Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ulusal vize başvuru formu

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Pelin_

Ulusal vize başvuru formu

Mesaj gönderen Pelin_ » Pzt Mar 26, 2018 9:14 am

Merhaba arkadaşlar. Ruhr Üniversitesi'nden dil kursu için kayıt aldım, kurs sonrası dönmeden yüksek lisansa başlamak istiyorum. Şartlı kabul henüz yok, eğitim esnasında başvuru yapacağım. Başvuru formunda hangi tarihten hangi tarihe kadar kalmak istiyorsunuz diye bir bölüm var. Şimdi bu kısma sadece dil kursu tarih aralığı mı yazılmalı yoksa tahmini yüksek lisans süresi de eklenmeli mi? Belki biraz saçma gelmiş olabilir ama bu süreçte hata yapmak istemiyorum. Bir de a1 ile kabul veren bir üniversite değil mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ulusal vize başvuru formu

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 26, 2018 12:43 pm

Soru cok mantikli. Hazirlik süreci ve master sürecini de beraber yazacaksin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Pelin_

Mesaj gönderen Pelin_ » Pzt Mar 26, 2018 12:58 pm

Çok teşekkür ediyorum.

Alihank

Mesaj gönderen Alihank » Cmt Tem 07, 2018 1:26 pm

Pelin_ yazdı: Pzt Mar 26, 2018 9:14 am Merhaba arkadaşlar. Ruhr Üniversitesi'nden dil kursu için kayıt aldım, kurs sonrası dönmeden yüksek lisansa başlamak istiyorum. Şartlı kabul henüz yok, eğitim esnasında başvuru yapacağım. Başvuru formunda hangi tarihten hangi tarihe kadar kalmak istiyorsunuz diye bir bölüm var. Şimdi bu kısma sadece dil kursu tarih aralığı mı yazılmalı yoksa tahmini yüksek lisans süresi de eklenmeli mi? Belki biraz saçma gelmiş olabilir ama bu süreçte hata yapmak istemiyorum. Bir de a1 ile kabul veren bir üniversite değil mi?
Merhaba Pelin. Bende kış dönemi dil kursu için ruhr a başvurdum. Henüz kurs ücretlerini yatırmam için mail gelmedi. Bu süreç hakkında biraz bilgi verebilir misin ne kadar sürüyor kabul mektubunu yollamaları? Bir diğer sorum da almanca seviyen vizeye başvururken ne durumdaydı?

Pelin_

Mesaj gönderen Pelin_ » Pzr Tem 08, 2018 6:45 pm

Merhaba
Ben normalde Nisan ayi icinde baslayacaktim a2 egitimime. Fakat okuldan gelmesi gereken kagit cok gecikti. Kabul mektubunu Mart civari aldim. Haliyle Nisan´da baslamak mümkün olmadi. Kabul mektubundan sonra ödemeyi yaptim. Bir kac gün icinde registration kagidi geldi. Su anda a2 egitimindeyim. OnSet isminde bir test yapiyorlar seviye tespit icin. Goethe sinavlarindan farkli bir format.
Ben Goethe´nin a1 egitimini tamamladim buraya gelmeden önce. Sifirdan burada baslamak zor olur diye düsündüm. Basvurdugum zaman henüz kurs yeni baslamisti. Vize görüsmesindeki bey Almanca seviyeniz nedir dediginde Goethe`nin Almanca kursuna basladim dedim.
Baska sorularin olursa yardimci olmaya calisirim. Sürec uzun ve zahmetli cünkü. Insan her türlü bilgiye ihtiyac duyuyor.

Alihank

Mesaj gönderen Alihank » Pzr Tem 08, 2018 6:58 pm

Cevapladığın için çok teşekkür ederim. Gerçekten çok fazla bilinmezlik var. Bende goethe'de temmuz ayındaki 2 haftalık a1.2 kursuna gitmeyi düşünüyorum. En azından elimde bir belge olur. Ben ruhr daki kursa imzaladığım kağıdı geçen hafta gönderdim. Sen o kağıdı gönderdikten ne kadar süre sonra kurs ücretini ödemen için dönüş yaptılar?

Alihank

Mesaj gönderen Alihank » Sal Tem 17, 2018 5:16 pm

Pelin_ yazdı: Pzr Tem 08, 2018 6:45 pm Merhaba
Ben normalde Nisan ayi icinde baslayacaktim a2 egitimime. Fakat okuldan gelmesi gereken kagit cok gecikti. Kabul mektubunu Mart civari aldim. Haliyle Nisan´da baslamak mümkün olmadi. Kabul mektubundan sonra ödemeyi yaptim. Bir kac gün icinde registration kagidi geldi. Su anda a2 egitimindeyim. OnSet isminde bir test yapiyorlar seviye tespit icin. Goethe sinavlarindan farkli bir format.
Ben Goethe´nin a1 egitimini tamamladim buraya gelmeden önce. Sifirdan burada baslamak zor olur diye düsündüm. Basvurdugum zaman henüz kurs yeni baslamisti. Vize görüsmesindeki bey Almanca seviyeniz nedir dediginde Goethe`nin Almanca kursuna basladim dedim.
Baska sorularin olursa yardimci olmaya calisirim. Sürec uzun ve zahmetli cünkü. Insan her türlü bilgiye ihtiyac duyuyor.
Bi sorum daha olacaktı vizenizde çalışma izniniz var mı?

Pelin_

Mesaj gönderen Pelin_ » Pzr Tem 29, 2018 10:53 pm

Gecikmeli olarak cevapliyorum kusura bakma lütfen. Goethe kursunu tavsiye ederim kesinlikle egitimleri cok güzel. Dil nasil ögretilir biliyorlar. Bana asagi yukari 1 hafta sonra dönüs yaptilar. Ama ben nisan ayini kacirmistim coktan tabi.
Calisma iznim malesef yok. Konsoloslugun sitesinde görmüstüm zaten "Dil kursu süresince bir iste calismak yasaktir" gibi bir ibare vardi. Istisnai durumlar var midir bilemiyorum ama benim ve benim gibi buradaki diger ögrencilerin calisma izni yok. Master yada lisans basladiktan sonra calisma iznin oluyor. Aylik 450 euro kadar kazanabiliyorsun.

Alihank

Mesaj gönderen Alihank » Pzt Tem 30, 2018 12:42 pm

Çok teşekkürler cevapladığın için. Bende şuan goethe de A1.2 kursuna gidiyorum. Vize görüşmesine gittiğimde kurs bitmiş olacak. Vize görüşmesinde kursa katılım belgesini göstermek yeterli mi yoksa senden A1 sertifikası istediler mi?