Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantor Belgesi ( Verplichtungserklaerung )

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
didim15

Mesaj gönderen didim15 » Prş Kas 12, 2009 7:51 pm

***ACIL***
arkadaslar garantor belgesi icin pasport no vermem gerekiyor ancak pasaport no tam olarak ne?

sayfalarin uzerindeki TR-o No: 768875 seklinde olan mi?
yoksa 1. sayfadaki ay yildizin altindaki pasaport ve passport yazilarinin altindaki 1-123456-78 seklindeki numarami ?

tesekkurler..

Onur

Mesaj gönderen Onur » Prş Kas 12, 2009 8:57 pm

TR-o No: 768875 seklinde olan

duffie

Mesaj gönderen duffie » Pzt Kas 30, 2009 11:26 am

Merhaba arkadaslar,
Garantor eger TR de degilse Almanya\'da olmasi sart midir? Mesela Hollanda daki gelirini belgeleyerek (annem ya da babam degil) garantor olunabilir mi?

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Pzt Kas 30, 2009 5:25 pm

almanyada olmasi gerekiyor.

coenzym

Mesaj gönderen coenzym » Prş Ara 10, 2009 8:45 pm

arkadaslar bende sag arka taraftaki o 4 kutucuktan sadece nachgewiesen isaretli digerleri bos ayrica behorde: yazisinin onu bombos burda bir problem mi var acaba? vizeyi alamadim da simdi nedenini sorguluyoruum

saygilar

coenzym

Mesaj gönderen coenzym » Cum Ara 11, 2009 1:44 pm

[quote]coenzym tarafindan yazilan metin:
arkadaslar bende sag arka taraftaki o 4 kutucuktan sadece nachgewiesen isaretli digerleri bos ayrica behorde: yazisinin onu bombos burda bir problem mi var acaba? vizeyi alamadim da simdi nedenini sorguluyoruum

saygilar[/quote]

kimse yardim edemiycek mi?

coenzym

Mesaj gönderen coenzym » Cum Ara 11, 2009 10:09 pm

Buyrun belgem bu adrese koydum..

http://img192.imageshack.us/img192/4194 ... 091382.jpg
http://img94.imageshack.us/img94/1967/111220091381.jpg

bir hata yada eksik var mi bu belgede?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ara 13, 2009 10:30 pm

dogru evet fakat neden el yazisiyla yazilmis orasi ilginc.. ama sorun olmaz o, bu belgeyle basvuru yapabilirsin konsoloslukta..

v_rossi1982

Mesaj gönderen v_rossi1982 » Çrş Ara 16, 2009 3:43 pm

Slm herkese ben Bu sitede yeniyim !!! size sorum su Antalyaliyim ve burda ikamet ediyorum..gararantorum 1.5 ay oncesinden davetiyemi gonderdi ve ben bu sirada calisiyordum ama suan calismiyorum ve su an evraklar ilee ilgileniyorum..ve dil kursuna katilma kararini yeni aldim ve suan kurs ile ilgili evraklar gonderilecek...sorunum su benim davetiyenin uzerinde studium yada sprachekurs yazmamakta!!! bu konuda bilgisi olan var mi ? Birde en az kac ay katilacagimi soylemeliyim kursa 3-4 ay yeterli mi ??? cunku benim pasaport tarihi 02 haziranda son buluyor...Yardim

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Prş Ara 24, 2009 10:01 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:
Avrupa Birligi ne dahil olmayan ulkelerden herhangi bir Schengen Ulkesine ( Britanya adasi disindaki butun AB ulkeleri ) turistik veya egitim amacli giderken sizin Almanya da kalacaginiz sure icerisindeki giderlerinizi karsilayabilecek , Almanya icerisinde birisinin size davetiye veya ogrenciler icin Garantor Belgesi dedigimiz resmi belgeyi yollamasi gerekir..

