Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil Okulu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ismail73

Dil Okulu

Mesaj gönderen ismail73 » Pzt Tem 09, 2018 10:49 am

Arkadaşlar merhaba,

İlk önce ingilizce olan international bölümlere başvurup kabul alamadım. Şimdi almanca bölümlere başvurmak istiyorum ve almanca dil sertifikam yok. Biraz fazla zaman kaybettim ve bu yüzden de önümüzdeki summer dönemi için başvuru yapmak istiyorum. Yani genel olarak son başvurular 15 ocak'a kadar. Tabi bu arada yine şartlı kabule başvuracağım. Ama başvuru tarihine kadar da almanca kursuna gitmek istiyorum.

Özel bir firmada çalıştığım için goethe dil kursunun saatleri bana uygun olmuyor. Herhangi bir özel dil kursuna gitsem buradan alacağım sertifika iş görür mü ? Yoksa testdaf sınavına girmek zorunda mıyım? Hem çalışıp hem dil kursuna gitmek istediğim için bu geçerli tabi. Diğer yandan da risk alıp bütün her şeyi bırakıp almanya'da dil okuluna mı gitsem diye düşünmüyor değilim. Daha sonrasında master başvurusunda bulunacağım.

Tavsiye ve yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

baytar.muhammed

Re: Dil Okulu

Mesaj gönderen baytar.muhammed » Pzt Tem 09, 2018 11:33 am

Özellikle istanbulda yaşıyorsanız size önerim dil kurslarının ( genellikle akşam 7-9 arası ) derslerine katılıp Goethe sertifika sınavına girmeniz. Bu şekilde Goethe kursuna gitmeden hızlı ve calısma saatlerinize uygun bir şekilde geliştirebilirsiniz dili .

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Tem 09, 2018 12:06 pm

önümüzdeki sommer (summer) semestr icin normal okula baslamayi düsünüyorsunuz sanirim direk , yoksa sartli kabulla basvurup almanca kursuna mi gideceksiniz almanya da

Yoksa testdaf sınavına girmek zorunda mıyım?
Diğer yandan da risk alıp bütün her şeyi bırakıp almanya'da dil okuluna mı gitsem diye düşünmüyor değilim

bu iki soru sebebiyle karisti biraz ben de , istanbuldaki kurslari bilmiyorum baska bir sey söyleyecegim. Eger sommersemestra kadar dil sinavini verip kursa baslarim diye düsünüyorsaniz bu gercekten cok zor , bunu 0 dan almanyada yogun kursa gelip bile neredeyse 6 ay kadar (sommersemestera) varken gercekten cok cok zor , yanlis anlamayin ben sadece sizin icin söyledim , bazen hesaplar yapiyoruz hepimiz su kadar sürede ögrenir baslarim diye , o sekilde düsündüyseniz bu gercekten ihtimal 0 a yakin olarak görüyorum yasadigim tecrübelerden önümüzdeki wintersemestr a ( yani bir sonraki sene eylül ayinda baslayacak olan semestra) yetismeniz cok daha mümkün
Arkadaslar ben erkegim =)

ismail73

Mesaj gönderen ismail73 » Pzt Tem 09, 2018 12:44 pm

kiss25 yazdı: Pzt Tem 09, 2018 12:06 pm önümüzdeki sommer (summer) semestr icin normal okula baslamayi düsünüyorsunuz sanirim direk , yoksa sartli kabulla basvurup almanca kursuna mi gideceksiniz almanya da

Yoksa testdaf sınavına girmek zorunda mıyım?
Diğer yandan da risk alıp bütün her şeyi bırakıp almanya'da dil okuluna mı gitsem diye düşünmüyor değilim

bu iki soru sebebiyle karisti biraz ben de , istanbuldaki kurslari bilmiyorum baska bir sey söyleyecegim. Eger sommersemestra kadar dil sinavini verip kursa baslarim diye düsünüyorsaniz bu gercekten cok zor , bunu 0 dan almanyada yogun kursa gelip bile neredeyse 6 ay kadar (sommersemestera) varken gercekten cok cok zor , yanlis anlamayin ben sadece sizin icin söyledim , bazen hesaplar yapiyoruz hepimiz su kadar sürede ögrenir baslarim diye , o sekilde düsündüyseniz bu gercekten ihtimal 0 a yakin olarak görüyorum yasadigim tecrübelerden önümüzdeki wintersemestr a ( yani bir sonraki sene eylül ayinda baslayacak olan semestra) yetismeniz cok daha mümkün
Hayır öyle bir niyetim yok tabi ki söylediğiniz şey imkansız. Demek istediğim yaz dönemi başvurularına kadar A2 sertifikası alabilirim. Bu vize konusunda da yardımcı olacaktır. Daha sonra okulların yaz dönemlerine başvuru yapıp şartlı kabul almak. Almanyada dil okuluna devam ederek kalan kurları tamamlamak (okulun istediği seviye).
Fakat burda bir sorum daha oluştu. Eğer seviyeyi tamamlarsam winter semester'a başlama ihtimali oluyor mu ? Yoksa bir sonraki yaz dönemine mi başlanıyor? Böyleyse 1.5 yıl gibi bir süre oluşuyor master eğitimine başlamak için. Diğer yandan kış dönemine kadar Türkiye'de almanca seviyesini istenilen seviyeye çıkarmak çok zor olur diye düşünüyorum.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Tem 09, 2018 6:28 pm

ismail73 yazdı: Pzt Tem 09, 2018 12:44 pm Hayır öyle bir niyetim yok tabi ki söylediğiniz şey imkansız. Demek istediğim yaz dönemi başvurularına kadar A2 sertifikası alabilirim. Bu vize konusunda da yardımcı olacaktır. Daha sonra okulların yaz dönemlerine başvuru yapıp şartlı kabul almak. Almanyada dil okuluna devam ederek kalan kurları tamamlamak (okulun istediği seviye).
Fakat burda bir sorum daha oluştu. Eğer seviyeyi tamamlarsam winter semester'a başlama ihtimali oluyor mu ? Yoksa bir sonraki yaz dönemine mi başlanıyor? Böyleyse 1.5 yıl gibi bir süre oluşuyor master eğitimine başlamak için. Diğer yandan kış dönemine kadar Türkiye'de almanca seviyesini istenilen seviyeye çıkarmak çok zor olur diye düşünüyorum.
mesela siz simdi nisan ayinda geldiniz almanyaya ve haziran ayinda testdaf veya dsh belgenizi aldiniz gecerli seviyede eger okullara bidaha basvurursaniz kis semestrinda baslayyabilirsiniz , zaten sartli kabulde alsaniz okula bidaha ben normal kayit olacagim diye basvurmak zorundasiniz

yaz dönemi basvurularina kadar alirsiniz a2 bence rahatlikla zaten okullardan cevap gelmesi uzun sürüyor 4-6 haftayi buluyor genellikle yine vizenin gelmeside sürüyor duruma bagli olarak almanyaya gidene kadar gercekten emek verirseniz ben siz almanyaya gidene kadar cok rahat b1 seviyesini bitirmeye yaklasacaginizi belki bitireceginizi düsünüyorum
Arkadaslar ben erkegim =)