Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 7 - Visumtagebuch

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Onur

Mesaj gönderen Onur » Cum Oca 22, 2010 4:40 pm

[quote]maykeL tarafindan yazilan metin:
bende hep bole diyordum ama daha 2. gunum bana cok farkli geldi insanlar falan nse kurs baslamadi daha icimi karartmizim daha fayla ins istediginy gibi olur herkes viyesini alir..[/quote]

Maykel ben de 1 aralikta geldim.Ve Almanyaya gelmek icin oluyordum.Ama geldigimde, teyzemde kalmama ragmen birden kendimi cok acaip hissettim. Ilk 1 ay burada ne isim var,neden evimi birakip buraya geldim diye kendime sorup durdum.Resmen home sick dedikleri olay.Ama 1 ay sonra bu yavas yavas gecmeye basladi.Simdi 7. haftam ve baya baya alistim. Yeni gelecek olan arkadaslar ilk geldiginizde kendinizi kotu hissedebilirsiniz,hemen umutsuzluga kapilmayin.Bu gecici bir durum :D moralinizi yuksek tutun :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 22, 2010 5:01 pm

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Cmt Oca 23, 2010 3:14 pm

arkadaslar dun yazmistim dun red aldim ben unv kabulum ve dil kursu kaydim olmasina ragmen benim dili ogrenip okulu bitirecegime inanmamislar..dun gidip is bankasin arandevu icin para mi yatirdim pztsi arayip gunu alicam ve hemen gidecem..1 nisanda dil kursum basliyo..sizce hemen gorusmeye gitmem yalnis bi hareketmi olur?olmazsada vize verme ihtimali gorusmem iyi gecerse sizce yuzde kac ihtimal?

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Cmt Oca 23, 2010 4:59 pm

ozan uzuldum valla ya ,bende okul kabulu ile basvurcaktim bu sefer,daha once dil okulu icin basvurudan red aldim biliyosun ayni gundeydi randevu,seninle ayni durum simdi basvursammi basvurmasammi diye tereddute dustum ,farkimizda yok hani,ne yapalim biz simdi :S

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Cmt Oca 23, 2010 5:31 pm

valla sinan ben basvurcam heralde onumuzdeki hafta icine verirler gunu..ama tekrar red verirlerse daha ustelemem galiba..bu arada benim pasaporta red edildi diye muhur falan basmamislar daha onceden basmislardi neden acaba?

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Pzr Oca 24, 2010 1:08 pm

ilginc gercekten,banada red basmislardi,acaba zaten red var diyemi basmamislar ,neyse bidaha deneyelim sansimizi

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Pzr Oca 24, 2010 2:28 pm

evet olabilir ama daha onceki 2008 subat ayindaydi ve senin gibi dil kursuna basvurmustum sadece..ben yarin,gunu aliyorum gidip tekrar basvurcam ve busefer daha ikna edici konuscam ins. busefer verirler..sende okul kabulunu aldiktan sonra basvur veirler busefer..benim gorusmem kotu gecmisti ikna edici konusamadim sanirim..

snnstn

Mesaj gönderen snnstn » Pzt Oca 25, 2010 1:10 pm

ozi iyi niyet mektubu yazmayi denesene bu sefe,faydasi olurr biraz?

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Pzt Oca 25, 2010 4:16 pm

ya sinan bugun ogrendik benim kagitlar almanyaya gitmemis bile..bu sefer gittigimde her seyi soyliycem bu sefer onlari ikna edecegime inaniyorum tabiki dinlerlerse..

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Pzt Oca 25, 2010 4:18 pm

bu arada randevuyu aldim...28 ocak pesembe gunu tekrar gidiyorum..

