Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-assist süreci

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mirfaelltnichtsein

Uni-assist süreci

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Çrş Haz 27, 2018 1:46 am

Merhaba, uni assist üzerinden birçok üniversiteye başvurdum ve belgelerimi de gönderdim ama anlamadığım bazı noktalar var.

1. Son başvuru tarihi 15 temmuz ve eğer eksik bir belgem çıkarsa başvurularım yanmış olacak çünkü 2 hafta içinde eksik belgeleri konsolosluk onayı yaptıracak imkanım olmayacak (Konsolosluğun verdiği en erken randevu 23 temmuz) o yüzden belgelerimde sorun olup olmadığını bilmeden ödeme yapmak istemiyorum (yaklaşık 1200 lira) belgelerim ellerine ulaştığında ödeme yapmamış olsam bile haber veriyorlar mı eksik olup olmadığını?

2. Eğer ödeme yapmadan hiçbir şekilde incelemiyorlarsa mecburen riske girip ödemem lazım. Bu durumda ödemeyi nasıl yapmam gerekiyor? Direkt bir bankaya gidip o parayı havale ettireceğim tamam ama o sırada ne yazmam gerekiyor sadece ismimi vermem yetiyor mu? Belge ulaşmasında ve ödemeden sonra ayrı ayrı bilgi veriyorlar mı?

3. Kesintinin az olması açısından hangi bankayı tavsiye edersiniz?
En son mirfaelltnichtsein tarafından Çrş Haz 27, 2018 1:48 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

seth93

Re: Uni-assist süreci

Mesaj gönderen seth93 » Çrş Haz 27, 2018 1:57 am

mirfaelltnichtsein yazdı: Çrş Haz 27, 2018 1:46 am Merhaba, uni assist üzerinden birçok üniversiteye başvurdum ve belgelerimi de gönderdim ama anlamadığım bazı noktalar var.

1. Son başvuru tarihi 15 temmuz ve eğer eksik bir belgem çıkarsa başvurularım yanmış olacak çünkü 2 hafta içinde eksik belgeleri konsolosluk onayı yaptıracak imkanım olmayacak (Konsolosluğun verdiği en erken randevu 23 temmuz) o yüzden belgelerimde sorun olup olmadığını bilmeden ödeme yapmak istemiyorum (yaklaşık 1200 lira) belgelerim ellerine ulaştığında ödeme yapmamış olsam bile haber veriyorlar mı eksik olup olmadığını?

2. Eğer ödeme yapmadan hiçbir şekilde incelemiyorlarsa mecburen riske girip ödemem lazım. Bu durumda ödemeyi nasıl yapmam gerekiyor? Direkt bir bankaya gidip o parayı havale ettireceğim tamam ama o sırada ne yazmam gerekiyor sadece ismimi vermem yetiyor mu? Belge ulaşmasında ve ödemeden sonra ayrı ayrı bilgi veriyorlar mı?

1- Sen parayı yatırmadan belgelerini kontrol etmezler maalesef.

2- Ödemeyi nasıl yapacağın son detayına kadar sitelerinde yazılı kim ne derse desin orayı referans almanı öneririm. Aynen belgen ulaşınca ve ödemeden sonra ayrı ayrı bildiriyorlar.

3- Sanırım en az kesintiyi TEB yapıyor ama emin değilim.

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Çrş Haz 27, 2018 11:31 am

Ücreti yatır ve işlemleri baslat

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Çrş Haz 27, 2018 2:48 pm

seth93 yazdı: Çrş Haz 27, 2018 1:57 am 1- Sen parayı yatırmadan belgelerini kontrol etmezler maalesef.

2- Ödemeyi nasıl yapacağın son detayına kadar sitelerinde yazılı kim ne derse desin orayı referans almanı öneririm. Aynen belgen ulaşınca ve ödemeden sonra ayrı ayrı bildiriyorlar.

