Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ACİLLLL Almanya'da Şartlı Yüksek Lisans

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mehmed6

ACİLLLL Almanya'da Şartlı Yüksek Lisans

Mesaj gönderen mehmed6 » Çrş Nis 25, 2018 4:37 pm

Merhaba arkadaşlar. Bir konuda çok zor durumdayım ve hepinizin yardımlarını bekliyorum. Ben Almanya'da yüksek lisans yapmak istiyorum ama ingilizcem yeterli olmadığı için şartlı kabul almak istiyorum. Almanyada şartlı kabul almış birileri var mı ? yada bu konuda bilgisi olup da bana yardım edecek birileri ? Lütfen yardımcı olun arkadaşlar çok zor durumdayım. Nasıl bir yol izlemem gerektiğini nerden başvuracağımı ve hangi belgeleri nasıl hazırlayacağımı hiç bilmiyorum.. Yardımlarınızı bekliyorum

kiss25

Re: ACİLLLL Almanya'da Şartlı Yüksek Lisans

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Nis 25, 2018 5:04 pm

https://www.deutschstudent.com/makaleler/

ve forumda aradigin sorularin yanitlari dolu biraz arastirarak hepsini bulabilirsin , yine kafana takilan olursa seve seve yanitlanir :)
Arkadaslar ben erkegim =)

mehmed6

Mesaj gönderen mehmed6 » Çrş Nis 25, 2018 5:39 pm

kiss25 yazdı: Çrş Nis 25, 2018 5:04 pm https://www.deutschstudent.com/makaleler/

ve forumda aradigin sorularin yanitlari dolu biraz arastirarak hepsini bulabilirsin , yine kafana takilan olursa seve seve yanitlanir :)
hocam incelemiştim bunları da sormak istediğim bazı şeyler var onları göremedim. mesela ben şartlı kabul almak istiyorum ama başvuru belgelerimi hangi dilde hazırlamam gerek almanca mı ingilizce mi ? bide referans mektubu hazırladım iki ayrı hocaya imzalattıracam ama referans mektuplarının içeriği aynı bunda bi sıkıntı olur mu ? şimdiden teşekkürler :)

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Nis 25, 2018 6:21 pm

referans mektubu icin bir sey diyemeyecegim ama bu sorduklarin sartli kabul almak istedigin okulun kabul sartlari kisminda yazar zaten belgelerini almancaya cevirttirmen gerekiyor veya ingilizce de kabul ediyorlar genelde ama yinede dedigim gibio okulun kendi sitesi bu konu icin en iyi kaynak

mehmed6

Mesaj gönderen mehmed6 » Çrş Nis 25, 2018 8:49 pm

kiss25 yazdı: Çrş Nis 25, 2018 6:21 pm referans mektubu icin bir sey diyemeyecegim ama bu sorduklarin sartli kabul almak istedigin okulun kabul sartlari kisminda yazar zaten belgelerini almancaya cevirttirmen gerekiyor veya ingilizce de kabul ediyorlar genelde ama yinede dedigim gibio okulun kendi sitesi bu konu icin en iyi kaynak
anladım çok teşekkür ederim. peki başvuruda bulunmadan önce okulla irtibata geçmeme gerek var mı yoksa direkt mi başvurmalıyım ?

Kaolardo

Mesaj gönderen Kaolardo » Çrş Nis 25, 2018 8:55 pm

niye çok zor durumdasın anlamadım Türkiye'de kafanı mı vurcaklar ? öyle bi yazmışsın ki sanki hayat memat meselesi. Ve sorduğun soruları formda binlerce kez soran var iyi araştırma yap panikleme

mehmed6

Mesaj gönderen mehmed6 » Çrş Nis 25, 2018 10:48 pm

Kaolardo yazdı: Çrş Nis 25, 2018 8:55 pm niye çok zor durumdasın anlamadım Türkiye'de kafanı mı vurcaklar ? öyle bi yazmışsın ki sanki hayat memat meselesi. Ve sorduğun soruları formda binlerce kez soran var iyi araştırma yap panikleme
yani benim için biraz hayat memat meselesi. birçok foruma normal şekilde yazdım bilgi almak için ama hiç dönüş olmadı ve vaktim gittikçe azalıyor. temmuz gibi almanyaya gitmeyi düşünüyorum. fazla paniklemem bu yüzden

