Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize başvurusu için gerekli evraklar

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
gnrszn

Vize başvurusu için gerekli evraklar

Mesaj gönderen gnrszn » Pzr May 20, 2018 12:14 pm

Arkadaşlar 31 Mayıs’ta vize görüşmem var.Hangi belgeler gerekiyor ve hangi belgeden kaç adet lazım.Her belgenin 1 adet almanca çevirisi yeterli mi.Hangi belgeler almancaya cevirilecek.(benim bildiğim:transkript,diplomalar,cv,niyet mektubu)Birisi ikametgahı çevirt diyor birisi gerek yok diyor.(Her orjinal belgeden 2 fotokopi çekicem zaten).IDATA bana gerekli evrakları yollamış ama güncel değil.2016 nın listesi. Belki bu forumda paylaşmışlardır.Link de verebilirsiniz.

TRueS

Re: Vize başvurusu için gerekli evraklar

Mesaj gönderen TRueS » Pzr May 20, 2018 2:19 pm

Ikametgah cevirisine gerek yok.
2ser adet olacak her kopyadan. Ceviri gereken belgeler Türkce olan belgeler. Ingilizce ve Almanca olan belgelere ceviri gerekmiyor.
Bütün belgelerin de tasdik edilmeli, ikametgah haric.

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Pzr May 20, 2018 7:41 pm

TRueS yazdı: Pzr May 20, 2018 2:19 pm Ikametgah cevirisine gerek yok.
2ser adet olacak her kopyadan. Ceviri gereken belgeler Türkce olan belgeler. Ingilizce ve Almanca olan belgelere ceviri gerekmiyor.
Bütün belgelerin de tasdik edilmeli, ikametgah haric.
Belgeler Tasdik edilmeli derken.Ne yapıcam tam olarak?

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Pzr May 20, 2018 8:44 pm

Yani bloke hesap açarken tasdiklettim bazılarını yolladım Almanyaya.Üniversite basvuruları yaparken de transkript,Osym ,Lise ve üniversite diplomalarınıda tastikletmiştim.Elimde 1 adet mevcut.Başka extra birşeye gerek var mı?

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Pzr May 20, 2018 10:57 pm

idata nın yolladığı güncel olmalı, kendileri ile veya konsolosluk vize bölümü ile kontak kurup teyit ettiniz mi güncel olmadığını?

Henüz türkei.diplo.de den kontrol ettiğimde de 2017 yazıyor. isterseniz inceleyin neredeyse tüm sorularınızın cevabı orada yazıyor. eksik olanı da TrueS belirtmiş zaten.

https://tuerkei.diplo.de/blob/1794498/a ... m-data.pdf

baturcildam

Mesaj gönderen baturcildam » Pzr May 20, 2018 11:15 pm

Almanya’da öngördüğünüz öğrenim süresi boyunca öğrenim ve geçim masraflarının nasıl karşılanacağına dair belge. Almanya’da bir yıldan fazla öğrenim görmeyi planladığınız takdirde ilk öğrenim yılının geçim masraflarının finansmanını gösteren belge yeterli.

Benim kabul aldığım program (master) ingilizce 1 sene sürüyor. Yani blok hesaba gerek kalmıycak mı

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Pzr May 20, 2018 11:18 pm

Muriel yazdı: Pzr May 20, 2018 10:57 pm idata nın yolladığı güncel olmalı, kendileri ile veya konsolosluk vize bölümü ile kontak kurup teyit ettiniz mi güncel olmadığını?

Henüz türkei.diplo.de den kontrol ettiğimde de 2017 yazıyor. isterseniz inceleyin neredeyse tüm sorularınızın cevabı orada yazıyor. eksik olanı da TrueS belirtmiş zaten.

https://tuerkei.diplo.de/blob/1794498/a ... m-data.pdf
Teşekkürler,Idata bana yoğunlaştırılmıs dil kursu için gerekli evrakları yollamış.

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Pzt May 21, 2018 12:04 am

Arkadaşlar bilen birileri yardımcı olabilir mi bana.31 mayısta görüşmem var.
Hazırladığım belgeler:
1)Trankript,Osym kazandı belgesi,Lise diploması,Üniversite diploması(Almanca çevirisi yapıldı ve konsolosluk tasdikli)
2)Almanca niyet mektubu ve CV
3)Seyahat sağlık sigortası
4)Bloke hesap(9000 euro)
5)Vukuatlı ikametgah
6)Üniversite kabul belgesi
7)Dil kursu kayıt belgesi
8)Babamın maaş bordrosu,mal varlıkları
9)Vize başvuru belgesi
10)Pasaport
11)3 adet fotoğraf
12) A2 Goethe sertifikam
13) A1,A2,B1 kurs katılım sertifikam
14)Almanyada kalıcağım evin kontratı
Sorum şu:
a)Bu belgeleri tasdiklemem gerekiyor mu?
b)8.maddeyi Almancaya çevirmem gerekiyor mu?
c)Seyehat sağlık sigortasını yarın yapıcam.Dil kursum 02.07.2018 de başlıyor.Sigortayı 01.07.2018-01.01.2019 arası 6 aylık yaptırıcam.Tarihler uygun mu ve çevirisine gerek var mı?
d)Eksik belgem var mı?

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Pzt May 28, 2018 2:00 pm

a). orjinaller yanında olacağı için tasdiğine gerek yok. orjinale bakıp kopyalarını alacaklar. çeviriler yeminli tercüman olmalı.
b)hayır gerekmiyor.
c)uygun çok fark yoksa 20-30tl gibi 1 yıllıkda yaptırabiirsin ama 6 aydan da sorun çıkacağını sanmıyorum. hayır çevirisine gerek yok.

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Pzt May 28, 2018 2:03 pm

Muriel yazdı: Pzt May 28, 2018 2:00 pm a). orjinaller yanında olacağı için tasdiğine gerek yok. orjinale bakıp kopyalarını alacaklar. çeviriler yeminli tercüman olmalı.
b)hayır gerekmiyor.
c)uygun çok fark yoksa 20-30tl gibi 1 yıllıkda yaptırabiirsin ama 6 aydan da sorun çıkacağını sanmıyorum. hayır çevirisine gerek yok.
Eyv hocam çok sağolun hepiniz.

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Pzt May 28, 2018 3:39 pm

Arkadaşlar bu eksiksiz CV derken tam olarak içeriğinde ne olması gerekiyor, ben yükseklisans başvurularımda kullandığım CV'yi versem sıkıntı olur mu acaba? İlkokul, ortaokul gibi ilk öğretim bilgileri yer almıyor o CV'mde, yer aldığım proje, staj, vs. bilgiler mevcut.