Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-Assist İşlemler Ne Zaman Başlar?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Nihan.Ayd

Re: Uni-Assist İşlemler Ne Zaman Başlar?

Mesaj gönderen Nihan.Ayd » Pzt Tem 02, 2018 9:03 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Pzt Tem 02, 2018 6:07 pm Ben belgeleri 25 haziranda PTT Turpex ile gönderdim (85 TL tuttu ve gitmesi 2 gün sürdü) ve birkaç gün sonra da ödemeyi yaptım. Ödemeyi yaptıktan sonra sisteme geçmesi 4 gün sürdü. Kendi tecrübemden yola çıkarak söylüyorum: Belge gönderimini + ödemeyi 10 Temmuz'a kadar yapmış olursan sıkıntı çıkmaz gibi gözüküyor.
Uni-assist ödemesini hangi banka ile ne kadara yaptınız acaba?

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzt Tem 02, 2018 10:05 pm

Nihan.Ayd yazdı: Pzt Tem 02, 2018 9:03 pm Uni-assist ödemesini hangi banka ile ne kadara yaptınız acaba?
Ben yapmadım parayı benim adıma bir Alman kendi Alman banka hesabından transfer etti. Kesinti olmamış sadece ücreti ödemiş.

AYDINOZ

Mesaj gönderen AYDINOZ » Sal Tem 03, 2018 12:25 am

peki teşekkür ediyorum. çok sağol. ödenecek 75 euro yu nasıl ödemek gerek acaba? ptt den yollarsak ne kadar masraf gider acaba? veya western union olur mu

AYDINOZ

Mesaj gönderen AYDINOZ » Sal Tem 03, 2018 12:46 am

konsolosluğa belgeleri onaylatmaya gitmek için randevu fln almaya gerek yok değil mi?

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Sal Tem 03, 2018 11:55 am

AYDINOZ yazdı: Sal Tem 03, 2018 12:46 am konsolosluğa belgeleri onaylatmaya gitmek için randevu fln almaya gerek yok değil mi?
Gerek var. Hangi şehirdesiniz bilmiyorum ama İstanbul'daki konsolosluk belge onaylama için genelde 15-20 gün sonrata randevu veriyor (2 kere aldım ordan biliyorum)

AYDINOZ

Mesaj gönderen AYDINOZ » Sal Tem 03, 2018 10:38 pm

peki sağ olun

Nihan.Ayd

Mesaj gönderen Nihan.Ayd » Pzt Tem 09, 2018 2:35 pm

mirfaelltnichtsein yazdı: Pzt Tem 02, 2018 10:05 pm Ben yapmadım parayı benim adıma bir Alman kendi Alman banka hesabından transfer etti. Kesinti olmamış sadece ücreti ödemiş.
Merhaba
ben de almanyada bir akrabamdan parayi uni assiste havale etmesini istedim ve iban yazarken bi hata yapmis herhalde para geri döner ve para döndükten sonra tekrar göndericek bu yüzden havale makbuzu elimde yok. Simdi ben belgelerimi icine makbuzu da koymadan uni assiste postalasam bi sorun cikar mi? Çünkü makbuzu koymam gerektigi yazıyor basvuru belgelerinde.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzt Tem 09, 2018 5:10 pm

Nihan.Ayd yazdı: Pzt Tem 09, 2018 2:35 pm Merhaba
ben de almanyada bir akrabamdan parayi uni assiste havale etmesini istedim ve iban yazarken bi hata yapmis herhalde para geri döner ve para döndükten sonra tekrar göndericek bu yüzden havale makbuzu elimde yok. Simdi ben belgelerimi icine makbuzu da koymadan uni assiste postalasam bi sorun cikar mi? Çünkü makbuzu koymam gerektigi yazıyor basvuru belgelerinde.
Ben belgelerimi makbuzsuz gönderdim. Belgelerimi gönderdiğim zaman para adına hiçbir şey yapmamıştım zaten. Belgeler uni-assist'in eline geçtikten sonra ödememi yaptım ve ödedikten sonra makbuz falan da göndermedim. Uni-assist otomatik olarak gördü.