Garantor Belgesini alabilmek icin, garantor olacak kisi oturdugu sehirdeki yabancilar polisine ( Auslaenderbehorde ) giderek, sizin Almanyadaki egitiminiz suresince giderlerinizi odeyebilecek durumda oldugunu kanitlamasi gerekiyor.. Kanit icin kendi gider ve gelirlerini gosterip, ayri olarak size su anda aktuel olan 650 euro civarinda bir parayi giderleriniz icin ayirabilecegini kanitlamak zorunda..

Garantor olacak kisi Yabancilar Polisine asagidaki belgelerle basvuru yapar :

- Pasaport
- Aylik gelirini gosteren belge ( Einkommensnachweis ).. Sayet garantor olacak kisi emekliyse maas dokumani ( Gehaltsnachweis ) , sayet serbest meslek sahibi ise Steuerbescheid ( ne kadar vergi odedigini gosteren belge ) veya Finansal danismanindan aldigi Gelir ve Gider Belgesi ( aktueller Steuerbescheid sowie z.B. Gewinn- und Verlustrechnung des Steuerberaters )..

Bunun yaninda garantor veya davet edecegi kisinin asagidaki bilgilerine ihtiyaci vardir :

- Isim Soyisim
- Dogum Tarihi ve Yeri
- Gelecek olacak kisinin Turkiyedeki adresi
- Davetiye yollanan kisinin Pasaport Numarasi..

Garantor olacak kisi bu islemler icin yabancilar polisine 25 euro odemektedirler.. Garantor belgesi ise ciktiktan sonra 6 ay gecerlidir.. Sebebi ise garantor olan kisinin 6 ay icinde maddi durumunda bir degisiklik olabileceginden kaynaklanmaktadir..[/quote]

gurkan abi sana once tesekkur etmek istiyorum biz buradaki arkadaslara cok yardimci oluyorsun.
yazindan anladigim kadari ile davetiye ile garantor belgesi ayni sey sanirim,benim garantorumde davetiyeyi alirken saydigin islemleri sirasi ilen yapip( gider ve gelirler,maas bordrosu evinin buyuklugu kalabilecek sekilde olmasi,meslegi,650€ vs.. )ayni gun almis davetiyeyi,yani davetiyede ayni sey sanirim garantorluk belgeside,yazindan bunu cikardim dogrumudur :) ?

d-dayy

Mesaj gönderen d-dayy » Pzr Ara 27, 2009 4:27 pm

slm arkadaslar ben sitede yeniyim eger bole bi soru sorulduysa affola:D
ben yaklasik 10 aydir almanyadayim ve dil kursu yapmaktayim simdi c1 kursu yapiorum ve subatta testdaf a ve dsh ya girecem.bana buraya gelmem icin birisi garantor oldu ve simdiye kadar hic sorun cikmadi ama bu yakinlarda ben garantorumu degistirmek istiyorum.benim sorum garantor olacak kisi illa almanyadan mi olmasi lazim yoksa turkiyedeki akrabalarimdan birini de yapabilirmiyim??ve o kisi illla heray belli bi hesaba para yatirmasi gerekiomu??ne kadar??yoksa sene basindami belli bi miktar yatirmasi mi gerekio???ve benim hangi yolu izlemem gerekli tecrube ssahibi arkadslardan cvb bekliorum????

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Pzr Ara 27, 2009 7:39 pm

evet garantorun kesinlikle almanyada olmali.garantorun sadece kagit uzerinde senin gecimin konusunda sana kefil olacak,formalite yani.bankaya falan para yatirmasina sana aylik para gondermesine gerek yok.

