Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada Okumaya Karar Verdim Hangi Belgeler Lazım

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ankaralı99

Almanyada Okumaya Karar Verdim Hangi Belgeler Lazım

Mesaj gönderen ankaralı99 » Çrş Haz 27, 2018 3:46 pm

Durumu anlatayım hemen
Cumartesi pazar sınava giriyorum ağustosta yerleştirmemi yapıp universiteyi donduruyorum
1-Universite seçiminde neye dikkat edeyim ikinci öğretim olması yada pamukkale süleyman demirel gibi yerler olması etkiler mi ?
2-Lise diploma notum 80
3-Anadolu lisesi çıkışlıyım ilk 2 sene devlet anadolu 2 sene kolej anadoludaydım devlette almanca dersimizde vardı.
4-Yeşil pasaportum var annem babam devlette çalışıyor
5-Almancam 0 sınavdan sonra goethe ye gideceğim ankarada (uni işi kesinse)
6-Mühendislik okuyacagım bi nebze kolay olur diye endüstri düşünüyorum hata mı ederim ? benim için ilerde alacagım maaş önemli bu yüzden almanyada okumak istiyorum almanyada endüstri mühendisine makinenin altı gözüyle mi bakılıyor denk mi görülüyor ?
7-Derslere günlük çalışacagım yatmaya gelmiyorum ama arada bir eğlenmek istediğimde gezmek istediğimde de sıkılmamak için büyükşehir istiyorum Berlin Tu düşünüyorum Tr den giden bir öğrenciyi fazla mı zorlar ?
8-Sigaram alkölüm yok ortalama 500 euro ile geçinebilir miyim
9-Yurtların fiyatı ne civarda ? okul yurtları alıyor mu ?
10-Universite başvuru tarihleri ne zaman
Başvuruyu nasıl yapacagız ? direk sitesinden mail atarak mı ?
Üniversite kazanmam ağustos olacagından ben uniye seneye mi başlayabilirim ?
Bu sene içerisinde b2 ye çıkıp universiteden şartl kabul istesem ordada dil okuluna gitmek için ocak şubat gibi verirler mi ?
Bu sene dil işini halledip seneye uniye başlamak istiyorum ve ordada dil okuluna gitmek istiyorum en az 2-3 ay
Gerekli evrakları konsolosluktan mı öğreneceğim yada almancada bi b1 seviyesine gelip konsolosluğa gidip almanyada okumak istediğimi bunun için goethe ye gidip b1 seviyesine çıktığımı kanıtlasam yol gösterirler mi

Batuhan33

Re: Almanyada Okumaya Karar Verdim Hangi Belgeler Lazım

Mesaj gönderen Batuhan33 » Prş Tem 12, 2018 10:08 pm

Up

egeatare

Mesaj gönderen egeatare » Prş Tem 12, 2018 10:13 pm

Up

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Prş Tem 12, 2018 10:46 pm

ankaralı99 yazdı: Çrş Haz 27, 2018 3:46 pm Durumu anlatayım hemen
Cumartesi pazar sınava giriyorum ağustosta yerleştirmemi yapıp universiteyi donduruyorum
1-Universite seçiminde neye dikkat edeyim ikinci öğretim olması yada pamukkale süleyman demirel gibi yerler olması etkiler mi ?
2-Lise diploma notum 80
3-Anadolu lisesi çıkışlıyım ilk 2 sene devlet anadolu 2 sene kolej anadoludaydım devlette almanca dersimizde vardı.
4-Yeşil pasaportum var annem babam devlette çalışıyor
5-Almancam 0 sınavdan sonra goethe ye gideceğim ankarada (uni işi kesinse)
6-Mühendislik okuyacagım bi nebze kolay olur diye endüstri düşünüyorum hata mı ederim ? benim için ilerde alacagım maaş önemli bu yüzden almanyada okumak istiyorum almanyada endüstri mühendisine makinenin altı gözüyle mi bakılıyor denk mi görülüyor ?
7-Derslere günlük çalışacagım yatmaya gelmiyorum ama arada bir eğlenmek istediğimde gezmek istediğimde de sıkılmamak için büyükşehir istiyorum Berlin Tu düşünüyorum Tr den giden bir öğrenciyi fazla mı zorlar ?
8-Sigaram alkölüm yok ortalama 500 euro ile geçinebilir miyim
9-Yurtların fiyatı ne civarda ? okul yurtları alıyor mu ?
10-Universite başvuru tarihleri ne zaman
Başvuruyu nasıl yapacagız ? direk sitesinden mail atarak mı ?
Üniversite kazanmam ağustos olacagından ben uniye seneye mi başlayabilirim ?
Bu sene içerisinde b2 ye çıkıp universiteden şartl kabul istesem ordada dil okuluna gitmek için ocak şubat gibi verirler mi ?
Bu sene dil işini halledip seneye uniye başlamak istiyorum ve ordada dil okuluna gitmek istiyorum en az 2-3 ay
Gerekli evrakları konsolosluktan mı öğreneceğim yada almancada bi b1 seviyesine gelip konsolosluğa gidip almanyada okumak istediğimi bunun için goethe ye gidip b1 seviyesine çıktığımı kanıtlasam yol gösterirler mi
1-bilmiyorum sanırım önemli değil nerde okuduğun
2-iyi
3-iyi
4-iyi
5-goethe iyidir
6-herhangi bir mühendisliği yaz türkiyede almanyada değiştirirsin diye düşünüyorum.Almanyada bilgisayar,makine falan iyi sanırım
7-berlin zorlar bence ama çalışırsan yaparsın
8-gittiğin şehire göre değişir ucuz yerlere bak derim mesela ben essendeyim kiram 350 aylık.Benim için fazla yani..70 euro aylık ulaşım bileti masrafı var.15 euro filanda telefon paketi. 435. Ki daha yiyeceğin içeceğin var...650 en az şart bence
9-Yurt fiyatlarını bilmiyorum henüz dil kursuna gittiğim için yurtta kalamam öğrenci olmam lazım onun için.
10-Son başvuru tarihleri kış dönemi içi 15 temmuz, yaz dönemi için 15 ocak.
başvuru her üniversitede farklıdır bazıları uniassist adındaki siteyi kullanıyor.Üniversitelerin sitesine girip sayfayı türkçeye çevirip incele derim almancam hiç yokken öyle bakıyordum.A2 veya b1 e kadar türkiyede kurs yapıp sonra almanyada b2-c1 yapıp testdaf veya dsh ya girersin. B1 olduğunda şartlı kabul için başvurabilirsin.

