Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
kiss25

Re: Garantör Belgesi - Verpflichtungserklärung - 2018

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Mar 14, 2018 12:07 pm

feylosof yazdı: Çrş Mar 14, 2018 3:09 am merhaba ben almanyada master için gideceğim bir aile dostumuz var bana garantörlük yapayı kabul etti fakat türkiyee görüştüğü bir danışman bana sadece birinci dereceden akrabanın garantör olabileceğini söyledi. bunun hakkında gercek bilgi sahibi olmak istiyorum. bir de ilk başta 3 aylık dil eğitimine gidip a2 seviyesinde sertifike alacagım. garantörlük belgesini bunun içinde kullanabilir miyim bir de ayrıca eger dil eğitimi için kullanırsam bu belgeyi master başvursu yaptıgımda da kullanma şansım olacak mı
1. dereceden akraba diye bir sey oldugunu sanmiyorum , 1. dereceden akrabadan kasit abi abla anne baba mi ? , benim garantörünü hic tanimayan arkadaslarim vardi sadece 1 veya 2 kisiyle karsilasmisimdir öyle abisi ablasi garantör olan digerleri genelde uzaktan akraba veya aile dostu , yinede daha kesin bilgi verecek arkadaslar vardir ama bence danismanin söyledigi bilgi cok dogru degil
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 15, 2018 11:35 am

feylosof yazdı: Çrş Mar 14, 2018 3:09 am merhaba ben almanyada master için gideceğim bir aile dostumuz var bana garantörlük yapayı kabul etti fakat türkiyee görüştüğü bir danışman bana sadece birinci dereceden akrabanın garantör olabileceğini söyledi. bunun hakkında gercek bilgi sahibi olmak istiyorum. bir de ilk başta 3 aylık dil eğitimine gidip a2 seviyesinde sertifike alacagım. garantörlük belgesini bunun içinde kullanabilir miyim bir de ayrıca eger dil eğitimi için kullanırsam bu belgeyi master başvursu yaptıgımda da kullanma şansım olacak mı
Kesin olarak yanlis bir bilgi, garantörün illaki akraba olmasi gerekmiyor. Garantörlük belgesi bütün egitim hayati boyunca gecerli.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

rozva

Mesaj gönderen rozva » Cum Mar 16, 2018 2:05 pm

Merhaba, benim de bu konu ile alakali kücük bir sorum var.
Ben de Verpflichtungserklärung ile oturumumu uzatmayi düsünüyorum. Ancak aklima takilan nokta su ki, ben Regensburg'ta ikmaet ediyorum, garantörüm ise Berlin'de. Garantörüm, Berlinde'ki yabancilar polisine basvurup, islemin en son kisminda aldigi garantörlük belgesini bana mi gönderecek? Bu sürec nasil isliyor? Yardimci olursaniz minnettar olurum...

gnrszn

Mesaj gönderen gnrszn » Çrş Mar 28, 2018 2:25 pm

Arkadaşlar merhaba,Şuan garantör işlemleri ile uğraşıyorum.Dil kursuna Essen de gideceğim.Essende amcam var ve amcamın patronu bana garantör olucak.Eğer o olmazsa Hamburgdaki amcamın durumu daha iyi olduğu için bana garantör olucak.Hamburgdaki amcam garantör olursa bana ve ben de Essende dil kursuna gidiyor olucağım için vizede sorun yaşamıyım.Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Çrş Mar 28, 2018 7:37 pm

gnrszn yazdı: Çrş Mar 28, 2018 2:25 pm Arkadaşlar merhaba,Şuan garantör işlemleri ile uğraşıyorum.Dil kursuna Essen de gideceğim.Essende amcam var ve amcamın patronu bana garantör olucak.Eğer o olmazsa Hamburgdaki amcamın durumu daha iyi olduğu için bana garantör olucak.Hamburgdaki amcam garantör olursa bana ve ben de Essende dil kursuna gidiyor olucağım için vizede sorun yaşamıyım.Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için.
Hayır,sıkıntı olmaz.
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

minevren

Mesaj gönderen minevren » Cum May 04, 2018 11:06 pm

Merhaba herkese,

Munih Teknik Informatics fakultesinden bu kis donemi baslangicli master programi icin kabul aldim ve de ogrenci vizesi - d vizesi - basvurumu garantor yardimi ile yapmak istiyorum. Konsoloslugun sitesinde ogrenci vizesi icin:

