Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Lise Diplomasını Nasıl Halledeceğim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yevsey

Lise Diplomasını Nasıl Halledeceğim?

Mesaj gönderen yevsey » Pzr Tem 01, 2018 9:28 pm

Merhaba. Uni-Assist'e gönderdiğim belge eksik sayılmış. Ben halihazırda bir üniversite öğrencisi olarak başka bir lisans programı için başvurmuştum.
Okuldaki kaydımı almadığım için lise diplomamı alamıyorum, ancak aslı gibidir kopyasını alabiliyorum. Bu kopyayı da noterde onaylatmadım çünkü üzerinde Genel Sekreterin imzası var, bu haliyle tercümana çevirttim. Zaten aslı gibidir kopyasını noter onaylamıyor istesem de. Ancak bu belge kabul edilmemiş Uni-Assist tarafından. Benim gidip okuldan diplomayı alıp sonra geri vermem gerekiyor sanırım. Ama neden üstündeki Genel Sekreter imzasını kabul almıyorlar?

Ekte fotoğrafı bıraktım. Yarın hareket edeceğim tekrardan yorumlarınıza göre

Nihan.Ayd

Re: Lise Diplomasını Nasıl Halledeceğim?

Mesaj gönderen Nihan.Ayd » Sal Tem 03, 2018 12:29 pm

yevsey yazdı: Pzr Tem 01, 2018 9:28 pm Merhaba. Uni-Assist'e gönderdiğim belge eksik sayılmış. Ben halihazırda bir üniversite öğrencisi olarak başka bir lisans programı için başvurmuştum.
Okuldaki kaydımı almadığım için lise diplomamı alamıyorum, ancak aslı gibidir kopyasını alabiliyorum. Bu kopyayı da noterde onaylatmadım çünkü üzerinde Genel Sekreterin imzası var, bu haliyle tercümana çevirttim. Zaten aslı gibidir kopyasını noter onaylamıyor istesem de. Ancak bu belge kabul edilmemiş Uni-Assist tarafından. Benim gidip okuldan diplomayı alıp sonra geri vermem gerekiyor sanırım. Ama neden üstündeki Genel Sekreter imzasını kabul almıyorlar?

Ekte fotoğrafı bıraktım. Yarın hareket edeceğim tekrardan yorumlarınıza göre
Konsoloslukta onaylatmayi dene. Randevu al eğer tarih 2 hafta sonra filansa ertesi gün konsolosluğa erkenden gidip kapida rica et randevum var ama belgeyi hemen yollamam lazim diye.