Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Anmeldung

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
Pelin_

Anmeldung

Mesaj gönderen Pelin_ » Pzr Tem 08, 2018 9:04 pm

Selam arkadaslar
Ben su anda Ruhr Üniversitesinin dil kursuna gidiyorum. Essenda kalacak yer bulabildim. Buradaki Ausländerbehördeyi arayarak kayit yaptirmak ile ilgili bilgi almaya calistik. (Alman arkadasim yardimci oldu) Internetten bir form doldurmam gerektigi söylendi. Bu formu doldurdum randevu icin. Bir hafta kadar sonra Agustosun 24üne randevu verdiler. Normalde kayit yaptirmak icin kalacak yer bulduktan sonra 2 hafta süre yok mu ben mi yanlis biliyorum? Üstelik yaninizda Almanca bilen birini getirin diye de not düsmüsler. Yani cat kapi gidip sormaya kalksam kimse ile anlasamayacagim Almanca seviyem yeterli olmadigi icin. Bilgisi olanlar varsa yardimci olur musunuz?

podolski1905

Re: Anmeldung

Mesaj gönderen podolski1905 » Pzr Tem 08, 2018 9:16 pm

Pelin_ yazdı: Pzr Tem 08, 2018 9:04 pm Selam arkadaslar
Ben su anda Ruhr Üniversitesinin dil kursuna gidiyorum. Essenda kalacak yer bulabildim. Buradaki Ausländerbehördeyi arayarak kayit yaptirmak ile ilgili bilgi almaya calistik. (Alman arkadasim yardimci oldu) Internetten bir form doldurmam gerektigi söylendi. Bu formu doldurdum randevu icin. Bir hafta kadar sonra Agustosun 24üne randevu verdiler. Normalde kayit yaptirmak icin kalacak yer bulduktan sonra 2 hafta süre yok mu ben mi yanlis biliyorum? Üstelik yaninizda Almanca bilen birini getirin diye de not düsmüsler. Yani cat kapi gidip sormaya kalksam kimse ile anlasamayacagim Almanca seviyem yeterli olmadigi icin. Bilgisi olanlar varsa yardimci olur musunuz?
2 hafta diye bi süre var ama arada bi esneklik oldugunda sorun cikartmiyorlar. Yaninda almanca bilen birilerini istemeleri sacmalik, almanca bilmek zorunda degilsin ve onlarda yabancilar polisi oldugu icin ingilizce bilmek zorundalar, ama ingilizce bilmiyosan ozaman almanca bilen birini yaninda götürmen mantikli bi secim

Pelin_

Mesaj gönderen Pelin_ » Pzr Tem 29, 2018 10:48 pm

Ingilizce konusunda sikinti yasamam ama mailde israrla belirtmisler nedense. Ben de gecen hafta gittim oraya sormak icin bu durumu ve sürenin bu kadar uzun olmasi sikintili geldi bana. Oradaki kiz Ingilizce konustu ve bu kadar uzun sürebilmesinin Essen icin normal oldugunu söyledi. Bakalim bekliyorum simdi randevu tarihini. Isin komik yani 24 Agustosta randevum Essen icin fakat 31 Agustosta Bochuma tasiniyorum. Bir Anmeldung randevusu da oraya alinacak...

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Tem 30, 2018 12:46 am

randevuyu onlar o sekilde verdiyse 2 hafta kurali kalkar. yani onlarin organizasyonlarindaki sorunlar seni baglamaz.

sana gönderdikleri standart mail olabilir. bazi kisiler ne almanca ne de ingilizce bilmediginden o sekilde yazmis olabilirler.

fakat memurlarin ingilizce bilme zorunlulugu yok. resmi dil almanca. ingilizce konusmalari ya da ingilizcesi de olan belge doldurtmalari onlarin inisiyatifi ve isi kolaylastirma amacli. almanyaya gelen ve yasayan kisi olarak gelen en azindan minimal düzeyde hayatini ikame ettirebilmek icin almanca bilmesi ögrenmesi gerekir veya istenir. ayrica adres kaydi yabancilar dairesinde degil farkli bir büroda yapilir. pek bisey soracaklarini sanmam ama yine de nolur nolmaz almanca bilen birini al yanina. disarda bekler lazim olunca girer. sonra ikinci randevuyu bekleme derim.