Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Islem ücreti Olmadan Blokeli Hesap Sparkasse!

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
tommytopal

Islem ücreti Olmadan Blokeli Hesap Sparkasse!

Mesaj gönderen tommytopal » Sal May 01, 2018 7:49 am

Merhaba Arkadaslar!
Dün yabancilar bürosuna 30.06 bitecek oturum kartım için gittim. Oturum uzatmak için tekrardan Blokeli hesap açmam gerektiğini söylediler, açıkçasi sadece bir hesap açmak için 150 € ( Deutsche Bank) çok fazla olduğunu hep düşünüyordum. Yabancılar ofisinden bir görevli, Sparkasse bankasından ücretsiz olarak Blokeli hesap açabileceğimi ögrendim ve bankaya gittim konuştum gerçekten ücretsiz olarak Blokeli hesap acilabiliyor hatta 1 gün içersinde!!
Bu bilgiyi sizinle paylaşma gereği duydum( benim gibi bilmeyenler olursa ) 150€ bosuna harcamamiş olurlar.
Gelişmeleri tekrardan buraya yazarım:)
İyi günler

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Islem ücreti Olmadan Blokeli Hesap Sparkasse!

Mesaj gönderen welly275 » Sal May 01, 2018 8:57 pm

sagolasin bilgin icin. yalniz anlamadigim nokta; tekrardan hesap acman gerekmemesi lazim. mevcut bloke hesabina para yatirip onu aynen kullanmaya devam edersin. bana cok garip bir uygulama gibi geldi. yani vizeden gecemeyen arabayi atip yeni araba almiyo. ordaki memurun algi hatasi yasadigina dair süphelerim var :)

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal May 01, 2018 9:37 pm

bloke hesap 1 yillik aciliyor ya sonra yeniden para yatirman gerekiyor hesabi actirtmak icin ondan demis olabilir veya 2 senelik para yatirip da 2 senelik bloke hesap da olabilir ama tabi bunu yapan cok kisi oldugunu zannetmiyorum :D
Arkadaslar ben erkegim =)

emrkrn123

Mesaj gönderen emrkrn123 » Sal May 01, 2018 9:50 pm

Isbankin degisen sisteminden dolayi bloke hesap uzatilirken yeni hesap acilmasi gerekmekte.Bende gelecek ay uzaticam ve benimde yeni banka hesabi acmam gerekiyor.Bilgi icin tesekkurler.

tommytopal

Mesaj gönderen tommytopal » Sal May 01, 2018 10:24 pm

welly275 yazdı: Sal May 01, 2018 8:57 pm sagolasin bilgin icin. yalniz anlamadigim nokta; tekrardan hesap acman gerekmemesi lazim. mevcut bloke hesabina para yatirip onu aynen kullanmaya devam edersin. bana cok garip bir uygulama gibi geldi. yani vizeden gecemeyen arabayi atip yeni araba almiyo. ordaki memurun algi hatasi yasadigina dair süphelerim var :)
Oturum izninin uzatilabilmesi için tekrardan Blokeli hesap acilmasi gerekiyor. Blokeli hesap açilirken 1 yıllık süreyle açildiği için 1 yıl sonra normal bir hesap oluyor, ki yabancılar ofisi bu normal hesabi yeterli görmüyor

John

Mesaj gönderen John » Çrş May 02, 2018 6:12 pm

Maşallah güzel bir paylaşım. Teşekkür ediyorum tommytopal arkadaşım bu bilgiyi paylaştığın için. İnşallah yeni gelecek arkadaşlar da nasiplenirler. Bir de Sparkasse'yle Türkiye'den iletişime geçmek için e-mail vs. de paylaşabilirsen çok güzel olur. Allah yolunu açık etsin.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Çrş May 02, 2018 7:14 pm

Forumda bazı arkadaşlar yabancılar şubesinden şubesine değiştiğini söylemişlerdi. Artik ikinci yil icinde mi bloke hesap istiyorlar heryerde ?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş May 02, 2018 8:55 pm

degisiyor kardes :D
Arkadaslar ben erkegim =)

sedatcng

Mesaj gönderen sedatcng » Prş May 03, 2018 6:50 pm

Merhaba! Benim de blokeli hesapla ilgili bir sorum var. Vize aldiktan sonra Clausthal de Sparkasse de yeni hesap acarak Aachen daki(Sparkasse bankasi) blokeli hesabimi buraya aldirdim. Bu islem icin yabancilar dairesinden 18€ karsiliginda Freigabe adi altinda bir belge alip clausthal daki bankaya gettirdim.Bu belge olmadan para transferi olmaz dediler.
Sormak istedigim su: Clausthal deki hesabim blokeli degil. Giro Flexibel adi altinda hesap actilar. Agustosta vize uzatmak icin yabancilar dairesine banka hesap dökümünü götürdügümde (para miktarinda sorun yok)sorun yasar miyim ?
Ayrica bankadaki memurla konustum,Bizde blokeli hesap yok ve yabancilar dairesi bunu biliyor dedi.

BayernBeyi

Mesaj gönderen BayernBeyi » Pzt Haz 04, 2018 6:09 pm

Merhaba acil
Hangi Sparkasse islem ücreti almiyor Nürnberde 75 euro söylüyebilirmisiniz hangi subesinden actirdiniz?

saygilar