Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversite Başvurusu Hakkında

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
yusufjosef

Üniversite Başvurusu Hakkında

Mesaj gönderen yusufjosef » Pzt Tem 09, 2018 4:23 pm

Öncelikle iyi günler . Bu sene üniversite sınavına girdim ve Almanya’da wirtschaftinformatik okumak istiyorum. Bu süreç hakkında forumda cok fazla bilgi okudum fakat kafamda bir türlü sıraya koyamadım ve bu aklımın karışmasına neden oldu . Hoşgörünüze sığınarak sizlere şu aklıma takılan soruları sormak istiyorum .

1-)Buradan danışmanlık almayı düşünüyorum ne zaman iletişime geçmeliyim ?

2-)A1 seviyesinde Almanca bilgim var. Kursa başlayacağım 2 ay a2 seviyesinde 2 ay b1 seviyesinde kurs alacağım Goethe de.24 Kasım gibi bitmiş olacak kursum sizce başvurulara sertifikamı yetiştirebilir miyim ?

3-)Eğer b1 seviyesinde sertifikam yetişmez ise başvurudan sonra b1 sertifikamı yollamama izin verirler mi ?

4-)Kasım ayında olan başvurulara yetişirsem şartlı kabulümün gelmesi ortalama ne kadar sürer ?

Şimdiden teşekkürler zamanınızı ayırdığınız için. İyi günler...

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Re: Üniversite Başvurusu Hakkında

Mesaj gönderen Informatiker » Sal Tem 10, 2018 12:38 am

1) Su an baslaman faydali olur. Sinav sonuclari aciklandiktan sonra hemen islemlere baslamak en dogrusu.
2)24 Kasim gec bir tarih olur. Genelde istisnalar olmakla birlikte üniversitelerin basvurulari 15 temmuz da bitiyor.
3) Okuldan okula degisir.
4) 4-6 haftada geliyor kabul yine okuldan okula degismekle beraber
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Sal Tem 10, 2018 8:34 am

Informatiker yazdı: Sal Tem 10, 2018 12:38 am 1) Su an baslaman faydali olur. Sinav sonuclari aciklandiktan sonra hemen islemlere baslamak en dogrusu.
2)24 Kasim gec bir tarih olur. Genelde istisnalar olmakla birlikte üniversitelerin basvurulari 15 temmuz da bitiyor.
3) Okuldan okula degisir.
4) 4-6 haftada geliyor kabul yine okuldan okula degismekle beraber
Öncelikle verdiğin yanıt için teşekkür ederim. Bildiğim üzere bazı okullarda şartlı kabul için belirli bir tarih bulunmamakta değil mi ? Yani eğer böyle bir sey varsa onlara basvuru yapabilirim. Geç olduğunu biliyorum maalesef sınav sonuçları ve yerleştirme belgesinin elime geçmesi ağustos ayının ortası olacak :( Tekrardan zamanını ayırıp sorumu cevapladığın için teşekkür ederim iyi günler.

yusufjosef

Mesaj gönderen yusufjosef » Sal Tem 10, 2018 9:18 am

Bu arada özür dilerim belirtmeyi unuttum b1 seviyesinde sertifika ile başvuru yapıp ardından b2 ve c1 eğitimini okulun hazırlık kursunda almayı düşünüyorum bu yüzden kasım ayı dedim . Ocak ayında baslayacak olsam sınavı 15 Temmuza kadar verebileceğimi düşünüyorum bu sayede somester tarihine yetişmiş olacağım. Hedeflediğim yol buydu bir bilgi yanlışlığı ya da eksikliği varsa bilgilendirebilir misiniz ? Teşekkürler iyi günler :)