Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YKS SONUCLARİ NC TERCİHLER ACİL YARDİM

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
b.bogazkesen

YKS SONUCLARİ NC TERCİHLER ACİL YARDİM

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Çrş Ağu 01, 2018 1:40 am

300 beklerken 231 aldım
NC 3 olacakken 3.6 oldu

Bu puanla başvuru yapmak ne kadar mantıklı olur işletme düşünüyorum Almanya'da

Dansimanlik şirketleri kabul alma noktasında sorun çıkarmaz diyor.

kabul aldık diyelim belge süresi 6 ay mi uzayabiliyor muyuz

Yolcu97

Re: YKS SONUCLARİ NC TERCİHLER ACİL YARDİM

Mesaj gönderen Yolcu97 » Çrş Ağu 01, 2018 1:58 am

b.bogazkesen yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 1:40 am 300 beklerken 231 aldım
NC 3 olacakken 3.6 oldu

Bu puanla başvuru yapmak ne kadar mantıklı olur işletme düşünüyorum Almanya'da

Dansimanlik şirketleri kabul alma noktasında sorun çıkarmaz diyor.

kabul aldık diyelim belge süresi 6 ay mi uzayabiliyor muyuz
Kabul icin bilmiyorum ama vizede %90 sorun yasayabilirsin bu puanla

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 01, 2018 12:52 pm

Yolcu97 yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 1:58 am Kabul icin bilmiyorum ama vizede %90 sorun yasayabilirsin bu puanla
Öncelikle merhabalar . Bir sorum olacaktı . Benim de sınavım yeni açıklandı ve puanım 300 geldi istediğim bölüm ncsiz ve kasaba cok kücük almanca seviyem ise a2 sertifikam var ve b1 kursuna devam ediyorum sınava girip onun da sertifikasını alacagım. Benim vize görüsmemde herhangi bir sıkıntı yasanabilir mi sonucta ön kabulüm olacak ve dil belgem olacak ?
Şimdiden teşekkür ederim iyi günler.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Çrş Ağu 01, 2018 1:25 pm

Sonuç benimde beklidiğim altında geldi nc 3.3 oldu
Almanya da informatik okumak istiyorum umarım sorun olmaz

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Ağu 01, 2018 1:46 pm

nc siz okullara basvuru konusunda sikinti cikmaz , puanla almiyor o okullar , almanyada üniversitelere girmek kolay , önemli olan vize alabilmek genel olarak ve üzülerek söylüyorum ki 231 cok düsük bir puan zaten 180 puan baraj vize konusunda cok yüksek ihtimalle sikinti yasarsin , gecenlerde facebookta gördüm 280 puanli birine puaniniz cok düsük almanyada basarili olabileceginize inanmiyoruz diye red vermisler ayni zamanda a2 belgeside vardi bu arkadasin ki benim de düsüncem üniversite sinavinda belli bir seviyeye gelinemiyorsa almanya konusu bidaha düsünülmeli diye düsünüyorum cünkü buradaki lise almanyada üniversite okumanin yaninda 0 bile kalmaz
Arkadaslar ben erkegim =)

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Çrş Ağu 01, 2018 1:53 pm

yusufjosef yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 12:52 pm Öncelikle merhabalar . Bir sorum olacaktı . Benim de sınavım yeni açıklandı ve puanım 300 geldi istediğim bölüm ncsiz ve kasaba cok kücük almanca seviyem ise a2 sertifikam var ve b1 kursuna devam ediyorum sınava girip onun da sertifikasını alacagım. Benim vize görüsmemde herhangi bir sıkıntı yasanabilir mi sonucta ön kabulüm olacak ve dil belgem olacak ?
Şimdiden teşekkür ederim iyi günler.
B1 sertifikasi alip vizeye basvurman ve guzel bir motivasyon yazisi yazarsan 300 puan olsa bile vize olasiligin olur..

