Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ile İlgili 6 Kısa Soru

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
maploping

DSH ile İlgili 6 Kısa Soru

Mesaj gönderen maploping » Pzr Tem 01, 2018 8:37 pm

Merhabalar, DSH'ye giren arkadaşlara 6 tane sorum olacak:

1)Hangi üniversitede DSH yazılacaksa o üniversitedeki DSH hazırlık kursuna gidilmesi tavsiye ediliyor. DSH'ye gireceğimiz üniversiteden şartlı kabulümüz yoksa yine de o üni.'nin hazırlık kursuna katılabilir miyiz?

2)Diyelim ki sınava gireceğimiz üni.'nin DSH hazırlık kursuna gidemedik, bu durumda dil kursunda alacağımız DSH'ye yönelik olan Crashkurs'lar yeterli olur mu?(En çok kafama takılan soru bu)

3)dsh.de sitesinde bazı üni.'lerin başvuru tarihlerinde siyah bir nokta var, bu ne anlama geliyor?

4)Her üni. DSH'ye kayıt için C1 belgesi istiyor mu?

5)Sınav başvurusunu o site üzerinden mi gerçekleştireceğim yoksa elden mi? Çünkü herhangi bir üni.'ye tıkladığımda kayıt sayfası değil, bilgilendirme sayfası açılıyor.

6)Şu an gittiğim kurs DSH için yer garantisi sunuyor, bende bazı nedenlerden ötürü(uzak olması, öğretmenin ders anlatım tarzı vs.) kursumu değiştirmeyi düşünüyorum. DSH için yer bulmanın çok zor olduğunu okudum, sırf yer garantisi sağladığı için bu kursa devam etmem ne kadar mantıklı olur?

selen

Re: DSH ile İlgili 6 Kısa Soru

Mesaj gönderen selen » Pzt Tem 02, 2018 5:20 pm

maploping yazdı: Pzr Tem 01, 2018 8:37 pm Merhabalar, DSH'ye giren arkadaşlara 6 tane sorum olacak:

1)Hangi üniversitede DSH yazılacaksa o üniversitedeki DSH hazırlık kursuna gidilmesi tavsiye ediliyor. DSH'ye gireceğimiz üniversiteden şartlı kabulümüz yoksa yine de o üni.'nin hazırlık kursuna katılabilir miyiz?

2)Diyelim ki sınava gireceğimiz üni.'nin DSH hazırlık kursuna gidemedik, bu durumda dil kursunda alacağımız DSH'ye yönelik olan Crashkurs'lar yeterli olur mu?(En çok kafama takılan soru bu)

3)dsh.de sitesinde bazı üni.'lerin başvuru tarihlerinde siyah bir nokta var, bu ne anlama geliyor?

4)Her üni. DSH'ye kayıt için C1 belgesi istiyor mu?

5)Sınav başvurusunu o site üzerinden mi gerçekleştireceğim yoksa elden mi? Çünkü herhangi bir üni.'ye tıkladığımda kayıt sayfası değil, bilgilendirme sayfası açılıyor.

6)Şu an gittiğim kurs DSH için yer garantisi sunuyor, bende bazı nedenlerden ötürü(uzak olması, öğretmenin ders anlatım tarzı vs.) kursumu değiştirmeyi düşünüyorum. DSH için yer bulmanın çok zor olduğunu okudum, sırf yer garantisi sağladığı için bu kursa devam etmem ne kadar mantıklı olur?
1) evet gidebilirsin mesela ben TU Braunschweig dsh hazırlık kursuna gitmiştim kabul almadan,hazırlık kursu veren unilere (sprachzentrum'larına) mail atıp sorabilirsin.

2) Bence çok yeterli olmaz çok kısa çünkü onlar.

3)bilmiyorum

4) benimki b2 istiyordu, ya da onların sınavları olabilir, sınavdan b2-c1 düzeyinde alırsan direkt dsh kursuna kayıt olabilirsin. Sorman lazım

5) her uninin sprachzentrumlarında mail atabilirsin nasıl kayıt olacağınla ilgili ,zaten dsh kursuna yazılırsan orda söylerler nasıl kayıt olucağını.

6)Yani dsh için yer bulmak zor çünkü her enstitü yada uni kendi öğrencileriyle dolduruyor. Bence dsh kursu veren unilerde kurs alman çook daha mantıklı , her dsh sınavı uniye göre falan değişiyor.