3- Sanırım en az kesintiyi TEB yapıyor ama emin değilim.
baturcildam yazdı: Çrş Haz 27, 2018 11:31 am Ücreti yatır ve işlemleri baslat

Ben bugün bütün bankalara gittim ve "bizim bankamızda hesabınız yoksa ve karşıdaki kişinin de bizde hesabı yoksa gönderemeyiz" dediler. Bu nasıl iş? Sonra PTT'ye gittim sordum "Western union üzerinden kişilere havale yaparız ama kurumlara olur mu bilmiyorum" dediler. Ödeme işini yapanlar nasıl yapıyor hiçbir şey anlamadım? Gönderdiğimiz yer yani uni-assist ne olarak geçiyor banka hesabı mı yoksa kişisel bir alıcı gibi mi?

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Çrş Haz 27, 2018 4:48 pm

Online bankacılıka yollayacaksın kardeşim

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Çrş Haz 27, 2018 5:34 pm

baturcildam yazdı: Çrş Haz 27, 2018 4:48 pm Online bankacılıka yollayacaksın kardeşim
Biraz anlatabilir misin hiç online bankacılık kullanmadım ve parayı bir hata yaparak çöp etmek istemiyorum.

AYDINOZ

Mesaj gönderen AYDINOZ » Cum Haz 29, 2018 3:43 pm

Arkadaşlar uni assistin son adımlarına kadar geldim sayılır. sonda istenenen belgelerin hepsini sisteme yüklemek mecburi mi? (ve tercümeli halini?) bilgisi olan aydınlatırsa güzel olur.

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Haz 30, 2018 1:00 am

mirfaelltnichtsein yazdı: Çrş Haz 27, 2018 1:46 am Merhaba, uni assist üzerinden birçok üniversiteye başvurdum ve belgelerimi de gönderdim ama anlamadığım bazı noktalar var.

3’e kesin cevabım kartla ödeme, 0’a yakın kesinti (kur farkı kaynaklı küçük bir fark oluyor 3-4 tl kadar).

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Cmt Haz 30, 2018 1:01 am

AYDINOZ yazdı: Cum Haz 29, 2018 3:43 pm Arkadaşlar uni assistin son adımlarına kadar geldim sayılır. sonda istenenen belgelerin hepsini sisteme yüklemek mecburi mi? (ve tercümeli halini?) bilgisi olan aydınlatırsa güzel olur.
Sitelerin de tüm belgelerin işlenmeden önce yüklenmesi gerektiği yazıyor. Ben gönderdikten 1-2 hafta sonra inceleyince fark edip hemen yüklemiştim.

mirfaelltnichtsein

Mesaj gönderen mirfaelltnichtsein » Pzt Tem 02, 2018 1:23 pm

filmlovepenguin yazdı: Cmt Haz 30, 2018 1:01 am Sitelerin de tüm belgelerin işlenmeden önce yüklenmesi gerektiği yazıyor. Ben gönderdikten 1-2 hafta sonra inceleyince fark edip hemen yüklemiştim.
Nasıl yani, oradaki bütün seçeneklerin yüklenmesi mi gerekiyor? Üniversiteler istemese bile mi?

filmlovepenguin

Mesaj gönderen filmlovepenguin » Sal Tem 03, 2018 11:22 am

mirfaelltnichtsein yazdı: Pzt Tem 02, 2018 1:23 pm Nasıl yani, oradaki bütün seçeneklerin yüklenmesi mi gerekiyor? Üniversiteler istemese bile mi?
Eksik yazmışım, gönderdiğiniz tüm belgelerin yüklenmesi gerekiyor.

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Prş Tem 05, 2018 3:25 am

filmlovepenguin yazdı: Sal Tem 03, 2018 11:22 am Eksik yazmışım, gönderdiğiniz tüm belgelerin yüklenmesi gerekiyor.
Yüklenmesi gerekmez, tasdik gerekmeyen belgeleri yüklersiniz isterseniz.
Tasdiklemek zorunda oldugunuz belgeleri postayla da göndermek zorundasiniz, online olarak yüklemek zorunda degilsiniz.
https://www.uni-assist.de/faq/abschicken-verfolgen/