Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Bachelor Uni Sistemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Pzr Kas 09, 2008 8:27 pm

merhaba gurkan dedigin gibi bu paderborn uninin biraz daha esnek oldugunu duydum.sanirim bunda birazda yabanci ogrencinin de bollugu var.
valla linkte verdigim dilekce bana daad tarafindan dendi..bunu doldurcan dediler.

sen almanyada fizik mi makina mi okuyosun.soruyorum cunku sanirim makina bolumune de ilgilisin yada arkadaslarin var o bolumden.

sen almanyaya uni kabul alip da mi gittin yoksa sirf dil kursuyla mi?sanirim maniaturk arkadasimiz ozel bi dil kursuyla gitti ve basvurularini ve arastirmalarini almanyada yapti.peki sizler schengen vizesine mi basvurdunuz???
bir de bu ozel dil kurslarina kaydolup ogrenci yada ogrenci adayi vizesi alinabiliyor mu? alaniniz oldu mu?*
link:

http://www.ankara.diplo.de/Vertretung/a ... =Daten.pdf

gurkan sen bu formu doldurarak gittin demi almanyaya??yoksa ogrenci vizesi icin baska bi form mu var?ben soyle biliyorum bu schengen 2-3 aylik kalacak turistlere veriliyor.okmak isteyenler bi ustteki formu doldurmali diye biliyorm.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 10, 2008 1:15 pm

selam, ben ilk olarak dortmund uni sine staj yapmak icin geldim 3 ayligina , 2 ay sonra burda kalmaya karar verdim ve ozel bi dil kursuna yazilip daha sonra ankara da ogrenci adayi vizesi aldim , burda dsh yi gecince uni ye basladim direkt ve su anda ogrenci oturumuna sahibim..

ben fizik okuyorum, su anda sonlara dogru yaklastik ama makina muhendisliginden bir cok arkadas taniyorum uni duisburg tan.. o yuzden hangi dersler var veya ne kadar taniniyor biliyorum. ayrica bu siteye de uye olan bi arkadasin makina muh. bolumunde ders tanitma isini de halletmistim, o yuzden biraz bilgiye sahibim makina ile ilgili..

ayrica o dedigin formlari hayatimda ilk defa goruyorum :D
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Mechanical

Mesaj gönderen Mechanical » Prş Kas 13, 2008 11:40 am

arkadaslar peki bu Dipl. Ing. unvanini alabilmek icin alabilmek diplom bolumum mu mezunu olmak gerekli.yani simdi sadece bachelor bolumu mezunu olsak bu unvani alamiyor muyuz?

duyduguma gore bachelor+ master yaparsak bu olabiliyormus..

gurkan sen schengen vizesine basvurup da mi geldin??bide ogrenci adayi vizesi alabilmek icin ekstradan bi form var mi?

sanirim yolcu54 arkadasimiz ikameti uzatma vizesiyle geldi ona sorsak iyi olur bunu.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Kas 13, 2008 3:27 pm

bachelor bitirince dip. ing olmuyorsun elbette.. diplom artik kalktigi icin boyle bi unvan da kalmayacak.. ama master yaparsan diplom la ayni degerde olacak..

schengen vizesi bildigim kadariyla sadece turistik veya diger amacli vizeler icindi.. sen burda sonuc itibariyle sabit bir ikametkahda kalacagina gore bence de diger basvuru formunu doldurman gerekiyor, yani senin schengen le alakan yok, ayirca randevu alirken sana konsolosluktan hangisini dolduracagini soyleyecekler.. saniirm ben de doldurdum oyle bisey ama hatirlamiyorum :)
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 12, 2009 11:11 am

modul lar her bolumde veya her uni de yok.. bachelor okuyanlar mesela matematik dersi goruyorlarsa, mat -1 , mat -2 .. 4 e kadardir genelde hepsini gectikten sonra genel bi sinava daha girerler.. bunun adina modelklasur diyorlar.. ama her uni de veya her bolumde yok bunlar.

alp22

Mesaj gönderen alp22 » Pzr Nis 12, 2009 5:45 pm

ya galiba siteden kaynaklanio sole bi sorun var ben siteyi acinca yazilarin yarisini okuyamiorum.yazilarin bi kisma kisa mesajlarin altina kaymis sanki.bu arada hayirli olsun.

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş May 27, 2009 2:01 am

mozilla ile girersen tam cikar,internet explorerde oyle yarim cikiyor :D

Kezzy

Mesaj gönderen Kezzy » Pzr Kas 08, 2009 5:41 pm

arkadaslar merhaba..ben selcuk universitesi almanca ogretmenligi son sinif ogrencisiyim. kolnde master yapmak istiyorum. ne yapcam nasil yapcam hic bir fikrim yok :( bu sene mezun oluyorum bolumden. burdaki diplomamla direk orda ise baslayabilir myim yoksa master yapinca ogretmenlik sansim yukselir mi? bilgi utfennnn!!!
KeZzY

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Kas 08, 2009 6:55 pm

1- siteye hos geldin..
2- ogretmenlikte master almanya da yok..
3- koln de germanistik diye bi bolum yok.-
4- turkiye de almis oldugun diplomayla burda calisamazsin
5- ozel mesajla bilgi alis verisi olmuyor sitemizde
6-iyi forumlar

crazyfb

Mesaj gönderen crazyfb » Sal Oca 05, 2010 8:12 pm

selamlar. Kisa bi sorum olacak. deutscher Hochschulzugangsberechtigung nedir, biri bana aciklayabilirmi tam?