"11. Geçiminizi ve Öğrenim Masraflarınızı Ne İle Karşılayacağınıza Dair Belgeler:

Almanya’da göreceğiniz öğrenim masraflarını karşılayabileceğinizi ve orada ilk bir yıl çalışmadan geçim sağlayabileceğinizi gösteren belgeler başvuru sırasında ibraz edilmelidir. Bu süreçte size sponsor olacak (finansınızı sağlayacak) kişi birinci derece akrabanız olmalı ve ona ait son 3 ayın maaş bordroları ve banka hesap dökümleri ibraz edilmelidir. Aynı zamanda bu kişi veya kişilerin size sponsor olduğuna dair bir dilekçe yazılıp, Almanca tercümesiyle ibraz edilmelidir. Böyle bir durumda Almanya’da bloke hesap hizmeti veren bir bankaya teminat ödemesi yapılmalıdır. Bu bankaya yatırılacak miktar en az 8.640 Euro olmalıdır. Bu miktar Federal Öğrenimi Teşvik Yasası’nın yıllık burs miktarı olarak belirlenmiştir. Bu miktara bankada yapacağınız işlem ücretleri dâhil değildir. Bu miktar aylık en az 720 Euro çekilebilecek durumda olmalıdır. Bu hesabı Almanya’da bu hizmeti veren herhangi bir bankadan açtırabilirsiniz. Bu konuyla ilgili bankalarla iletişime geçmeniz gerekmektedir."

Seklinde yazi var ve burada garantor yardimi ile olabilecegi yazmiyor. Garantorun tam olarak gorevinin anlatildigi resmi bir yer biliyor musunuz acaba? Ek olarak garantorun her ay bana para verme zorunlulugu var mi? Ayrica garantorun yasadigi yer ile okulumun ayni yerde olmasina gerek var midir?

Simdiden tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt May 07, 2018 9:59 am

Yazdigin seyi nerden aldiysan linkini atabilirsen daha dogru cevap verebiliriz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

minevren

Mesaj gönderen minevren » Çrş May 09, 2018 1:24 am

AlicanD

Mesaj gönderen AlicanD » Pzr May 13, 2018 3:26 am

Merhabalar, ben almanyaa ilk gelişimde bloke hesap yapmıştım ama şimdi babamın bana verpflichtungserklärung yapmasını istiyorum. Çoğu arkadaşımız Türkiye'den yapılabildiğini söylemiş. Peki benim babam evde çalışan tek aile ferdi ve biz 2 çocuklu bir aileyken babamın net gelirinin 3667 (miktarı tam hatırlamıyorum ama buna yakın) euro mu kazanması gerekiyor ayda. Şuandan itibaren yaklaşık bir 28 günüm kaldı belgeleri toplamak için. Yardımcı olursanız ne mutlu bana.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr May 13, 2018 3:41 pm

AlicanD yazdı: Pzr May 13, 2018 3:26 am Merhabalar, ben almanyaa ilk gelişimde bloke hesap yapmıştım ama şimdi babamın bana verpflichtungserklärung yapmasını istiyorum. Çoğu arkadaşımız Türkiye'den yapılabildiğini söylemiş. Peki benim babam evde çalışan tek aile ferdi ve biz 2 çocuklu bir aileyken babamın net gelirinin 3667 (miktarı tam hatırlamıyorum ama buna yakın) euro mu kazanması gerekiyor ayda. Şuandan itibaren yaklaşık bir 28 günüm kaldı belgeleri toplamak için. Yardımcı olursanız ne mutlu bana.
bunu gidip yabancilar subesine bir sormani öneririm türkiyeden olur mu diye , aslinda prensipte oluyor ama pek önerilmiyor bu , eger paran varsa en garanti yol para diyebilirim

