Yada sommer somestirini bekle..Ozamana kadar elinde a2 olur rahat ..Ve okul basvurusu da yaparsin..Sartli kabul +a2 yada b1 vizeye basvurursun..
Peki mülakatlarda neye dikkat etmem gerek? Doktorayı masterı vs vs almanyada mı türkiyede mi yapmak istiyorsun tarzı sorular falan soruluyormuş, yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten
Mustafa Kemal ATATÜRK

BaBoFaTaL

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Çrş Ağu 08, 2018 1:51 pm

Up
Mustafa Kemal ATATÜRK

asmmeto55

Mesaj gönderen asmmeto55 » Çrş Ağu 08, 2018 2:05 pm

BaBoFaTaL yazdı: Sal Ağu 07, 2018 12:02 am Peki mülakatlarda neye dikkat etmem gerek? Doktorayı masterı vs vs almanyada mı türkiyede mi yapmak istiyorsun tarzı sorular falan soruluyormuş, yardımcı olursanız çok sevinirim gerçekten
Bildigim kadari ile "Turkiye'ye donecek misin?" tarzi sorulara her zaman "Evet Turkiye'ye donecegim" cevabini vermen gerekiyor. Hatta Vize gorusmesindeki en kritik sorulardan biri diyebilirim.

Kolay gelsin.

BaBoFaTaL

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Çrş Ağu 08, 2018 2:34 pm

asmmeto55 yazdı: Çrş Ağu 08, 2018 2:05 pm Bildigim kadari ile "Turkiye'ye donecek misin?" tarzi sorulara her zaman "Evet Turkiye'ye donecegim" cevabini vermen gerekiyor. Hatta Vize gorusmesindeki en kritik sorulardan biri diyebilirim.

Kolay gelsin.
Peki teşekkür ederim, neden böyle bir yanıt vermek gerekiyor peki? Kendi ülkelerinde çalışmamızı istemiyorlar mı? Ayrıca öyle diyip de ülkede kalabilir miyiz :))
Mustafa Kemal ATATÜRK

asmmeto55

Mesaj gönderen asmmeto55 » Çrş Ağu 08, 2018 4:17 pm

BaBoFaTaL yazdı: Çrş Ağu 08, 2018 2:34 pm Peki teşekkür ederim, neden böyle bir yanıt vermek gerekiyor peki? Kendi ülkelerinde çalışmamızı istemiyorlar mı? Ayrıca öyle diyip de ülkede kalabilir miyiz :))
Evet oyle demenize ragmen Almanya'da kalmaya devam edebilirsiniz. Neden boyle bir cevap veriyoruz onun hakkinda bir bilgim yok.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 08, 2018 4:28 pm

BaBoFaTaL yazdı: Pzt Ağu 06, 2018 5:03 am Arkadaşlar merhabalar, liseden yeni mezun oldum ve almanyada üniversite okumak istiyorum. Site üzerinden araştırmalar yaptım. Almancam yok, orada bir sene hazırlık okuyup sonra başlayacağım, yani bir nevi şartlı, ön kabul gibi bir şey. Sormak istediğim şey şu, sitelerine giriyorum ama her şey almanca, nereye, hangi yere başvuracağımı bilmiyorum. Ayrıca hangi belgelerle başvuracağımı anlayamadım almanca olduğu için. Yardımcı olursanız ne mutlu..
Selamlar. Üniversiteden ön kabul almış olmanız vizeyi garantilediğiniz anlamına gelmez en azından a2 sertifikası ile başvurmanız şansınızı arttırır. Sıfır Almanca ile vize almak gerçekten zor. Ön kabul ile ilgili forumda bir arastırma yaparsanız hangi belgelerin gerektiğine ve nasıl bir süreçten geçildiğine dair bilgileri bulabileceğinizi düşünüyorum .
İyi günler kolay gelsin.

BaBoFaTaL

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Çrş Ağu 08, 2018 5:29 pm

asmmeto55 yazdı: Çrş Ağu 08, 2018 4:17 pm Evet oyle demenize ragmen Almanya'da kalmaya devam edebilirsiniz. Neden boyle bir cevap veriyoruz onun hakkinda bir bilgim yok.
tamamdır teşekkür ederim, affınıza sığınarak bir soru daha sorabilir miyim size?
Mustafa Kemal ATATÜRK

BaBoFaTaL

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Çrş Ağu 08, 2018 5:38 pm

yusufjosef yazdı: Çrş Ağu 08, 2018 4:28 pm Selamlar. Üniversiteden ön kabul almış olmanız vizeyi garantilediğiniz anlamına gelmez en azından a2 sertifikası ile başvurmanız şansınızı arttırır. Sıfır Almanca ile vize almak gerçekten zor. Ön kabul ile ilgili forumda bir arastırma yaparsanız hangi belgelerin gerektiğine ve nasıl bir süreçten geçildiğine dair bilgileri bulabileceğinizi düşünüyorum .
İyi günler kolay gelsin.
peki size bir soru daha sormak istiyorum. Samimi geldiğiniz için sormak istedim açıkçası :) . Merhabalar, liseden yeni mezun oldum, malum tercihler dün başladı. Aklımda takılan birkaç şey var en kısa zamanda öğrenip ona göre hareket etmem lazım. Öncelikle türkiyede orman mühendisiliği kazanırsam almanyada tüm mühendislikleri okuyabilir miyim? Çünkü türkiyede kazandığın veya onun benzer bölümleri okuyabiliyormuşuz. Diğer sorum ise şimdi malum tercihler eylülün başında açıklanacak ve üniversite başvuru (şartlı kabul, ön kabul vs), üstüne vize süreci falan birkaç ayı alacak. O yüzden de büyük ihtimalle okullar açılacak, acaba türkiyede okul başlayınca üniversiteye devam ederken bu vize, üniversite işlemleri ile falan uğraşıp, onları halletikten sonra kaydımı dondurup Almanya’ya gidebilir miyim? Bu arada Dil hazırlık okuyacağım almancam yeterli değil. Yoksa bu vize, üniversite başvuru (şartlı kabul, ön kabul vs.) süresince üniversiteye başlamadan kaydımı dondurup gitmemem mi gerekiyor ?
Mustafa Kemal ATATÜRK

