Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
Nes2809

Re: AT-11 Belgesi YENI !!!!!

Mesaj gönderen Nes2809 » Cmt Haz 30, 2018 2:10 pm

Merhaba,

11.06.2018 tarihinde Erasmus icin vize basvurusu yaptim, ama bloke hesap actirmam istendi. Pasaportumu Istanbul baskonsoloslugundan dilekce ile aldim. Bloke hesabi actirdim. Simdi pasaportumla beraber bloke hesabi ibraz edecegim. Yalniz bir konu var, aciklayayim... Dun Erasmus ofisinden mail geldi, hibe sozlesmesini imzalayabilmek icin AT 11 belgesi almamizi istediler. Ben konsolosluk icin ozel seyahat saglik sigortasi yaptirmistim...Pazartesi gunu AT 11 belgesini almaya gidecegim. Ne olur ne olmaz diye bu belgeyi, konsolosluga giderken de eksik evragimin (bloke hesap) yanina koyacagim, bu durumu izah eden bir dilekce ile birlikte.
Dilekce asagidaki gibi;

Almanya Baskonsoloslugu Vize Bolumune,
Istanbul

Universitem hibe sozlesmesi imzalayabilmem icin AT 11 belgesi almami talep etmistir. Bu belgeyi, basvurum surecinde sorun yasanmasi ihtimaline karsi eksik evraklarimin yanina ekledigimi bilgilerinize arz ederim.

Saygilarimla,
Adres....
Tel.... Ad-soyad

Bu sekilde bir dilekceyle AT 11 belgesini de konsolosluga ibraz etmemde sizce bir sakinca var mi?
Bu konuyla ilgili bana acil donus yaparsaniz cok sevinecegim.

Sevgiler,

Bukessi

Mesaj gönderen Bukessi » Sal Tem 10, 2018 10:49 am

Merhaba master için kabul mektubum bu hafta geldi. Bloke hesap işlemlerine başladım ama öğrenci vizesine başvurmadan önce bu AT11 i de almak istiyorum. Okula tabi daha kayıt olmadım Beşiktaş SGK ve alo 170 sadece kimlikle gel dedi ama herkes bir sürü belge götürürken olur mu öyle iş ya dedim. Şimdi kimliğimin yanında okuldan kabul mektubumu ve akademik takvimimi de çıktı alıp götürücem. Kabul mektubum da PDF zaten evime kargoyla gelmedi. Bunların dışında ne götürmem uygundur? Akademik takvim bir sömestr için gözüküyor ekim 2018-şubat 2019, AT11 geçerliliği de bu süreler içinde mi olacak? 2.dönem tekrar yeni bir belge mi almalıyım? Cevaplarınıza ihtiyacım var teşekkürler :)

John

Mesaj gönderen John » Prş Tem 12, 2018 10:00 pm

Nes2809 yazdı: Cmt Haz 30, 2018 2:10 pm Merhaba,

11.06.2018 tarihinde Erasmus icin vize basvurusu yaptim, ama bloke hesap actirmam istendi. Pasaportumu Istanbul baskonsoloslugundan dilekce ile aldim. Bloke hesabi actirdim. Simdi pasaportumla beraber bloke hesabi ibraz edecegim. Yalniz bir konu var, aciklayayim... Dun Erasmus ofisinden mail geldi, hibe sozlesmesini imzalayabilmek icin AT 11 belgesi almamizi istediler. Ben konsolosluk icin ozel seyahat saglik sigortasi yaptirmistim...Pazartesi gunu AT 11 belgesini almaya gidecegim. Ne olur ne olmaz diye bu belgeyi, konsolosluga giderken de eksik evragimin (bloke hesap) yanina koyacagim, bu durumu izah eden bir dilekce ile birlikte.
Dilekce asagidaki gibi;

Almanya Baskonsoloslugu Vize Bolumune,
Istanbul

Universitem hibe sozlesmesi imzalayabilmem icin AT 11 belgesi almami talep etmistir. Bu belgeyi, basvurum surecinde sorun yasanmasi ihtimaline karsi eksik evraklarimin yanina ekledigimi bilgilerinize arz ederim.

