Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yurtdisi Egitim Fuari

Biraz da eglenelim degil mi canim?...
Serhan

Yurtdisi Egitim Fuari

Mesaj gönderen Serhan » Sal Eki 20, 2009 7:34 pm

adini vermek istemedigm kisisel bilgilerimide sonradan verdigime pisman oldugum bi danismanlik firmasi surekls yurtdisi egitim fuarlari yapiyor istanbul ankara ve izmir gibi buyuk sehirlerde ozellikle otellerde. (TAAA kalktik manisadan geldik... once otobus sonra metro buyuk zorluklarla geldik...)
bugunde IZMIr hilton otel de vardi bende gecen sene gidemedim bari bu sene gideyi dedim. iceri girdim ilk kez giriyorum hiltona buyuk bi yermis hakkattende.... Fonda klasik muzikler yukari ciktiginz anda bi kalabalik var... Allahtan internetten kayit formu almistim ki kuyrrukta hic beklemedim... iceri girdiginiz anda bi kuru kalabalik var... Pazar yeri gibi.. Dunyanin hangi ulkesinden arasaniz ordan universiteler var tabi hepsi ozel uniler.. Kolejler,dil okullari falan tek devlet adina calisan sanirim goethe enstitusu ve konsolosluk vardi.. Butun Okullarin stantlari cok cana yakin oturup muhabbet etmeye basladiginz zaman birakmiyolar kolay kolay.. ellerinize brosurler kataloglar kagitlar ivizlar zivirlar vs. cok cana yakinlar ama Goethe enstitusu ve Daad da vardi onlar hic samimi hic cana yakin degillerdi gayet ciddi ve resmi.. Bir tercuman araciligiyla Konsolosluk yetkilisi ve goethe ensitutus yetkilisine soru sordum..
Son zamanlarda Ogrenciadayi vizesi icin basvuran bir cok arkadasim var ve uzun sureli olarak vize alamiyorlar bunun nedeni nedir gelip gecici bir surecmi yoksa kalici mi diye sordum.. Tercumanda masallah uzun uzun cevirdi... Ve kadin soyle cevappladi.. Cok yakinda vize islemleri izmirde koklu bir sistem degistirecek ve vizeye cevaplar en gec 1 ayda verilecek.. suan onun yogunlugu var.. ve bu arlaar basvuran sayisi cok dedi...daha sonra goethe enstitusunue kutuphanesine kayit oldum.. Kurslarindan yuzd 5 indirim aldim ne kadar cok yuzde 5 :D daad ise cok yogundu cok fazla ilgili vardi... butun bildigim danismanlik soygun sirketleri ozellikle adini hic iyi yorumlarla duymadigim TAYOD vardi.. ki onunda onu baya bi kalabalikti.. diger kolejler falan pek ilgilenen yoktu ilgi avrupaya idi.. abd ve kanada okullari bos bos bekliyorlardi.. her stantta muhakkak bir yabanci okul yetkilisi ve tercuman vardi.. sizler soruyorsunuz onlar yilmadna uzun uzun cevapliyorlar.. Cikista da bir guitar hero oynanamadan olmaz tabikide.. TOKIO HOTEL-MONSOON caldik arkadasimla ben gitarda arkadas baterry de... oda iyiydi... sagolsun avea patlican... ordan cikarken ellerimizdeki yukun agir oldugunu farkettik cunku brosurler,kataloglar,kitaplar,dergiler,el ilanlari vs, posetler dolusuydu... uyuk masraf bu ilan basim isi... o kadar cok ki her stanta yaklasan ogrencye bunlar uzatiliyor almayacam dedin mi de adam basliyor okulunun icerigni ozelliklerini anlatmaya... istersen almayi reddet :D:D

Bir sonraki Fuarada katilacagim varsa izmirden katilan fuara anlatsin... izlenimlerini....

Serhan

Yurtdisi Egitim Fuari

Mesaj gönderen Serhan » Sal Eki 20, 2009 11:13 pm

ben goethe enstitusu kutuphane gorevlisinin mailini aldim... Eger kurslara katilirsam sinav ucretlerinde bi indirim uygulariz demistir... ama goethe ve daad standinda ciddiyet ve resmiyet hakimdi... ayrica hemen her stantta da tercuman vardi... Elbette fuar harikaydi... Surekli olup olmadik zamanlarda bu ieft beni ariyo mailler ve smsler cabasi son 2 ayda posta yoluyla gelen dergi sayisi 15 i gecti... postaci artik tanidik cikti...

hiPoKoNdRiyAk

Yurtdisi Egitim Fuari

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Prş Kas 12, 2009 9:53 pm

[quote]TurkeSchuler tarafindan yazilan metin:
Fuar fuar bnmde pesimi birakmiyorlar. simdiye kadar 3-4 tane fuara katildim hepside harikaydi pisman degilim.Bizde istanbulda ben tercuman gormedim genellikle biz konusuyorduk ingilizce konusabildigimiz kadar.Resmiyetin yani sira artik butun gorevlileri taniyorum her gidistede ayni gorevliler olunca gayet iyi oluyordu=)Resmiyetten uzak ve gayet samimi geciyor bence herkes kendi ulkesine cagiriyor tabi ayrica kendi e-maillerini verenlerde oluyor istediginiz konuda yardim ederiz diye... kisaca oneirim bu fuarlari=)P[/quote]

Bunlar Akin\'a, Akin\'da bana yapisti :D
Ben de fuar manyagi olup cikicam ondan korkuyorum :D
Neyse gidicem ben de bi ara :D

Serhan

Yurtdisi Egitim Fuari

Mesaj gönderen Serhan » Prş Kas 12, 2009 10:14 pm

goethenin standindaki kadinla baya muhabbet ettik bende fuarin bu yonunu sevdim her yer helga olga dolu. _:d

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Yurtdisi Egitim Fuari

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 12, 2009 10:24 pm

Bu arada Aralik sonunda Konya Selcuk Universitesi kampusunde Rheinland Privatschule nin duzenleyecegi bir seminer verecegim, sayet sartlar uyarsa da izmir de de bir seminer planimiz var, katilmak isteyenler buyursun :)

Serhan

Yurtdisi Egitim Fuari

Mesaj gönderen Serhan » Prş Kas 12, 2009 10:37 pm

IZMIR MI ALAAHHH abi okulu falan asarim bir gunlugune yanina gelirim valla .....
zaten daha evvel surekli gittigim yer izmir fuarlara falan .. bu konu hakkinda beni bilgilendir ...
nezamana planlaniyo falan ?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Yurtdisi Egitim Fuari

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Kas 12, 2009 11:01 pm

Benide bagajda goturunnnnnn :)

Serhan

Yurtdisi Egitim Fuari

Mesaj gönderen Serhan » Prş Kas 12, 2009 11:03 pm

oyle bisey olursa kesin gelirim tabi... TIkin Abi...;:D