TRueS

Mesaj gönderen TRueS » Pzr May 13, 2018 4:03 pm

AlicanD yazdı: Pzr May 13, 2018 3:26 am Merhabalar, ben almanyaa ilk gelişimde bloke hesap yapmıştım ama şimdi babamın bana verpflichtungserklärung yapmasını istiyorum. Çoğu arkadaşımız Türkiye'den yapılabildiğini söylemiş. Peki benim babam evde çalışan tek aile ferdi ve biz 2 çocuklu bir aileyken babamın net gelirinin 3667 (miktarı tam hatırlamıyorum ama buna yakın) euro mu kazanması gerekiyor ayda. Şuandan itibaren yaklaşık bir 28 günüm kaldı belgeleri toplamak için. Yardımcı olursanız ne mutlu bana.
Erasmus harici türkiyeden garantör kabul edilmez.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr May 13, 2018 10:47 pm

TRueS yazdı: Pzr May 13, 2018 4:03 pm Erasmus harici türkiyeden garantör kabul edilmez.
aslinda ediliyor ama pek önerilmiyor bu vizede vs soru isaretleri birakabilir memurun kafasinda sansi azaltabilir diye

Texas16

Mesaj gönderen Texas16 » Cum Haz 15, 2018 5:42 am

wuppi yazdı: Pzr Mar 04, 2018 5:55 am Türkiyeden garantör kabulu olabiliyor. Bana Türkiye de ki ailem garantör. Ama ilk gelisimde onlar degil, Almanya da ki bir tanidigimiz garantördü. Yabancilar polisi Türkiyeden ailemin garantör olabilecegini söyleyince ben garantörümü ailem olarak degistirdim
Peki direk ilk gelirken ailemiz garantör olabiliyor mu ?
Ve birde maaşlarının ne kadar olması gerekiyor ?

wuppi

Mesaj gönderen wuppi » Pzr Haz 17, 2018 7:06 pm

Texas16 yazdı: Cum Haz 15, 2018 5:42 am Peki direk ilk gelirken ailemiz garantör olabiliyor mu ?
Ve birde maaşlarının ne kadar olması gerekiyor ?
gelmeden önce ailemin garantör olabildigini bilmiyordum, dolayisiya almanyadan baska biri garantördü. burdaki yabancilar polisinden ögrendim ailemin olabilecegini. En basta olup olamayacaklarini sormadım, bi bilgim yok acikcaci. Suan ne kadardir bilemiyorum ama heralde 800 euro ya yakin bi ücret her ay hesabiniza yatabilecek sekilde olursa yeterlidir diye dusunuorum. ben sadece maas bilgilerini degil üzerimize olan her türlü mal varligini gösterdim, hic birine detaylica bakilmadi. Ama, ilk 2 yil almanyadan garantörüm var demistim ve yine para türkiyeden geliyodu, sonraki senede ailemin para yolladigini söyledim her ay, yabancilar polisi bakti evet para garantörden degil türkiyeden geliyo, istenilen belgeleri söyledi(ailemin garantör olablmesi icin), bir sonraki gidisimde o belgeleri hazirlayip yanimda götürdüm. bu kadar. bir baska arkadasimda ayni seyi senelerdir yapiyor. ilk etapta gelmeden nasil olur bilemiyorum yapan biride yok etrafimda

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Cum Haz 22, 2018 1:01 pm

Arkadaslar merhaba,

Bugun belge elime gecti. Belgenin uzerindeki dogum yerim dogru fakat bagli oldugu ille ilgili bi sikinti cikmis olsa gerek yanlis yazmislar yani baska bir ili yazmislar fakat ilce olarak dogru. Isim ve dogum tarihimde dogru. Beni suphelendiren konu ise garantor olan kisi 5 yillik yaptigini soyledi fakat belgede herhangi bir tarih goremedim belgenin gecerli olmaya basladigi disinda. Bunun belirtilmesi sartmidir? Bilgilendirirseniz cok sevirim.

Tesekkurler.