Saygilarimla,
Adres....
Tel.... Ad-soyad

Bu sekilde bir dilekceyle AT 11 belgesini de konsolosluga ibraz etmemde sizce bir sakinca var mi?
Bu konuyla ilgili bana acil donus yaparsaniz cok sevinecegim.

Sevgiler,
Özel sağlık sigortası niye yaptırdığını anlayamadım. Kim dedi size bir daha ekstradan para verin diye? AT-11 alma hakkınız varsa paranızı boşa harcamayın, hiçbir şekilde ihtiyacınız olmayacak. Böyle bir dilekçe de yazıp, konsolosluğun aklını bulandırmanıza gerek yok. Sadece AT-11 belgenizin olması vize almanızda ve Almanya'da sağlık sigortası sahip olmanızda yeterlidir.

John

Mesaj gönderen John » Prş Tem 12, 2018 10:02 pm

Bukessi yazdı: Sal Tem 10, 2018 10:49 am Merhaba master için kabul mektubum bu hafta geldi. Bloke hesap işlemlerine başladım ama öğrenci vizesine başvurmadan önce bu AT11 i de almak istiyorum. Okula tabi daha kayıt olmadım Beşiktaş SGK ve alo 170 sadece kimlikle gel dedi ama herkes bir sürü belge götürürken olur mu öyle iş ya dedim. Şimdi kimliğimin yanında okuldan kabul mektubumu ve akademik takvimimi de çıktı alıp götürücem. Kabul mektubum da PDF zaten evime kargoyla gelmedi. Bunların dışında ne götürmem uygundur? Akademik takvim bir sömestr için gözüküyor ekim 2018-şubat 2019, AT11 geçerliliği de bu süreler içinde mi olacak? 2.dönem tekrar yeni bir belge mi almalıyım? Cevaplarınıza ihtiyacım var teşekkürler :)
Kimlik, sağlık sigortasından faydalandığınız aile bireyinizin kimlik bilgileri (TC kimlik numarası falan gerekiyor), kabul mektubunuzun çıktısı yeterlidir. AT-11'inizin geçerlilik süresi 6 olacaktır, her 6 ayda bir yenisini almanız gerekiyor. Eğer siz alamıyorsanız, yerinize bir yakınınız da gidip alabilir. İlla aile bireyi olmasına gerek yok, arkadaşınız dahi sizin kimlik bilgilerinizle gider alır. Bir başlık açmıştım, gerçi güncelleme yapacağız eylül ayı gibi, onu da bir incelemenizi öneririm: viewtopic.php?f=53&t=11698

AmazingGatsby

Mesaj gönderen AmazingGatsby » Cum Tem 13, 2018 4:37 pm

John yazdı: Prş Tem 12, 2018 10:02 pm Kimlik, sağlık sigortasından faydalandığınız aile bireyinizin kimlik bilgileri (TC kimlik numarası falan gerekiyor), kabul mektubunuzun çıktısı yeterlidir. AT-11'inizin geçerlilik süresi 6 olacaktır, her 6 ayda bir yenisini almanız gerekiyor. Eğer siz alamıyorsanız, yerinize bir yakınınız da gidip alabilir. İlla aile bireyi olmasına gerek yok, arkadaşınız dahi sizin kimlik bilgilerinizle gider alır. Bir başlık açmıştım, gerçi güncelleme yapacağız eylül ayı gibi, onu da bir incelemenizi öneririm: viewtopic.php?f=53&t=11698
Selamlar. Bir sorum olacak. Master kabulü aldım ve kabul mektubumun PDF’i var. Dediğiniz gibi yapıp AT-11 belgesiyle vize alarak Almanya’ya gittik diyelim. AT-11 belgesi 6 aylık verildiği için (yaş 23, erkek) sanıyorum oturum iznimiz altı ay geçerli olacak. Altıncı ayın sonunda oturum süresini uzatmak için yeniden AT-11 belgesi sunduğumuz takdirde oturum uzatabiliyor muyuz? Cevap hayır ise, AT-11 ile alınan ilk oturumdan sonra oturumu uzun süreli uzatmak için nasıl bir yol izlememizi önerirsiniz?