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Pzr Oca 31, 2010 5:18 pm

:)Selamlar herkese; uzun bir zamandir siteye girdim fakat hicbir sey yazamadim. Bugun kismet oldu. Aylardan Eylul Almanya da egitim almaya karar vermisim. Fakat hicbir bilgim yok, internette don dolas derken bu siteyi buldum. Acikcasi bu site olmasa idi veda edecektim hayallerime neyse danismanlik konusun da Gurkan hocamdan yardim istedim. Basladik calismalara ilk once universite kabulum olmasi icin ugrastik ama ne acele ettik, saolsun Gurkan hocam her konuda gece gunduz bilgilendiriyor. Buyuk gayretler sonucu Duisburg ve Krefeld ten kabul aldik Electrotecnik bolumlerinden. Dil kursunu Karlsruh’ede gormek istedim ve dil kursuna da kayit yaptirdik. Teknik egitim fak. 2. sinif ogrencisiyim ve 1 donemimi bu isler icin yaktim ve bir ise girip calistim. Kasim ayinin basi gibi evraklar hazirdi ama aksilik ya garantor ile ilgili problem cikti. Tam 2 ay garantor bulamadim. Kafaya yiyecektim, kismet ya Ocagin basina dogru bir garantor buldum, Almanya da Ulm de kendisi ve bana yaninda ikamet edebilecegimi soyledi ve elinden gelen destegi de verecegini soyledi. Zaten baska da carem kalmamisti Karlsruh e de ki kursum baslamis yeni Kayit icin de para istegince kararimi verdim Ulm de dil kursunu gorecektim. Suan butun evraklarim tamam. Ama bana biraz tuzlu oldu bu is ama guzel oldu. Bu islerle ilgilenirken ozel almanca dersi de almaya basladim. Suan A1 seviyesindeyim Almanya da ki kursta seviye sinavini da gecersem A2 den baslayabilirim hayirlisi ile. Carsamba 9.15 e randevum var. Genel evraklar disinda
2 universite kabulu
Turkiye den aylik 300 Euro gonderilecegini tahattut eden belge
Garantor belgesi
Dil kursuna 2 kurluk kayit belgesi
Aylardir ugrastim bu kadar yapabildim. Insallah vizemi verirler de bende aranizda olurum. Kursum Mart ta basliyor. Vize gorusmesini Carsamba yazarim.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 01, 2010 2:54 pm

simdiden kolay gelsin sefer. basarilar.

ama soru sormamaya ozen goster. onlar sana sorsun burdan bildiklerini aktar ama sen sakin onlara soru sorma.

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Pzt Şub 01, 2010 3:08 pm

arkadaslar slm..28 ocakta randevum vardi yazmistim..gittim ve gorusmeye girdim..bu sefer iyi niyetli bir bayan denk geldi ama basvuru yapamadim..konusmaya slmlasmayla basladik ben hemen 4 ocakta basvuru yaptigimi belirttim..daha onceki dosyalarim buldu getirdi kendisi..almanyaya kagitlarimin hic gitmedigini soyledim avukatla gorustugumuzude ekledim.."Remonstration" avukat bu sekilde basvuru yapmami istemis bunuda soyledim..beni biraz bekletti iceride biyere gitti geri geldi dosyalarim elindeydi ne degisti bu gune kadar diye sordu ayni evraklarla basvuruya gittigim icin sanirim..bende dedim benim unv.kabulum var ve dil kursu kaydimda yapildi 1 Nisanda basliyo dedim ben vizemin cikmasini bekliyodum acikcasi dedim..bana gelen red cvbinda dili ogrenip unv. bitiremiyecigim dusunulmus dedim ama ben gercekten istiyorum ve kendime guveniyorum,istemesem kendime guvenmesem bu kadar masraf yapmam ve bu kadar ugrasmazdim dedim..bu seferki bayan iyi niyrtli bir bayandi bana;suan bu belgelerle tekrar basvuru yaparsan tekrar red cvbi gelir 60 euro bosa gitmis olur yinede sen bilirsin ama dedi..bende oyleyse basvuru yapmiyacagimi ama vizemin cikmasi icin benden ne istediklerini sordum ona gore tekrar geleyim dedim..avukatlada gorustugumu bildigi icin avukatin veya sen sikayet dilekcesi gonderin bize dedi bir kac hafta icinde cvp gelir dedi..belki cagirilirsin birkac soru sorulur yada tekrar basvuru yapman icin istenilenler daha detayli olarak istenir dedi..bende peki dedim ve ciktim bu aralar vekaletimi avukata vermeyi dusunuyorum almanyada ve alman bir avukat..daha once boyle bir durum oldumu acaba?olduysa ve bilen yoneticilerimiz ve arkadaslarimiz varsa beni bilgilendirirlerse cok sevinirim..simdiden cok tesekkurler...

