Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Ders Çalışma Programı Önerisi

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Almanca Ders Çalışma Programı Önerisi

Mesaj gönderen RtnCbk » Pzr Haz 17, 2018 1:34 pm

Merhaba arkadaşlar,
Eylül ayında DSH sınavına gireceğim. Bir süredir ders çalış(a)mıyorum.
Açıkçası şu an nasıl ve nereden çalışmaya başlayacağımı da bilmiyorum. Kendiniz için hazırladığınız, tavsiye ettiğiniz bir çalışma programı var mıdır?
Yoğun bir tempoya girmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. :)
"Hepimiz yıldız tozuyuz."

kiss25

Re: Almanca Ders Çalışma Programı Önerisi

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Haz 18, 2018 4:49 am

Önce neden ders çalış(a)mıyorsun onun sebebini bulman lazim. Sonra o sorunu bir cözmen lazim , dshya calisma önerisi olarak bol bol kelime ögrenmeni tavsiye ederim , kelime haznen ne kadar genis olursa o kadar hem sinavda hem sonrasinda rahat edersin. Sonra kursa falan gidiyorsan orayi takip edebilirsin hocalarina sorabilirsin , yok gitmiyorsan yine sorun degil alirsin 1 tane gramerli kaynak kitap veya internettende bulabilirsin her sey var internette de , gramer calismaya baslarsin en bastan , her gün istisnasiz haberleri okumani tavsiye ederim güncel konular cikiyor dsh sinavlarinda , ayriyetten okuman da gelisir bu sekilde , sonra her gün haber izle bilmedigin kelimeleri not al , yutubda deutsch lernen mit nachrichten diye yazarsan günlük altyazili almanca haberler cikiyor 15 dk falan onlari tavsiye ederim , bol bol ilgi alanin olan seyleri oku almanca , dinle yutubdan yine galileo izleyebilirsin , türkceyi unut birak kenari zaten biliyorsun türkceyi , buraya gelen bir cok insan gibi sürekli türklerle arkadas edip okulda türklerle okuldan sonra türklerle , gece evde takilip yine türklerle yatip kalkmani tavsiye etmiyorum , öyle yapan insanlari da anlamiyorum acikcasi türkiyede zaten 80 milyon tane var neden geldin madem buraya , bol bol almanca konusmaya calis , alman arkadasin yoksa bile almanyada dogup büyüyen türk arkadasin varsa konusma türkce almanca konus düzeltir o seni hem sanada pratik olur , istedikten sonra verirsin sinavi merak etme büyütülcek bir sey yok
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Pzt Haz 18, 2018 1:03 pm

Değerli öneri ve yorumun için çok teşekkür ederim. :) Sayende kafamda neler yapmam gerektiğine dair bir şeyler canlandı. Dediğin kanalları sürekli takip ediyor olacağım. Gramatiğe verbalisierung-nominalisierung ile tekrardan başladım.
Kelime bilgim çok az. Dediklerini yapacağım. Ayrıca mutlaka alman gerekli dediğin kitap önerin var mıdır?
Tekrardan çok teşekkürler. :)

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Haz 18, 2018 3:25 pm

Rica ederim nacizhane önerilerimle yardimci olabildiysem ne mutlu bana , acikcasi bir kitap önerim yok cok fazla kaynak kitap falanda kullanmadim kursa gittigim icin oradakiler yetiyordu bana , dsh kursunda bize 2020 diye bir kitap var mavi belki duymussundur popüler bir kitap o güzel aslinda ondan gitmistik birde b2 c2 diye kled galiba yayinci yesil bir kitap var onun testbuch var icinde denemeler var onu alabilirsin (veya internette de bulabilirsin kitabi ama bunu söyledigimi caktirma :D)
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
RtnCbk

Mesaj gönderen RtnCbk » Cum Haz 22, 2018 2:05 pm

Çok teşekkür ettim :) Ne interneti(!) :)