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Cum Haz 22, 2018 1:53 pm

Emr35 yazdı: Cum Haz 22, 2018 1:01 pm Arkadaslar merhaba,

Bugun belge elime gecti. Belgenin uzerindeki dogum yerim dogru fakat bagli oldugu ille ilgili bi sikinti cikmis olsa gerek yanlis yazmislar yani baska bir ili yazmislar fakat ilce olarak dogru. Isim ve dogum tarihimde dogru. Beni suphelendiren konu ise garantor olan kisi 5 yillik yaptigini soyledi fakat belgede herhangi bir tarih goremedim belgenin gecerli olmaya basladigi disinda. Bunun belirtilmesi sartmidir? Bilgilendirirseniz cok sevirim.

Tesekkurler.
hayir sart degildir. Benim garantör belgem 1 sene önce cikti bugun vizemi uzattirmaya gittim ve hicbir sey demediler

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Cum Haz 22, 2018 2:06 pm

podolski1905 yazdı: Cum Haz 22, 2018 1:53 pm hayir sart degildir. Benim garantör belgem 1 sene önce cikti bugun vizemi uzattirmaya gittim ve hicbir sey demediler
Teşekkür ederim cevabınız için.Zweck des Aufenthalts kısmı belirtilmiş fakat Dauer des Aufenthalts kısmı boş bırakılmış nachgewiesen kısmı işaretli. Umarım sıkıntı olmaz:)

podolski1905

Mesaj gönderen podolski1905 » Cum Haz 22, 2018 7:05 pm

Emr35 yazdı: Cum Haz 22, 2018 2:06 pm Teşekkür ederim cevabınız için.Zweck des Aufenthalts kısmı belirtilmiş fakat Dauer des Aufenthalts kısmı boş bırakılmış nachgewiesen kısmı işaretli. Umarım sıkıntı olmaz:)
nachgewiesen kismi isaretli oldugu sürece sorun olmaz, bende glaubhaft gemacht isaretliydi red yemistim :DD

hanaprio

Mesaj gönderen hanaprio » Prş Tem 05, 2018 12:53 am

Merhabalar, Düsseldorf Üniversitesi Master Programından kabul aldım, bloke hesapta görülmesi gereken parayı karşılayamayacağım için garantör bulmaya çalışıyorum. Eylül başlarında Almanya'da olmam gerekiyor, bu yüzden vizeye bir an evvel başvurabilmek için kısa bir zamanım var.
Sizlere sorum şu: Garantör belgesi tahmini ne kadar sürede çıkıyor? Süreç ne kadar zorlu? Hiç tanımadığım biri Almanya'da ikamet ettiği ve geliri yüksek olduğu sürece bana garantörlük yapabilir mi? Daha önce bu süreçten geçen biri yardımcı olabilir mi lütfen?
Teşekkürler.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Tem 05, 2018 2:24 am

hanaprio yazdı: Prş Tem 05, 2018 12:53 am Merhabalar, Düsseldorf Üniversitesi Master Programından kabul aldım, bloke hesapta görülmesi gereken parayı karşılayamayacağım için garantör bulmaya çalışıyorum. Eylül başlarında Almanya'da olmam gerekiyor, bu yüzden vizeye bir an evvel başvurabilmek için kısa bir zamanım var.
Sizlere sorum şu: Garantör belgesi tahmini ne kadar sürede çıkıyor? Süreç ne kadar zorlu? Hiç tanımadığım biri Almanya'da ikamet ettiği ve geliri yüksek olduğu sürece bana garantörlük yapabilir mi? Daha önce bu süreçten geçen biri yardımcı olabilir mi lütfen?
Teşekkürler.
hic tanimadigim derken , akraban olmasi gerekmiyor o kisinin , garantör belgesi valla gerekli evraklari söylüyorlar götürünce hemen cikarttilar benimkisini daha 2 gün evvel , ama belediye randevuyu ne zamana verir orasi ayri biz bunun icin ta mayista randevu aldiydik temmuza verdiler o , o kisinin bagli oldugu belediyenin yogunluguyla alakali bir durum hemen de randevu verebilirler 1 hafta sonrasina

Kilitli