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Çrş Şub 03, 2010 3:47 pm

ya arkadaslar avukata vekalet verme durumu da yatti gibi bisey 5000euro istemis avukat bana fazla geldi..dilekceyi kendim yollasam ilgileneceklerini zannetmiyorum...ne yapmam gerekiyo bilemiyorum bana yardimci olacak kimse yok mu.....:o

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Şub 03, 2010 4:30 pm

Basvuruya goturdugun tum evraklari tekrar yazar misin ve birde dil kursu ve okul kabullerin ve Bloke yada Garantor evraklari dahil hepsi..

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Prş Şub 04, 2010 3:00 pm

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Basvuruya goturdugun tum evraklari tekrar yazar misin ve birde dil kursu ve okul kabullerin ve Bloke yada Garantor evraklari dahil hepsi..[/quote]

duisburg-essen okul kabulu,iks dil kursu kayit belgeleri,garantor belgesi(yengem oldu ve kendisi hemsire almanyada),2 yillik unv mezunuyum onun diplomasi,kazandi ve yerlesti belgelerim,3. sinif a.o isletme ogrencisiyim ona dair belge,anne-baba ve benim ikamet belgelerim,vukuatli nufus kayit ornegi tum ailenin bilgilerinin oldugu,askerlik tecil belgem(2012 ye kadar tecilliyim),asli sicil kaydim(tertemiz),transkrip (notlarim orta seviyedeydi),2 adet bas vuru formu,en az 3 aylik sigorta,pasaport fotokopileri ve pasaportum eksik belgem yoktu yani ...2. kez gittigimde sikayet dilekcesi yollayin dediler basvuru yapmayin tekrar red gelir diye uyardi sagolsun bayan...