Cevabınız benim için çok önemli. Şimdiden çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.

John

Mesaj gönderen John » Cum Tem 13, 2018 9:31 pm

AmazingGatsby yazdı: Cum Tem 13, 2018 4:37 pm Selamlar. Bir sorum olacak. Master kabulü aldım ve kabul mektubumun PDF’i var. Dediğiniz gibi yapıp AT-11 belgesiyle vize alarak Almanya’ya gittik diyelim. AT-11 belgesi 6 aylık verildiği için (yaş 23, erkek) sanıyorum oturum iznimiz altı ay geçerli olacak. Altıncı ayın sonunda oturum süresini uzatmak için yeniden AT-11 belgesi sunduğumuz takdirde oturum uzatabiliyor muyuz? Cevap hayır ise, AT-11 ile alınan ilk oturumdan sonra oturumu uzun süreli uzatmak için nasıl bir yol izlememizi önerirsiniz?

Cevabınız benim için çok önemli. Şimdiden çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.
Keşke soruyu sormadan paylaştığım o linkteki başlığı bir okusaydın. Cevap evet, nasıl olduğunu, nasıl doktora gidileceğini vs. de yine o başlıkta anlattım.

efes34

Mesaj gönderen efes34 » Prş Ağu 09, 2018 11:27 pm

Şimdi bir üniversiteden ön kabul aldık, vize başvurusu daha yapılmadı, 28 ağustosta vize randevusu var, önümüzdeki hafta 3 aylık at11 belgesi alacağım (23 yaşında bekar kız emekli annesinin sigortasından faydalanıyor ama beşiktaşa bir türlü sürenin daha uzun olması gerektiğini anlatamadım neyse çokta önemli değil 3 ay sonra 1 daha alırız), sonrasında 6şar aylık veririz dediler,
1- konsolosluğa sunacağım at-11 belgesiyle 3 aylık mı vize alabilirim , garanti olması için 1 yıllık seyahat sigortası yaptırmayı düşünüyorum vize süresine etkisi olur mu? (2020 şubata kadar geçerli yeşil pasaportumuz var bu arada)
2- si Planım gider gitmez at-11 belgemi sunmadan TK sigortası yaptırmak sonrasında 8-9 ay sonra at-11 imi sunmak: TK sigortası yaptırmak için vize olması yeterli mi yoksa oturma izni vs. almamız gerekiyor mu)
3- TK için Bremen'de başvuracağım yer neresi
Teşekkürler

iset

Mesaj gönderen iset » Sal Ağu 14, 2018 12:25 am

At 11 belgesi aldım. geçerlilik tarihini dönem tarihlerine göre verdiler. okul 1 ekimde açılıyor. at 11 im 1 ekimde başlıyor. ama 25 eylül gibi gitmeyi düşünüyorum. aradaki fark için seyahat sigortası yaptırmam gerekli mi?

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Sal Ağu 14, 2018 12:42 am

iset yazdı: Sal Ağu 14, 2018 12:25 am At 11 belgesi aldım. geçerlilik tarihini dönem tarihlerine göre verdiler. okul 1 ekimde açılıyor. at 11 im 1 ekimde başlıyor. ama 25 eylül gibi gitmeyi düşünüyorum. aradaki fark için seyahat sigortası yaptırmam gerekli mi?
Ben onun için bilerek 25 eylülden başlattım biraz daha erken giderim diye. Alırken söyleseydin keşke.

iset

Mesaj gönderen iset » Sal Ağu 14, 2018 1:18 am

beratbiber yazdı: Sal Ağu 14, 2018 12:42 am Ben onun için bilerek 25 eylülden başlattım biraz daha erken giderim diye. Alırken söyleseydin keşke.
söyledim ama kabul etmediler.nerden aldınız?

