Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vizemi nasıl uzatabilirim veya mümkün müdür ?

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
uck

Vizemi nasıl uzatabilirim veya mümkün müdür ?

Mesaj gönderen uck » Çrş Tem 11, 2018 12:03 pm

Merhaba, yaklaşık 1,5 senedir almanya münihteyim ve 11. Aya kadar vizem var. Vizem sprachkurs ve studium olarak geçerli. 2.senemin içerisindeyim ve almanyaya gelmeden önce aldığım şartlı kabulle birlikte 2. Oturumumu almıştım.
Şimdi Dsh hazırlanıyorum ve wintersemester için üni başvuruları yaptım fakat olur da dsh veremezsem vizemi dil kursuna devam ederek uzatabilir miyim veya 2 sene olduğu için yeni bir üniversite şartlı kabulüyle birlikte uzatabilmem mümkün müdür?
Öğrenci olarak 2 sene içerisinde dsh gibi sınavlardan birtanesini vererek herhangi bir üniye kayıt yaptırmam gerekiyor diye biliyorum. Bundan dolayı merak ediyorum farklı bir yol veya imkan var mı ?

gnrszn

Re: Vizemi nasıl uzatabilirim veya mümkün müdür ?

Mesaj gönderen gnrszn » Çrş Tem 11, 2018 12:28 pm

uck yazdı: Çrş Tem 11, 2018 12:03 pm Merhaba, yaklaşık 1,5 senedir almanya münihteyim ve 11. Aya kadar vizem var. Vizem sprachkurs ve studium olarak geçerli. 2.senemin içerisindeyim ve almanyaya gelmeden önce aldığım şartlı kabulle birlikte 2. Oturumumu almıştım.
Şimdi Dsh hazırlanıyorum ve wintersemester için üni başvuruları yaptım fakat olur da dsh veremezsem vizemi dil kursuna devam ederek uzatabilir miyim veya 2 sene olduğu için yeni bir üniversite şartlı kabulüyle birlikte uzatabilmem mümkün müdür?
Öğrenci olarak 2 sene içerisinde dsh gibi sınavlardan birtanesini vererek herhangi bir üniye kayıt yaptırmam gerekiyor diye biliyorum. Bundan dolayı merak ediyorum farklı bir yol veya imkan var mı ?
Özel bir üniversiteye kaydını yap.Dsh ı geçmek için zaman kazanırsın.Sonra dsh ı verir üniversitene kaydolursun.Benim arkadaşım böyle yapmıştı.Özel üniversitede para almamıştı.

uck

Mesaj gönderen uck » Çrş Tem 11, 2018 1:50 pm

gnrszn yazdı: Çrş Tem 11, 2018 12:28 pm Özel bir üniversiteye kaydını yap.Dsh ı geçmek için zaman kazanırsın.Sonra dsh ı verir üniversitene kaydolursun.Benim arkadaşım böyle yapmıştı.Özel üniversitede para almamıştı.
İyi bir öneri, fakat özel üniversite kayıt için Sprachnachweis istemiyor mu ve bildiğiniz kadarıyla ne kadar bir süre kazanabilirim ?

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Çrş Tem 11, 2018 7:37 pm

uck yazdı: Çrş Tem 11, 2018 1:50 pm İyi bir öneri, fakat özel üniversite kayıt için Sprachnachweis istemiyor mu ve bildiğiniz kadarıyla ne kadar bir süre kazanabilirim ?
Çok fazla bir bilgim yok.Arkadaşım bu tarz birşey yapmıştı.Ama en fazla 2-3 ay gibi bir süre kazanırsın heralde.