sefer57

Mesaj gönderen sefer57 » Prş Şub 04, 2010 5:03 pm

sonun da vize gorusmesine girdim.:lol Gorusmeye girerken cok heyecanliydim, fakat oyle tatli ve anlayisli bir bayana denk geldim ki :2p .Sali aksami Sinop tan Ankara ya gittim.Sabah 7 gibi Ankara da idim.Gorusmem 9:15 te idi.Kahvaltimi yapip konsoloslugun onune gittim.Orda bazi insanlar vardi.Vize basvuru formlarini onlar dolduruyorlarmis.Tabi ki 15 tl karsiligin da.Siram yaklastiktan sonra iceri girdim.Daha onceden fotokobi cektirdigimden, kisa sure de evraklarimi siraladilar.Bazi fotokobileri tekrar cektiler Gurkan abinin uyarisina uyup kimseye sor sormadim:D.Evraklarimi siraladiktan sonra numara verdiler 511 hic unutamam.Siram geldi ve 1 numarali odaya girdim.Bayan evraklarimi istedi ve hicbir sey demedi evraklarimin asillarini bana verdi.Iyiniyet mektubum da almancayi az bildigimi ve almanca kursuna devam ettigimi soylemistim.Bana almanca birseyler soyle dedi bende kendimi tanittim nerde oturdugu ve universite ogrencisi oldugumu almanca soyledim guzel dedi.Vizem cikana kadar A1 seviyesini bitirip Almanyada A2 den baslamak istedigimi soyledim.Neden Almanya da okumat istdegimi ve hedefimi sordu ve acikladim.mezuniyet durumumu sordu bende 2005 te lisemi bitirip 2 yillik egitimime basladigimi ve basariyla bitirdigimi soyledim ve diplomami koymustum evraklarimin icine.2 yillik egitimimi 2007 de bitirdigimi ve mezun olduktan sonra 1 yil dersaneye gittigimi ve OSS den 297 puan alip Karabuk UNV yerlestirildigimi ve ikinci sinifta oldugumu soyledim.Ayrica o sormadan 2 yillikla Almanyada egitime basvurulamadigini cunki sinavsiz gecisle kazandigimi vize ve unversitelserin kabul etmedigini acikladim.Kalacak yer garantorum dedim ve basvuru belgesinde de yazdim kalacak yer adresini.Garantorum ile akrabalik derecemi sordu annemin kuzeni oldugunu soyledim akraban varmi dedi bende var fakat fazla samimi degilim dedim. Bana vizen red gelirse ne yapacagimi sordu bende neden red geldigini arastirir uzerine giderim dedim.Kadin kafasiyla onayliyarak bencede uzerine gitmeslisin dedi.Yuzunde oyle bir ifade vardi ki yani vizeyi hemen vermek ister gibiydi.:alkisGurkan abi dediklerini harfiyen yaptim.:P Ayrica dil kursu belgem persembe elimde olacagini soyledim yarin erkenden gel dedi ve bir evrak verdi konsolosluga alina bilmem icin.Bu gun gittigim de ise gayet iyi karsiladi.Evragimi verdim.Dun zaten diger evraklarin isleme alinacagini soylemisti.:D
Ben bu safhaya kadar cok sikinti cektim fakat vizede ki bayan umut vericiydi.Bakalim ne olcak.Fakat kadin biraz 2 univ kabulune sasirdi.Zaten onu etkileyen de kabuller oldu.Saol Gurkan abi artik bu isleri iyi ogrenmissin vizedeki memurlar bile sasirdigina gore:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Insallah vizemi alirim herkese calismalarinda basarilar dilerim.Vize bekleyenlere de acil sabir versin bende dahil.

Serhan

Mesaj gönderen Serhan » Prş Şub 04, 2010 5:46 pm

Sefer abi sabir artik isin son noktasindasin...
bundan sonra paso almanca calis.. sikintiya gerek yok..
hadi kolay gelsin...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Şub 04, 2010 8:33 pm

Ben tesekkur ederim sefer. :)

Bir sorun cikmazsa vizen martin ilk haftasi gelir. 2 yilligi bitirip tekrar oss ye girip 4 yillik bir bolum kazanman ve gorusmede bu isi iyi bildigini ve cok arastirdigini kanitlaman sansini artirmis. Ama yine de red gelebilir. Ilk asama Turkiyedeki Alman konsoloslugu orayi basariyla atlattin artik burdan gelecek olan onaya bagli hersey. Garantorunu arastirirlar, kalacagin yerle kursa bakarlar. Bi sorun cikmazsa dedigim gibi mart basi alirsin vizeni. Simdiden bol sabir

ozi86

Mesaj gönderen ozi86 » Prş Şub 04, 2010 10:03 pm

FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Basvuruya goturdugun tum evraklari tekrar yazar misin ve birde dil kursu ve okul kabullerin ve Bloke yada Garantor evraklari dahil hepsi..

duisburg-essen okul kabulu,iks dil kursu kayit belgeleri,garantor belgesi(yengem oldu ve kendisi hemsire almanyada),2 yillik unv mezunuyum onun diplomasi,kazandi ve yerlesti belgelerim,3. sinif a.o isletme ogrencisiyim ona dair belge,anne-baba ve benim ikamet belgelerim,vukuatli nufus kayit ornegi tum ailenin bilgilerinin oldugu,askerlik tecil belgem(2012 ye kadar tecilliyim),asli sicil kaydim(tertemiz),transkrip (notlarim orta seviyedeydi),2 adet bas vuru formu,en az 3 aylik sigorta,pasaport fotokopileri ve pasaportum eksik belgem yoktu yani ...2. kez gittigimde sikayet dilekcesi yollayin dediler basvuru yapmayin tekrar red gelir diye uyardi sagolsun bayan...

Kilitli