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 01, 2018 2:03 pm

Yolcu97 yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 1:53 pm B1 sertifikasi alip vizeye basvurman ve guzel bir motivasyon yazisi yazarsan 300 puan olsa bile vize olasiligin olur..
Cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim iyi günler dinlerim.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 01, 2018 2:05 pm

Heisenbergg yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 1:25 pm Sonuç benimde beklidiğim altında geldi nc 3.3 oldu
Almanya da informatik okumak istiyorum umarım sorun olmaz
Ben de wirtschaftinformatik istiyorum nc 3.0 geldi umarım vize konusunda sıkıntımız olmaz.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Çrş Ağu 01, 2018 2:21 pm

yusufjosef yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 2:05 pm Ben de wirtschaftinformatik istiyorum nc 3.0 geldi umarım vize konusunda sıkıntımız olmaz.
Bence vizede nc den daha çok dile bakıyorlar sn az b1 olmamız lazım

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 01, 2018 2:38 pm

Heisenbergg yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 2:21 pm Bence vizede nc den daha çok dile bakıyorlar sn az b1 olmamız lazım
Umarım öyledir . Eğer öyleyse b1 sertifikası alınır. Gerçekten sonucun beklediğimin altında gelmesi üzdü.
Ön kabulden yana bir korkum yok fakat vize konusunda içime kurt düştü . Umarım başarılı bir şekilde atlarırız vize görüşmemizi.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Çrş Ağu 01, 2018 3:19 pm

yusufjosef yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 2:38 pm Umarım öyledir . Eğer öyleyse b1 sertifikası alınır. Gerçekten sonucun beklediğimin altında gelmesi üzdü.
Ön kabulden yana bir korkum yok fakat vize konusunda içime kurt düştü . Umarım başarılı bir şekilde atlarırız vize görüşmemizi.
B1 alirsaniz hem almanya icin adapte surende azalir ..Cabuk uniye baslama sansin var 6 7 ayda uniye baslarsin..12 13 ay dillede ugrasmazsiniz..Vize gorusmesindede ciddi guzel bir tavirla memuru ikna ederseniz guzel, vizede cok sknti olmaz..

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 01, 2018 3:49 pm

Yolcu97 yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 3:19 pm B1 alirsaniz hem almanya icin adapte surende azalir ..Cabuk uniye baslama sansin var 6 7 ayda uniye baslarsin..12 13 ay dillede ugrasmazsiniz..Vize gorusmesindede ciddi guzel bir tavirla memuru ikna ederseniz guzel, vizede cok sknti olmaz..
Öncelikle vakit ayırıp sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim. Memuru ikna edince vize oranımızın arttığını bilmiyordum. Güzel bir tavırla konuşabileceğime inanıyorum. Umarım başarılı olurum. Umarım hepimiz başarılı oluruz.
Tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum . İyi günler .

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Çrş Ağu 01, 2018 4:50 pm

Yolcu97 yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 3:19 pm B1 alirsaniz hem almanya icin adapte surende azalir ..Cabuk uniye baslama sansin var 6 7 ayda uniye baslarsin..12 13 ay dillede ugrasmazsiniz..Vize gorusmesindede ciddi guzel bir tavirla memuru ikna ederseniz guzel, vizede cok sknti olmaz..
Merhaba Eşit Ağırlıkta 340 puan aldım vize ve üniversitelerde kabul alma şansım sizce yüzde kaçtır ?

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 01, 2018 4:58 pm

oguzkaan yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 4:50 pm Merhaba Eşit Ağırlıkta 340 puan aldım vize ve üniversitelerde kabul alma şansım sizce yüzde kaçtır ?
Vizeyle ilgili bir yorum yapamam . Üniversite konusunda ise nc puanıyla kıyaslaman gerekiyor eğer nc istemeyen bir bölüme başvuru yapacaksan yüksek ihtimal ile alacağını düşünüyorum.

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Çrş Ağu 01, 2018 5:05 pm

yusufjosef yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 4:58 pm Vizeyle ilgili bir yorum yapamam . Üniversite konusunda ise nc puanıyla kıyaslaman gerekiyor eğer nc istemeyen bir bölüme başvuru yapacaksan yüksek ihtimal ile alacağını düşünüyorum.
Hocam o zaman şöyle izah edeyim durumu size: Bu sene nasip olursa büyük ihtimalle Türk Alman Üniversitesi İktisat bölümüne başlayacağım ilk yıl Almanca hazırlık var ardından birinci sınıfı bitirdikten sonra nasip olursa o zaman Almanyaya başvuracağım, gerek okulumun Türk Alman olması gerekse de bölümü Almanca okumuş olmam ve o zamana kadar inşallah dil sorununu da bu şekilde çözmüş olacağım maddi durum olarak da çok şükür karşılayabiliyorum tüm bu etkenleri göz önüne alınca açıkçası olur diye düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Ve ekstra bir soru iktisat veya ekonomi üzerinden okumaya gerçekten değer mi okul bitince orada kalıp yaşamak istiyorum iş bulabilir miyim ?, samimi ve açıklayıcı cevap verirseniz çok memnun olurum, teşekkür ederim.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Çrş Ağu 01, 2018 5:07 pm

