Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
efe3583

Garantör

Mesaj gönderen efe3583 » Cum Nis 27, 2018 3:58 pm

Arkadaşlar selam,

Bu garantör konusu ile ilgili ben daha önce İsviçre Basel Üniversitesine kabul edilme sürecinde de yabancılar polisi ile sıkıntı yaşamıştım. ''Verpflichtungsaerklarung'' dedikleri olay yazılı bir beyan sanırım değil mi? Bu evrakın yanında aktueller Auszug aus dem Betreibungsregister und Verlustscheinregister, Wohnsitzbescheinigung istemişlerdi...

Bu konuda beni bilgilendirecek birileri var mı ?

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Garantör

Mesaj gönderen welly275 » Cum Nis 27, 2018 5:32 pm

isvicrenin prosedürü farkli olabilir. bu forumda almanyadaki regülasyonlara göre anlatiliyo cogu sey. o yüzden burda okudugun hersey isvicrede farkli olabilir. Wohnsitzbescheinigungtan anladigim ikametgah belgesi. garantör belgesi almanyada garantör kisinin yabancilar dairesine gidip belirli sahis icin cikarttigi belgedir. isvicrede ayni isimle mi gecer geciyosa nerden aliniyo bilmiyorum sahsen.

efe3583

Re: Garantör

Mesaj gönderen efe3583 » Cum Nis 27, 2018 8:41 pm

Evet uygulamaların farklı olduğunu biliyorum belki birileri çıkar daha önce isviçrede okuyan yada bilgi sahibi olan olur diye bir sormak istedim açıkçası teşekkür ediyorum.