a2 veye b1 olduktan sonra goetheden sertifikanı aldıktan sonra konsolosluğa başvurursun.Dil kursu vizesi alacaksın yani.Ama şuan erken.Önceliğin dil işini halletmek olsun.Gerisi olur...

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Prş Tem 12, 2018 11:08 pm

tugce98 yazdı: Prş Tem 12, 2018 10:46 pm 1-bilmiyorum sanırım önemli değil nerde okuduğun
2-iyi
3-iyi
4-iyi
5-goethe iyidir
6-herhangi bir mühendisliği yaz türkiyede almanyada değiştirirsin diye düşünüyorum.Almanyada bilgisayar,makine falan iyi sanırım
7-berlin zorlar bence ama çalışırsan yaparsın
8-gittiğin şehire göre değişir ucuz yerlere bak derim mesela ben essendeyim kiram 350 aylık.Benim için fazla yani..70 euro aylık ulaşım bileti masrafı var.15 euro filanda telefon paketi. 435. Ki daha yiyeceğin içeceğin var...650 en az şart bence
9-Yurt fiyatlarını bilmiyorum henüz dil kursuna gittiğim için yurtta kalamam öğrenci olmam lazım onun için.
10-Son başvuru tarihleri kış dönemi içi 15 temmuz, yaz dönemi için 15 ocak.
başvuru her üniversitede farklıdır bazıları uniassist adındaki siteyi kullanıyor.Üniversitelerin sitesine girip sayfayı türkçeye çevirip incele derim almancam hiç yokken öyle bakıyordum.A2 veya b1 e kadar türkiyede kurs yapıp sonra almanyada b2-c1 yapıp testdaf veya dsh ya girersin. B1 olduğunda şartlı kabul için başvurabilirsin.

a2 veye b1 olduktan sonra goetheden sertifikanı aldıktan sonra konsolosluğa başvurursun.Dil kursu vizesi alacaksın yani.Ama şuan erken.Önceliğin dil işini halletmek olsun.Gerisi olur...
Essende hangi dil kursuna gidiyorsun acaba?Ben ağustosta b1 den başlayacam.Rheinland privatschule’ye.İyi yorumlar duymadım ama bakalım 2 kur yazıldım.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cum Tem 13, 2018 12:30 am

gnrszn yazdı: Prş Tem 12, 2018 11:08 pm Essende hangi dil kursuna gidiyorsun acaba?Ben ağustosta b1 den başlayacam.Rheinland privatschule’ye.İyi yorumlar duymadım ama bakalım 2 kur yazıldım.
Bende onu araştırırken iyi yorumlar duymamıştım.Ben Sf Education Centera gidiyorum ve memnunum.

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Cum Tem 13, 2018 12:33 am

tugce98 yazdı: Cum Tem 13, 2018 12:30 am Bende onu araştırırken iyi yorumlar duymamıştım.Ben Sf Education Centera gidiyorum ve memnunum.
Kur fiyatı nekadar acaba?

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Cum Tem 13, 2018 12:48 am

gnrszn yazdı: Cum Tem 13, 2018 12:33 am Kur fiyatı nekadar acaba?
a2-b1=498
b2, c1=512
ama c1+dsh veya tesdaf hazırlık kursu istiyorsan (2 ay c1 ardından 3 hafta sınava hazırlık kursu oluyor,denemeler filan) =682

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Cum Tem 13, 2018 8:34 am

tugce98 yazdı: Cum Tem 13, 2018 12:48 am a2-b1=498
b2, c1=512
ama c1+dsh veya tesdaf hazırlık kursu istiyorsan (2 ay c1 ardından 3 hafta sınava hazırlık kursu oluyor,denemeler filan) =682
Tamamdır teşekkürler 😊