Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ulusal vize ve ev eşyası getirmek hk.

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
system32

ulusal vize ve ev eşyası getirmek hk.

Mesaj gönderen system32 » Çrş May 30, 2018 11:22 am

Merhaba arkadaşlar,

Almanya ulusal vize kabul aldım. Yüksek lisansa başlayacağım. Dil okuluna geliyorum, buradan evden eşyalarımı almanyaya götürmek istiyorum. Buzdolabı, tv, oturma grubu vs.

Gümrükte dil okuluna gidiyorsun eşya vs götüremezsin gibi bir problemle karşılaşabilir miyim. Ulusal vize sahipleri eşyalarını getirebilir mi almanyaya?

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Riemann

Re: ulusal vize ve ev eşyası getirmek hk.

Mesaj gönderen Riemann » Prş May 31, 2018 8:21 pm

system32 yazdı: Çrş May 30, 2018 11:22 am Merhaba arkadaşlar,

Almanya ulusal vize kabul aldım. Yüksek lisansa başlayacağım. Dil okuluna geliyorum, buradan evden eşyalarımı almanyaya götürmek istiyorum. Buzdolabı, tv, oturma grubu vs.

Gümrükte dil okuluna gidiyorsun eşya vs götüremezsin gibi bir problemle karşılaşabilir miyim. Ulusal vize sahipleri eşyalarını getirebilir mi almanyaya?

Teşekkürler.
Ayıptır sorması, Almanya'ya nasıl götüreceksiniz onları?

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Prş May 31, 2018 8:36 pm

karsilasirsin. dedigin sey bireysel ithalat. öyle herseyi bedavaya gecirmezler gümrükten. eger kamyonla kendim gitcem herseyi yanima alicam diyosan her gümrükte teker teker ugrasirsin.

yok kargo diyosan, bu durumda gümrük senden gümrük vergisi/ithalat verisi ister. üzerinde fatura yoksa da kendi bictigi fiyata nazaran senden vergiyi talep eder.

zoll.de üzerinden almanca ingilizce ve fransizca bilgi bulabilirsin.

John

Mesaj gönderen John » Cum Haz 01, 2018 1:27 am

Adam valizde götürücekmiş, çantaları açtırmazlarsa sıkıntı çıkmaz kardeş. Yoksa açıklama yapman gerekebilir bu buzdolabı ne arıyor burada diye...

Neyse şaka bir yana, Türkiye'den eşya getirme işine bence hiç girme. Çok maliyetli olur ve başını ağrıtır. Valize sığacak küçük şeyler getirebilirsin, cezveye burada 5 euro vermektense mesela Türkiye'den getir ya da çaydanlık olabilir ki burada da bulunuyor ama Türk marketleri sattığından malum kazıklamasyon fiyatları var. En güzeli başlangıçta verschenken ya da gebraucht şeklinde bir sürü uygun eşya bularak yavaş yavaş evi dizmek. Sıfır alman gereken en önemli şey döşek, o da 300 euroya ayarlanabiliyor. Ortopedik vs. çok kaliteli bir şey arıyorsan da fiyatta sınır yok. Bence eğer en az 5 sene kullanacaksan 1000-1200 Euroya iyisinden çift kişilik alabilirsin. Diğer eşyaları da sağdan soldan toplarsın zamanla. ebay'i bir de marketlerde indirimli ürün satışlarını takip etmeni öneririm. Hayırlı Ramazanlar

system32

Mesaj gönderen system32 » Cum Haz 01, 2018 12:09 pm

nakliye firması ile anlaştım 2000 euroya tüm eşyalarımı eve kadar getiriyorlar, onlar gümrükte problem olmayacağını yasal olarak beyan edileceğinden bahsettiler. emin olmak için siz deneyimli arkadaşlardan fikir almak istedim. orada ev düzmektense en baştan masraf enerji... buradan kendim getirmek istedim kendi ev eşyalarım :)

hunterqb

Mesaj gönderen hunterqb » Cum Haz 01, 2018 12:54 pm

Hocam Turkiyedeki esyalarini satip uzerine tasima icin dusundugun 2000 Euroyu butce yapinca cok guzel bir ev dizersin Almanyada bence bu topa girmeye gerek yok.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Haz 03, 2018 6:02 am

system32 yazdı: Cum Haz 01, 2018 12:09 pm nakliye firması ile anlaştım 2000 euroya tüm eşyalarımı eve kadar getiriyorlar, onlar gümrükte problem olmayacağını yasal olarak beyan edileceğinden bahsettiler. emin olmak için siz deneyimli arkadaşlardan fikir almak istedim. orada ev düzmektense en baştan masraf enerji... buradan kendim getirmek istedim kendi ev eşyalarım :)
evdeki seyler ayri oluyor tabi de , yalniz kafam takildi suna tabi arkadaslar daha iyi bilirler benim hic bir bilgim yokta , yinede bir sormak istedim , yani benim bildigim tasinmak normalde zaten pahali bir is , buna ragmen türkiyeden esyalari alip kapiya kadar getirecegini yazimssiniz 2bin euro bunun fiyati , hani yanlis anlamayin akil vermek gibi olmasinda düzgünce arastirdiniz degil mi firmayi sonradan üzülmeyin diye söylüyorum sadece olabiliyor cünkü böyle seyler , bazen daha hesapli diye vs insanlik hali olabiliyor ama dedigim gibi bir bilgim yok ben sadece söylemek isteidm
Arkadaslar ben erkegim =)