Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

RED sonucuna itiraz etmek

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tugce98

RED sonucuna itiraz etmek

Mesaj gönderen tugce98 » Pzt Ağu 06, 2018 3:20 pm

Arkadaşlar merhaba,

arkadaşım Essen-Duisburg üniversitesine lisans Bilgisayar mühendisliği için başvuru yapmıştı.Bu ingilizce bir bölüm ve toefl + b1 almanca sertifikası isteniyordu.Arkadaşım Ege üniveristesinde tekstil kazanmıştı 2 yıl üniversiteye gidip bırakmıştı.O sıralar almanyaya gelme hedefi olduğu için derslerle pek ilgilenmedi dil kurslarına filan gitti.

Arkadaşıma bugün red geldi.Sebebi ise matematik notlarının yetersiz olmasıymış... Buna itiraz edebilir miyiz? Çünkü üniversiteye kısa bir süre gitti ve dil kursuna odaklandığı için dersleriyle ilgilenemedi.Neden bitirmediği yarıda bıraktığı üniversite notlarını önemsiyorlar? Zaten okumak istese orda okur bir sürü kişi üniye başlamadan kazandı belgesi ile almanyaya başvuru yapıyor.Ne farkı var yani almanyada yeniden başlayacak sonuçta her derse çalışmaya.

İtiraz mümkün mü? Naasıl yapabiliriz?
Birde testdafı geçer ve almanca olan mühendisliğe başvurursa aynı matematik sıkıntısını yaşar ve red yer mi?

seth93

Re: RED sonucuna itiraz etmek

Mesaj gönderen seth93 » Pzt Ağu 06, 2018 3:40 pm

Eğer başvururken o bilgiler istenmişse demek ki dikkate alıyorlar, muhtemelen itiraz etmeniz bir şeyi değiştirmeyecek.

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Pzt Ağu 06, 2018 4:33 pm

%90 red geliyor su aralar itiraz etmeye gerek yok durum değişmez , tr ve de arasında durumlar kötü

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Ağu 07, 2018 12:34 am

tugce98 yazdı: Pzt Ağu 06, 2018 3:20 pm Neden bitirmediği yarıda bıraktığı üniversite notlarını önemsiyorlar? Zaten okumak istese orda okur bir sürü kişi üniye başlamadan kazandı belgesi ile almanyaya başvuru yapıyor.Ne farkı var yani almanyada yeniden başlayacak sonuçta her derse çalışmaya.

Kendi ülkesinde üniversiteye gitmis basari gösterememis, yarim kalmis halde yabanci bir ülkede üniversiteye baslamayi düsünüyor. Siz kendi acinizdan bakiyorsunuz, baska acilari da var olayin. Konsoloslukta ilk cümlemdeki gibi bakiyor olaya muhtemelen diyor ki kendi ülkesinde yapamadiysa yabanci ülkede hic yapamaz, yine yarim birakir isci oturumuna vs. gecip bir sekilde kalir. Büyük ihtimalle böyle düsünmüslerdir red sebebi not ytersizligi diyorsunuz zaten dedigim gibi yapamayacagini düsünmüs olmalilar
Arkadaslar ben erkegim =)

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal Ağu 07, 2018 1:19 am

kiss25 yazdı: Sal Ağu 07, 2018 12:34 am Kendi ülkesinde üniversiteye gitmis basari gösterememis, yarim kalmis halde yabanci bir ülkede üniversiteye baslamayi düsünüyor. Siz kendi acinizdan bakiyorsunuz, baska acilari da var olayin. Konsoloslukta ilk cümlemdeki gibi bakiyor olaya muhtemelen diyor ki kendi ülkesinde yapamadiysa yabanci ülkede hic yapamaz, yine yarim birakir isci oturumuna vs. gecip bir sekilde kalir. Büyük ihtimalle böyle düsünmüslerdir red sebebi not ytersizligi diyorsunuz zaten dedigim gibi yapamayacagini düsünmüs olmalilar
Mail atıp durumu öğrendik.Üniversite değil lisedeki matematik notları ile ilgili bir sıkıntıymış. Almanca okuyabileceği diğer başka üniversitelere başvursa yine not yüzünden sıkıntı ysşar mı yoksa elbet birinden kabul alır mı?