oguzkaan yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 4:50 pm Merhaba Eşit Ağırlıkta 340 puan aldım vize ve üniversitelerde kabul alma şansım sizce yüzde kaçtır ?
Ben su puani alirsan vize alirsin tarzi bisey diyemem ama Gürkan beyde birkac kez yazmisti en azindan ortalama bir ögrenci olman vize görüsmesinde arti bir puan olabilir,Mesela arkadas 231 puan almis cok düsük bir puan ..Kiss25 in dedigi gibi türkiye de orta bir basarida bile degilsin diyip almanyada hicbirsey yapamazsin tarzi bir red verme olasiligi yüksek konsoloslugun....Sadece demek istedigim dil belgeniz olursa en kötü a2 vize görüsmesinde bir arti olur ..Ünilerde NC var bölümlere göre..Hangi bölüme gidecegine bagli ..NC olmayanlarda puan önemsiz...

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Çrş Ağu 01, 2018 5:45 pm

oguzkaan yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 5:05 pm Hocam o zaman şöyle izah edeyim durumu size: Bu sene nasip olursa büyük ihtimalle Türk Alman Üniversitesi İktisat bölümüne başlayacağım ilk yıl Almanca hazırlık var ardından birinci sınıfı bitirdikten sonra nasip olursa o zaman Almanyaya başvuracağım, gerek okulumun Türk Alman olması gerekse de bölümü Almanca okumuş olmam ve o zamana kadar inşallah dil sorununu da bu şekilde çözmüş olacağım maddi durum olarak da çok şükür karşılayabiliyorum tüm bu etkenleri göz önüne alınca açıkçası olur diye düşünüyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ? Ve ekstra bir soru iktisat veya ekonomi üzerinden okumaya gerçekten değer mi okul bitince orada kalıp yaşamak istiyorum iş bulabilir miyim ?, samimi ve açıklayıcı cevap verirseniz çok memnun olurum, teşekkür ederim.
Umarım istediğin üniversiteye başlarsın. Tabii dediğin doğru dil sorununu çözmüş olursun öyle bir sıkıntın kalmaz . Ben de olabileceğini düşünüyorum sonuçta dilin cok iyi bir seviyede olur. 2 yıl hazırlık olsun 1 yıl üniversite eğitimi olsun. Dil seviyenin böyle iyi olması sana büyük avantaj. İş konusunda inan hiçbir bilgim bulunmamakta fakat internete bölümünün almanca ismini yazarak kariyer fırsatlarına bakabilirsin bazı siteler yıllık maaşına kadar açıklıyor. Bu konuda bilgim bulunmadığı için yardımcı olamadım kusurabakma . Yüreğini ferah tut bence başarırsın önünde bir engel yok. Rica ederim yardımcı olduysam ne mutlu bana .
İyi günler dilerim. Başarılar.

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Çrş Ağu 01, 2018 8:26 pm

yusufjosef yazdı: Çrş Ağu 01, 2018 5:45 pm Umarım istediğin üniversiteye başlarsın. Tabii dediğin doğru dil sorununu çözmüş olursun öyle bir sıkıntın kalmaz . Ben de olabileceğini düşünüyorum sonuçta dilin cok iyi bir seviyede olur. 2 yıl hazırlık olsun 1 yıl üniversite eğitimi olsun. Dil seviyenin böyle iyi olması sana büyük avantaj. İş konusunda inan hiçbir bilgim bulunmamakta fakat internete bölümünün almanca ismini yazarak kariyer fırsatlarına bakabilirsin bazı siteler yıllık maaşına kadar açıklıyor. Bu konuda bilgim bulunmadığı için yardımcı olamadım kusurabakma . Yüreğini ferah tut bence başarırsın önünde bir engel yok. Rica ederim yardımcı olduysam ne mutlu bana .
İyi günler dilerim. Başarılar.
Değerli düşüncelerin için teşekkür ederim.