Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bochm Ruhr Üniversitesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kenkogs

Bochm Ruhr Üniversitesi

Mesaj gönderen kenkogs » Prş Tem 12, 2018 1:25 pm

merhaba bir sorum var Bochum ruhr üniversitesinden kendi kursuna kayıt olmadan, şartlı kabul alınmıyormu? çünkü başvuru sayfasına girdiğimde bana bir fatura gönderilceğinden bahsediyordu, kurs için 500 euro.

Nihan.Ayd

Re: Bochm Ruhr Üniversitesi

Mesaj gönderen Nihan.Ayd » Prş Tem 12, 2018 3:53 pm

Bildiğim kadarıyla almanca yeterliligin var ise direk bölüme başvuru yapıyorsun yoksa kendi dil kurslarina kayit yaptirip şartlı kabul veriyor.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Tem 12, 2018 5:14 pm

kenkogs yazdı: Prş Tem 12, 2018 1:25 pm merhaba bir sorum var Bochum ruhr üniversitesinden kendi kursuna kayıt olmadan, şartlı kabul alınmıyormu? çünkü başvuru sayfasına girdiğimde bana bir fatura gönderilceğinden bahsediyordu, kurs için 500 euro.
ben ayaklarına kadar gidip başvuru yapmak istedim b1 sertifikam vardı.Başka bir kursa gidiyordum kabul etmediler.Testdaf veya dsh yapıp başvur dediler.Sanırım şartlı kabul için onların kursuna katılmak gerekiyor...

kenkogs

Mesaj gönderen kenkogs » Prş Tem 12, 2018 7:30 pm

son gün 15 temmuz demek ben ağustosta dsh versem hiçbir şekilde kayıt olamıycam üniversiteye. saçmalık

Pelin_

Mesaj gönderen Pelin_ » Pzr Tem 29, 2018 11:21 pm

Ben Ruhr Üniversitesinin dil kursuna gidiyorum su anda. Ruhr Üniversitesi sartli kabul vermiyor. Testdaf skorundan sonra okumak istedigin bölüme (lisans / yüksek lisans) basvuruyorsun, kabul aliyorsun. Eger testdaf skorun yoksa üniversitenin dil kursuna basvuru yapiyorsun. Basvuru formunu doldururken okumak istedigin bölümü soruyorlar. Dil kursuna kabul aldiktan sonra gelen kagitta koyu renkle "Bu bir ön kabul / sartli kabul degildir." yaziyor. Testdaf skorundan sonra basvuru yapiyorsun. Mesela benim vizemin üstünde Ruhr Üniversitesi egitime hazirlik amacli dil kursu yaziyor. Ama bu kesinlikle bir ön kabul veya sartli kabuk degil. Kabul ofisindeki kisi mailde de bunu belirtiyor ve dedigim gibi gelen kagitta da yaziyor.

mehmet13b

Mesaj gönderen mehmet13b » Pzt Ağu 27, 2018 10:18 pm

Ruhrüniversitenin Dil okulunun faturasını ödedikten sonra kaç gün sonra ön kabul belgesi geldi size bide şartlı kabul değilse ön kabul de vizede nasıl sorunlarla karşılaştınız,nasıl sorular sordular vize mülakatında