Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Milli Takımda olmamın bir avantajı var mı?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mlkcvlk

Milli Takımda olmamın bir avantajı var mı?

Mesaj gönderen mlkcvlk » Prş Tem 05, 2018 2:25 pm

Türkiye'de su topu A Milli takımında oynuyor olmamın yüksek lisans yaparken bir avantajı olur mu?

Bilu1

Re: Milli Takımda olmamın bir avantajı var mı?

Mesaj gönderen Bilu1 » Prş Tem 05, 2018 3:03 pm

Okurken var mi bilmiyorum da kabul aşamasında avantajı var diye biliyorum. Mesela senle aynı ortalamaya sahip bir kişi daha başvurmuşa o alana ve ellerinde ikinize de yetecek kontenjan yoksa sen milli takımda olduğun için senin kabul önceliğin var diye biliyorum ama bu her üni de geçerli mi emin değilim de bir çok ünide geçerli olması lazım. Çünkü başvuru formunda böyle şeyleri soruyorlar. Bide üniye başlayınca oranın takımında da oynarsan belki avantajları olur. Ve son olarak söylemek isterim amerikadaki okulları araştırdın mi? Amerikadaki bir uninin sporculara özel kontenjanı olması lazım.

convivencia

Mesaj gönderen convivencia » Prş Tem 05, 2018 8:53 pm

mlkcvlk yazdı: Prş Tem 05, 2018 2:25 pm Türkiye'de su topu A Milli takımında oynuyor olmamın yüksek lisans yaparken bir avantajı olur mu?
Çok yönlü birisi olduğunu gösteren bir durum olduğundan dolayı kabul aşamasında avantaj sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Tem 06, 2018 1:24 am

hangi alanda yapacagina bagli bence. molekület biyolojide yüksek lisans yapacaksan pek alakali degil. hele ki türkiyede A milli takimda olmanin avantaj saglayacagini pek sanmamböyle bi durumda. ama antrenörlük veya sporla alakali bi bölümde yüksek lisans yapacaksan fazlasiyla avantaji olacagini düsünüyorum.