Wolf123

Mesaj gönderen Wolf123 » Sal Ağu 07, 2018 4:47 am

tugce98 yazdı: Sal Ağu 07, 2018 1:19 am Mail atıp durumu öğrendik.Üniversite değil lisedeki matematik notları ile ilgili bir sıkıntıymış. Almanca okuyabileceği diğer başka üniversitelere başvursa yine not yüzünden sıkıntı ysşar mı yoksa elbet birinden kabul alır mı?
Her üniversitenin asgari giriş şartları var ve bu şartlardan herhangi birini sağlamayan öğrenciyi NC frei bölüme dahi kabul etmez ve bu konuya itiraz edemezsin. Mesela benim de bir arkadasimin lisede 10. sinif miydi 11. sinif miydi neydi yıl sonu ortalaması 75'den düşükmüş bu yüzden de üni bunu kabul etmedi. Bunu da red cevabında açıkça yazmış kabul alma koşullarının hangi maddesine göre red ettiğini. Sonra ben de bu maddeyi internette aratmistim, ilgili okulun öğrenci kabulü ile ilgili olan kanunlarini bulmuştum ve orda açıkça yazıyordu. Şimdi bir çok okulun böyle asgari şartları vardır ve bunlar birbirinden farklı olabilirler. O yüzden bence bir çok üniye aynı anda başvuru yapıp cevabını bekleyenbilirsin bir sonraki dönem için ya da lisansı tr de okuyup yüksek lisans için almanya başvurabilir veya 1-2 dönem burda okur derslerini geçer yüksek sömestr denen olaya başvurabilir. Orda 0'dan değilde 2. Dönemden başlayacağı ve bazı dersleri saydiracagi için o zaman uninin notlarına bakıp lise notlarını görmezden gelebilirler.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal Ağu 07, 2018 1:37 pm

Wolf123 yazdı: Sal Ağu 07, 2018 4:47 am Her üniversitenin asgari giriş şartları var ve bu şartlardan herhangi birini sağlamayan öğrenciyi NC frei bölüme dahi kabul etmez ve bu konuya itiraz edemezsin. Mesela benim de bir arkadasimin lisede 10. sinif miydi 11. sinif miydi neydi yıl sonu ortalaması 75'den düşükmüş bu yüzden de üni bunu kabul etmedi. Bunu da red cevabında açıkça yazmış kabul alma koşullarının hangi maddesine göre red ettiğini. Sonra ben de bu maddeyi internette aratmistim, ilgili okulun öğrenci kabulü ile ilgili olan kanunlarini bulmuştum ve orda açıkça yazıyordu. Şimdi bir çok okulun böyle asgari şartları vardır ve bunlar birbirinden farklı olabilirler. O yüzden bence bir çok üniye aynı anda başvuru yapıp cevabını bekleyenbilirsin bir sonraki dönem için ya da lisansı tr de okuyup yüksek lisans için almanya başvurabilir veya 1-2 dönem burda okur derslerini geçer yüksek sömestr denen olaya başvurabilir. Orda 0'dan değilde 2. Dönemden başlayacağı ve bazı dersleri saydiracagi için o zaman uninin notlarına bakıp lise notlarını görmezden gelebilirler.
Bir arkadaşımdan ünide matematik kursu olduğunu duydum. Bu kursa gidip daha sonra sınava giriyorlarmış. Böyle bir şey duydunuz mu mümkün müdür?

omrll

Mesaj gönderen omrll » Sal Ağu 07, 2018 9:12 pm

tugce98 yazdı: Sal Ağu 07, 2018 1:37 pm Bir arkadaşımdan ünide matematik kursu olduğunu duydum. Bu kursa gidip daha sonra sınava giriyorlarmış. Böyle bir şey duydunuz mu mümkün müdür?
Matematik kursu var okul başlamadan 3 hafta önce her gün oluyor hatta bende katılıcam ama sınav falan yok sadece unutulan lise konularını hatırlatmak için bir kurs ayrıca katılım zorunumu yok ve bide (Es findet natürlich auch keine Benotung statt) yazıyor.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Çrş Ağu 08, 2018 2:31 am

omrll yazdı: Sal Ağu 07, 2018 9:12 pm Matematik kursu var okul başlamadan 3 hafta önce her gün oluyor hatta bende katılıcam ama sınav falan yok sadece unutulan lise konularını hatırlatmak için bir kurs ayrıca katılım zorunumu yok ve bide (Es findet natürlich auch keine Benotung statt) yazıyor.
Anladım yani hiçbir şekilde bu reddin geri dönüşü yok..