beratbiber

Mesaj gönderen beratbiber » Sal Ağu 14, 2018 1:33 am

iset yazdı: Sal Ağu 14, 2018 1:18 am söyledim ama kabul etmediler.nerden aldınız?
Maltepe SGK

iset

Mesaj gönderen iset » Sal Ağu 14, 2018 1:41 am

beratbiber yazdı: Sal Ağu 14, 2018 1:33 am Maltepe SGK
teekkür ederim ben beşiktaşa gittim. yarın bir arayayım.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Sal Ağu 14, 2018 8:19 am

iset yazdı: Sal Ağu 14, 2018 1:18 am söyledim ama kabul etmediler.nerden aldınız?
Ben gelecek ay uniye kayit yapacam bölüme .En basta ders baslama tarihlerine gore verdiler At11 i ...Sonra aileme soyledim kayit tarihlerine gore vermeleri gerekiyor diye..Kayitlar eylulde ..Ders ekimde ..En basta vermemisler biraz kivirdilar..Sonra babam ankaradaki ana büroyu filan aramis .Ordakilerde benim onceden ikamet ettigim sehirdeki yeri arayip halletmisler.Biraz inatçılar .

edab

Mesaj gönderen edab » Çrş Eki 17, 2018 10:30 am

barlasemre yazdı: Sal Oca 16, 2018 8:35 pm Merhaba arkadaslar

Su anda bir sirkette calisiyorum ve kendi sigortam oldugu icin at11 belgesi alamadim. At11 belgesi almak icin istifa etmemin uzerinden 99 gun gecmesi gerektigi soylendi. Master programi icin gidecegim, vizem hazir. Nisanda okulum baslayacak ve ben onumuzdeki ay istifa etmis olacagim. Sorum, orada aok veya TK dan sigorta yapmam icin At11 belgesi hicbir sekilde gerekli degil ve basima bir sorun cikartmaz degil mi? Yani birkac ay ucretli sigorta yaptiktan sonra at11 alip yoluma devam etmek gibi bir planim var. SGKdaki gorevlinin sen bir an once istifa et demesi kafami kurcaladi da. AOKa basvururken bu durumdan etkilenmem herhalde degil mi?
Merhabalar. Bende konuyla ilgili bilgilerimi paylaşıyım, ihtiyacı olan birisi yararlanabilir. Bende almnayada yüksek lisans kabulü aldığımda Türkiyede çalışıyordum. Burada okuduğum biliglerden sonra SGK Ulucanları arayarak yetkiliye danıştım. Yetkili işten ayrıldıktan ertesi gün kabul mektubum ve akademik takvim ile gelirsem (okulun daha önceden denkliği vardı, sorabilirsiniz var mı diye ) hemen at11 i verebileceğini söyledi. İşten ayrıldığım gün tekrar teyit etmek için aynı yeri aradığımda bu seferki yetkili sgk sisteminde görünebilmem için 100 gün geçmesi gerektiğini söyledi. Bende zaten 4 gün sonra almanyaya gittim. 3 ay boyunca sağlık sigortası yaptırıp sonradan at11 almayı düşünüyordum. Ben Almanyadayken kardeşim Ulucanlar SGK yı tekrar arayarak sorduğunda şu anda alabileceğimi söylemişler. Kardeşim kabul belgem ve akademik takvim ile giderek benim için 6 aylık at11 i aldı. Ve postaladı. 6 ay sonra öğrenci belgemi göstererek at11 i uzatabileceğimi söylemişler.
Ben TK dan at11 imi işletirken orjinal döküman elimde bile değildi. Taranmış versiyonunu görmesi yetti. Belgenin aslını doktora gitmek istediğim zaman ona götürmem onun da bana bir belge vermesi gerekiyormuş.
Aynı şekilde okula sigorta belgelerini verirkende TK nın verdiği belgeyi ve at11 in taranmış versiyonunu yazdırıp verdim. Hiç bir sorun olmadı.
Benim tavsiyem şansınızı denemeniz. Maalesef bu konularda SGK daki kişiler arasında bile bir anlaşmazlık oluyor.
Başarılar herkese.

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Çrş Mar 13, 2019 1:34 am

Merhaba, su an bircok kisi saglik sigortasi sorunu yasiyor gibi. Deneyimli birisi privat ve public sigorta avantaj dezavantajlarini vs paylasabilir mi acaba?