d-dayy

Mesaj gönderen d-dayy » Pzr Ara 27, 2009 8:02 pm

cvb icin tesekurler ama su sitede yazanlar acaba gecerli deilmi yada zorlukmu cikariolar trden olursa.(siteyi bnde yeni buldum))

http://www.btbtm.de/finanzen_tr.html

deryasiegen

Mesaj gönderen deryasiegen » Pzt Ara 28, 2009 1:01 am

eskiden veriyorlarmis fakat artik turkiyeden garantorun oldugunda %90 sorun cikartiyorlar.zaten konsoloslugun sitesinde oncelikle almanyada garantorunun olmasi gerektigi ya da bloke hesabinin olmasi gerektigi yaziyor.eger bunlarin hic biri yoksa turkiyeden garantorle sansini deneyebilirsin.nitekim alan bu sekilde alan bir iki arkadas varmis sanirim.fakat benim tanidigim herkesin garantoru almanyada.

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Pzt Ara 28, 2009 4:45 pm

d-dayy

Mesaj gönderen d-dayy » Çrş Ara 30, 2009 5:15 pm

[quote]deryasiegen tarafindan yazilan metin:
eskiden veriyorlarmis fakat artik turkiyeden garantorun oldugunda %90 sorun cikartiyorlar.zaten konsoloslugun sitesinde oncelikle almanyada garantorunun olmasi gerektigi ya da bloke hesabinin olmasi gerektigi yaziyor.eger bunlarin hic biri yoksa turkiyeden garantorle sansini deneyebilirsin.nitekim alan bu sekilde alan bir iki arkadas varmis sanirim.fakat benim tanidigim herkesin garantoru almanyada.[/quote]

cvb icin tesekuerler ama bi sorum daha olacak.bloke hesap dediginiz sey nasil oluo.ne gibi sartlar soz konusu bu hesap icin.???(bloke hesap icin))))

tsklr

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Ara 30, 2009 5:22 pm

bloke hesapla ilgili acilmis baslik:

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... rowstart=0

Gracia

Mesaj gönderen Gracia » Çrş Ara 30, 2009 5:29 pm

[quote]deryasiegen tarafindan yazilan metin:
eskiden veriyorlarmis fakat artik turkiyeden garantorun oldugunda %90 sorun cikartiyorlar.zaten konsoloslugun sitesinde oncelikle almanyada garantorunun olmasi gerektigi ya da bloke hesabinin olmasi gerektigi yaziyor.eger bunlarin hic biri yoksa turkiyeden garantorle sansini deneyebilirsin.nitekim alan bu sekilde alan bir iki arkadas varmis sanirim.fakat benim tanidigim herkesin garantoru almanyada.[/quote]

@Derya

Tam sormak istedigim seye deginmissin! Diyelim ki, Alman Uni\'den kabul geldi ve bloke hesap actirdim. Parayi da transfer ettim. Buna ragmen Almanya\'dan Garantor istenir mi? Yoksa bu sadece "Garantor - Bloke Hesap" birer opsiyon mu? Para Almanya\'da ki hesaba yatirilip, Almanya\'dan kabul gelmis olmasina, pekcok Schengen\'imin olmasina ve SGK\'li Turkiye\'de calismama ragmen adi batasica Alman konsoloslugu puruz cikartabilir mi daha? LOL!B)

Danke im voraus! :)

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Ara 30, 2009 5:33 pm

hayir bunlar sadece secenekler.ya bloke hesap acacaksin yada garantor bulacaksin ikisinden birini yaptiysan tamamdir.

Gracia

Mesaj gönderen Gracia » Çrş Ara 30, 2009 5:37 pm

[quote]romeo-87 tarafindan yazilan metin:
hayir bunlar sadece secenekler.ya bloke hesap acacaksin yada garantor bulacaksin ikisinden birini yaptiysan tamamdir.[/quote]

WOW! Danke fur die schnelle antwort!:)

Son bir soru: Ben Master icin Almanya\'ya gittigimde, 2 yil kalacagim icin. 2 yillik tutari yani yaklasik 15.000 Euro\'yu mu swiftlemem gerekiyor, yoksa yillik tutari olan 7500\'u mu? ;)

Kilitli