Abitur mu oluyor yani? Turkiyede liseden mezun oldum, ayni sekilde universiteyi de bitirdim. Belki simdi tekrar bachelor yapabilirim. Ama bu terimle karsilastim ve tam anlayamadim ne oldugunu. Turkiyede aldigim anadolu lisesi diplomasiyla deutscher hochschulzugangsberechtigung um oluyormu yani? :)

pokeman34

Mesaj gönderen pokeman34 » Prş Oca 21, 2010 2:18 pm

Arkadaslar ben almanyada universite okumak yada yuksek lisans yapmak istiyorum,turkiyede universite sinavina girmeme gerek varmi?

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş Oca 21, 2010 2:29 pm

evet var,sinavi kazanan dudugu calar,almanyadada okur.sinavi kazan ve bir bolume yerlesmeye calis.

pokeman34

Mesaj gönderen pokeman34 » Pzr Oca 24, 2010 5:10 pm

[quote]romeo-87 tarafindan yazilan metin:
evet var,sinavi kazanan dudugu calar,almanyadada okur.sinavi kazan ve bir bolume yerlesmeye calis.[/quote]
saol arkadasim cok tesekurler

liyan

Mesaj gönderen liyan » Cum Şub 05, 2010 10:44 pm

diploma notu 100 luk sistemde olup 4 luk sistemdeki karsiligini merak eden arkadaslar icin
http://www.isa-sari.com/dortluk-sistemi ... karsiligi/

mahmut

Mesaj gönderen mahmut » Cum Şub 12, 2010 12:49 am

MERHABA BEN BIR SORU SORMAK ISTIYORUM.BEN ALMAYADA ISCIYI OLARAK CALISIYORUM TURKIYEDEN ORTAOKUL MEZUNUYUM AMA ALMANYADA MESLEK YAPMAK ISTIYORUM BANA YARDIMCI OLURMUSUNUZ.TESEKKUR EDERIM..
tunne

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum Şub 12, 2010 1:55 am

merhaba mahmut oncelikle burda ortaokul mezunlari meslek egitimi basvurusunda bulunduklarinda kabul alma sanslari cok zor.kuzenim basvuru yapmisti tam 19 tane ayri yere ama hepsindende red gelmisti.ayrica eger sen trde orta okul mezunuymussun almanyada ortaokul mezunu bile sayilmiyorsun,malum turkiyede alinan diplomalar burda direk aynisi gibi kabul edilmiyor.su an hangi eyalettesin bilmiyorum ama eger almancan varsa once diplomani denklik birimine gonder ve denkligini yaptir daha sonra abendschulemi yaparsin normalmi kendin karar ver ve okula devam et bence en azindan realschulabschluss diplomasi al,meslek egitimi icin daha garanti olur.ayrica bir an once yap yasin ilerlerse ne hevesin kalir nede kolay ausbildung yeri bulabilirsin.

Gurhan

Mesaj gönderen Gurhan » Pzr Şub 28, 2010 11:38 pm

[quote]romeo-87 tarafindan yazilan metin:
merhaba mahmut oncelikle burda ortaokul mezunlari meslek egitimi basvurusunda bulunduklarinda kabul alma sanslari cok zor.kuzenim basvuru yapmisti tam 19 tane ayri yere ama hepsindende red gelmisti.ayrica eger sen trde orta okul mezunuymussun almanyada ortaokul mezunu bile sayilmiyorsun,malum turkiyede alinan diplomalar burda direk aynisi gibi kabul edilmiyor.su an hangi eyalettesin bilmiyorum ama eger almancan varsa once diplomani denklik birimine gonder ve denkligini yaptir daha sonra abendschulemi yaparsin normalmi kendin karar ver ve okula devam et bence en azindan realschulabschluss diplomasi al,meslek egitimi icin daha garanti olur.ayrica bir an once yap yasin ilerlerse ne hevesin kalir nede kolay ausbildung yeri bulabilirsin.[/quote]

ausbildung u bizimde yapma hakkimiz varmi dil sinavini gectikten sonra sadece merak ettigim icin soruyorum ama burdaki ucak fabrikasinda 3 yil egitim aliyor 16 yasindaki cocuklar daha sonrasindada direk ise basliyorlar banada burda yapabilirsin aslinda ama seni almazlar dedi bi kac kisi.

PhysikIngenieur

Mesaj gönderen PhysikIngenieur » Cum Nis 16, 2010 5:46 pm

Merhaba ,

Bir iki kucuk sorum olacak . Duisburg Essen Universitesi Physik bolumunde 1 donem okuyacagim ancak bazi derslerin script ve egzersizlerini bulmama ragmen hepsini bulamadim .Ayrica bunlarda sifre ve kullanici adi istiyor .Bunlari nerden bulabilirim , bilen varsa yardimci olabilir mi ? Bir de bu haftalik odevler hocaya elden mi teslim ediliyor.
Son sorum da , seminar dersleri nasil oluyor ?
Tesekkurler simdiden...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Nis 16, 2010 8:28 pm

sifre ve benutzername leri hangi hoca yapacaksa ilk derste sinifa verir. mail den isteyem calis ama verecegini sanmam, olmadi mehmet acet e sor ama o da pek ilgilenmez.. bu arada hangi dersleri alacagin bellimi ?

PhysikIngenieur

Mesaj gönderen PhysikIngenieur » Cmt Nis 17, 2010 12:43 am

hmmm , anladim ... cok tesekkur ederim .
Peki scriptleri bulmanin kolay bir yolu var mi ? her ders icin bulamiyorum.
Henuz hangi dersleri alacagimi tam olarak belirleyemedim , bir taslak cikardim ama dersler cakistigi icin belli degil henuz , maalesef.
tesekkurler...