Lokman

Mesaj gönderen Lokman » Pzt Nis 08, 2019 7:55 pm

John yazdı: Pzr Ağu 27, 2017 3:20 pm Lokman kardeşim ağzına sağlık yine güzel bir bilgi vermişsin. Bu AT-7 meselesini ben bilmiyorum. Öğrenci belgesi ile bağlı olduğumuz SGK şubesinin adres bilgilerini AOK ya da TK'ya mı vermemiz gerekiyor onu tam anlamadım. Benim bulunduğum şehirde zaten AOK ilgisiz olduğu için AT/7 belgesi almayla kendisi uğraşmaz git kendin hallet der diye tahmin ediyorum onun için biraz şaşırdım. Bunu biraz açabilir misin?
Aynen öyle John. Bana SGK´da böyle söylendi. Hatta sigortalarini bu sekilde uzatan, bizzat tanidiklari ögrenciler varmis. Ben de bunun üzerine dedikleri sekilde AOK´ya sigortami uzatmak icin basvuruda bulundum. Ama aradan haftalar gecmesine ragmen ne SGK´daki gorevliye benim AOK´dan bir mail geldi, ne de benim sigortam uzatildi. SGK gorevlilerinin sahsi yorumu, o siralar Almanya ile Türkiye arasindaki politik gerilimin resmi islemleri yavaslattigi ya da durdurdugu yönündeydi :D kim bilir... :)

Iste ben de bu olaydan beri eski yöntemle, yani Türkiyede AT/11 belgesini cikartarak sigortami uzatiyorum.

umutonbasilar

Mesaj gönderen umutonbasilar » Pzt Haz 10, 2019 8:38 pm

Önümüzdeki dönemde Erasmus öğrencisi olarak Almanya’da olacağım fakat AT11 belgesi alamıyorum onun yerine AOK’dan sigorta yaptıracağım fakat bu sigortanın aylık masrafı ne kadar Oluyor veya TK mu yoksa AOK mı önerirsiniz?

Hypsia

Mesaj gönderen Hypsia » Pzr Haz 23, 2019 12:07 pm

umutonbasilar yazdı: Pzt Haz 10, 2019 8:38 pm Önümüzdeki dönemde Erasmus öğrencisi olarak Almanya’da olacağım fakat AT11 belgesi alamıyorum onun yerine AOK’dan sigorta yaptıracağım fakat bu sigortanın aylık masrafı ne kadar Oluyor veya TK mu yoksa AOK mı önerirsiniz?
Ben TK oneririm.90 euro ayda ikisi de.
Ben careconcept comfort kullaniyorum ogrenciler icin. Ayda 35€. Ozel saglik sigortasinda 450€ uzeri calisilamaz diyorlar ama sorun olmadi , arayip sigortama da sordum 🤷🏻‍♀️
Bir de doktora gittiginizde para oduyorsunuz ama 2-3hafta icinde sigorta size geri oduyor

kaantopkaya26

Mesaj gönderen kaantopkaya26 » Sal Haz 25, 2019 12:17 pm

Merhabalar
Ben Erasmus için Almanyaya gideceğim. Haziranın sonunda vize randevum var. Belgelerimin hepsini hazırladım fakat AT-11 ile ilgili bir sıkıntim var. Eylül ayında Almanyada gidecegim okulun dil kursu var Dönem baslangıcı kabul mektubunda 1 Ekim olarak yazıyor. Bana 1 Ekime 90 günden fazla süre oldugu için su anda Dönem için belge veremeyiz En erken 1 Temmuzda alabilirsin denildi. Dil kursu 1 Eylül olduğu için dil kursuna yönelik 30 günlük 1 Eylulden 30 Eylüle geçerli AT 11 belgesini verdiler. Ben bu 1 aylık AT11 belgesi ile vize başvurusuna gidersem sorun olur mu?

umutonbasilar

Mesaj gönderen umutonbasilar » Cum Tem 12, 2019 4:05 pm

Ulusal vizeye başvuracağım ama AT/11 alamayacağım. Seyahat sağlık sigortası yaptırırken nelere dikkat etmem gerekiyor?