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Cum Ağu 10, 2018 9:33 am

BaBoFaTaL yazdı: Çrş Ağu 08, 2018 5:38 pm peki size bir soru daha sormak istiyorum. Samimi geldiğiniz için sormak istedim açıkçası :) . Merhabalar, liseden yeni mezun oldum, malum tercihler dün başladı. Aklımda takılan birkaç şey var en kısa zamanda öğrenip ona göre hareket etmem lazım. Öncelikle türkiyede orman mühendisiliği kazanırsam almanyada tüm mühendislikleri okuyabilir miyim? Çünkü türkiyede kazandığın veya onun benzer bölümleri okuyabiliyormuşuz. Diğer sorum ise şimdi malum tercihler eylülün başında açıklanacak ve üniversite başvuru (şartlı kabul, ön kabul vs), üstüne vize süreci falan birkaç ayı alacak. O yüzden de büyük ihtimalle okullar açılacak, acaba türkiyede okul başlayınca üniversiteye devam ederken bu vize, üniversite işlemleri ile falan uğraşıp, onları halletikten sonra kaydımı dondurup Almanya’ya gidebilir miyim? Bu arada Dil hazırlık okuyacağım almancam yeterli değil. Yoksa bu vize, üniversite başvuru (şartlı kabul, ön kabul vs.) süresince üniversiteye başlamadan kaydımı dondurup gitmemem mi gerekiyor ?
Selamlar. Bölümün hakkında bir bilgim yok fakat mühendislik fakültesi kazandıktan sonra her mühendislige geçiş yapabilirsin diye düsünüyorum. Okul işini ise istediğin gibi yap ister giderken dondur ister baştan dondur sana kalmış bir şey.
İyi günler kolay gelsin.

BaBoFaTaL

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Cmt Ağu 11, 2018 11:32 am

yusufjosef yazdı: Cum Ağu 10, 2018 9:33 am Selamlar. Bölümün hakkında bir bilgim yok fakat mühendislik fakültesi kazandıktan sonra her mühendislige geçiş yapabilirsin diye düsünüyorum. Okul işini ise istediğin gibi yap ister giderken dondur ister baştan dondur sana kalmış bir şey.
İyi günler kolay gelsin.
Teşekkürler hocam gerçekten çok yardımcı oldunuz. Bir şey aklıma takıldı ne yapacağımı bilemedim. Şimdi üniversitenin birisiyle mailleştim, ama bu Üniversite direk kendi başvuru alıyor uni assist üzerinden değil. Bana e-mail aracılığıyla başvuru kabul etmediklerini söylediler. Nasıl başvuracağım? Verdikleri adrese mi kargo göndereceğim? Ayrıca pasaport fotoğrafı falan nasıl göndereceğim kargoyla falan anlayamadım yardımcı olur musunuz?
Mustafa Kemal ATATÜRK

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzr Ağu 12, 2018 4:56 am

BaBoFaTaL yazdı: Cmt Ağu 11, 2018 11:32 am Teşekkürler hocam gerçekten çok yardımcı oldunuz. Bir şey aklıma takıldı ne yapacağımı bilemedim. Şimdi üniversitenin birisiyle mailleştim, ama bu Üniversite direk kendi başvuru alıyor uni assist üzerinden değil. Bana e-mail aracılığıyla başvuru kabul etmediklerini söylediler. Nasıl başvuracağım? Verdikleri adrese mi kargo göndereceğim? Ayrıca pasaport fotoğrafı falan nasıl göndereceğim kargoyla falan anlayamadım yardımcı olur musunuz?
Selamlar. Vallaha ben de bu sene basvuru yapacagım ancak okulun online bewerbung kısmını ziyaret edip online işlemlere başlarsan karşına neyi nasıl yapacağın hakkında bir bilgilendirme çıkacagına inanıyorum. Kusura bakma bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
İyi günler kolay gelsin.

BaBoFaTaL

Mesaj gönderen BaBoFaTaL » Pzr Ağu 12, 2018 3:59 pm

yusufjosef yazdı: Pzr Ağu 12, 2018 4:56 am Selamlar. Vallaha ben de bu sene basvuru yapacagım ancak okulun online bewerbung kısmını ziyaret edip online işlemlere başlarsan karşına neyi nasıl yapacağın hakkında bir bilgilendirme çıkacagına inanıyorum. Kusura bakma bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilim.
İyi günler kolay gelsin.
Ne demek hocam çok yardımcı oldunuz teşekkürler
Mustafa Kemal ATATÜRK