Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da öğrenci vizesi uzatmak (şartlı kabul ile)

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
melci

Almanya'da öğrenci vizesi uzatmak (şartlı kabul ile)

Mesaj gönderen melci » Prş Haz 07, 2018 8:50 pm

Merhaba arkadaşlar,

Ben şu an Almanya'da Erasmus'umun 2.dönemini okumaktayım. Burada dil seviyemi tamamlayıp üniversitemi bitirmek istiyorum. Okuduğum üniversiteden şartlı kabul belgesi aldım, dil kursuna başvuru yapacağım en kısa sürede.

Burada bazı arkadaşların aldığı gibi şartlı kabul ile öğrenci vizesi almak istiyorum. Sorum şu;

Ben bu vizeyi, diğer arkadaşların aksine Türkiye'den değil de burada Ausländerbehörde'ye gidip uzatmak istiyorum. Tam olarak götürmem gereken belgeler ve dikkat etmem gereken şeyler nelerdir?

Şartlı kabul belgem, öğrenci belgem ve dil okuluna kabul belgem yeterli midir?

Şimdiden teşekkür ederim.

Kölner

Re: Almanya'da öğrenci vizesi uzatmak (şartlı kabul ile)

Mesaj gönderen Kölner » Prş Haz 07, 2018 9:06 pm

Bildigim kadariyla Öyle bir sansin yok.Ulusal vizeler sadece konsolosluklar üzerinden alinabiliyor Türkiyeye gidip orda ki konsolosluk üzerinden basvuru yapabilirsin.Garantörün yoksa 9000 euro civari bloke hesap acman gerekiyor Bol sans

melci

Mesaj gönderen melci » Prş Haz 07, 2018 9:17 pm

Kölner yazdı: Prş Haz 07, 2018 9:06 pm Bildigim kadariyla Öyle bir sansin yok.Ulusal vizeler sadece konsolosluklar üzerinden alinabiliyor Türkiyeye gidip orda ki konsolosluk üzerinden basvuru yapabilirsin.Garantörün yoksa 9000 euro civari bloke hesap acman gerekiyor Bol sans
Teşekkürler cevap için,

Zaten ulusal vize ile bulunuyorum, öğrenci vizesi ile. Yapmak istediğim şey öğrenci vizemi uzatmak burada, yani varolan vize türümü devam ettirmek. Garantör bulabilirim, henüz sürem var bunun için.
Bunları göz önüne alarak halen alamayacağımı düşünüyor musunuz? Olmazsa en kötü ihtimalle Türkiye'den tekrar başvururum.

Yolcu97

Mesaj gönderen Yolcu97 » Prş Haz 07, 2018 11:02 pm

Suan elinizde ERASMUS ögrenci vizesimi var yoksa Üniversite ögrenci vizesimi? Iki ögrenci vizesi arasinda fark var.

melci

Mesaj gönderen melci » Cum Haz 08, 2018 12:21 am

Yolcu97 yazdı: Prş Haz 07, 2018 11:02 pm Suan elinizde ERASMUS ögrenci vizesimi var yoksa Üniversite ögrenci vizesimi? Iki ögrenci vizesi arasinda fark var.
şu an elimdeki vize ERASMUS ögrenci vizesi, ikisinin hemen hemen aynı olduğunu düşünüyordum

s.t.bochum

Mesaj gönderen s.t.bochum » Pzt Haz 18, 2018 10:38 pm

Yolcu97 yazdı: Prş Haz 07, 2018 11:02 pm Suan elinizde ERASMUS ögrenci vizesimi var yoksa Üniversite ögrenci vizesimi? Iki ögrenci vizesi arasinda fark var.
Her ikisi de d tipi ulusal vize değil mi ? öğrenci vizesi yani. Arasında ne gibi bir fark var ?