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Nis 25, 2018 11:41 pm

okulla iletisimine gecmeye gerek yok normal basvursanda olur sorun olursa sorarsin okula , almanyaya gidip ingilizce kursuna mi gideceksin almanya da ? Bunu Türkiye de de yapabilirsin hem okuldan direk kabul alirsin , ingilizcen ne kadar yeterli degil ? TOEFL veya IELTS alman gerekiyor bildigim kadariyla ingilizcen a1 a2 seviyelerindeyse zaten 2 dönem inglizce ögrenmen gerekcek orada da yani kisacasi konsolosluk sen bizi mi yiyorsun diyebilir yani cünkü benim bile kafamda soru isaretleri olustu

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Prş Nis 26, 2018 1:00 am

kimsede dememişki ingilizce bölümlerde şartlı kabul yok diye. ingilizce okumayı planlıyorsan toefl yada ielts den yeterli notu alıp öyle başvurulabilinir. aksi takdirde şartları sağlamadığın için ret alırsın.

ayrıca mayıs ayına girmek üzereyiz, birçok üniversitenin gelecek WiSe için başvurusu bitti yada bitmek üzere, yani ingilizce okumak istiyorsan sen önümüzdeki dönemi çok yüksek ihtimalle kaçıracaksın.

Kullanıcı avatarı
Riemann

Mesaj gönderen Riemann » Cum Nis 27, 2018 3:56 pm

Muriel yazdı: Prş Nis 26, 2018 1:00 am kimsede dememişki ingilizce bölümlerde şartlı kabul yok diye. ingilizce okumayı planlıyorsan toefl yada ielts den yeterli notu alıp öyle başvurulabilinir. aksi takdirde şartları sağlamadığın için ret alırsın.

ayrıca mayıs ayına girmek üzereyiz, birçok üniversitenin gelecek WiSe için başvurusu bitti yada bitmek üzere, yani ingilizce okumak istiyorsan sen önümüzdeki dönemi çok yüksek ihtimalle kaçıracaksın.
Yaz dönemini mi kış dönemini mi kastediyorsunuz?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Nis 27, 2018 4:17 pm

Riemann yazdı: Cum Nis 27, 2018 3:56 pm Yaz dönemini mi kış dönemini mi kastediyorsunuz?
önümüzdeki dönem Wintersemestr oluyor

Kullanıcı avatarı
Riemann

Mesaj gönderen Riemann » Cum Nis 27, 2018 5:38 pm

kiss25 yazdı: Cum Nis 27, 2018 4:17 pm önümüzdeki dönem Wintersemestr oluyor
Benim gündemimde 3 üniversite, 1 hochschule var. Üniversitelerin kış için son başvuru tarihleri 2'sinin 15 Temmuz, biri yılın her vakti başvuru alıp değerlendiriyor. Hochschule 15 Mayıs yazmış ama bu tarihten sonra yer kalırsa yine başvuruları değerlendiririz diye belirtmişler. Siz öyle söyleyince şaşırdım da yaz mı kış mı diye ondan sordum.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Nis 27, 2018 6:01 pm

Riemann yazdı: Cum Nis 27, 2018 5:38 pm Benim gündemimde 3 üniversite, 1 hochschule var. Üniversitelerin kış için son başvuru tarihleri 2'sinin 15 Temmuz, biri yılın her vakti başvuru alıp değerlendiriyor. Hochschule 15 Mayıs yazmış ama bu tarihten sonra yer kalırsa yine başvuruları değerlendiririz diye belirtmişler. Siz öyle söyleyince şaşırdım da yaz mı kış mı diye ondan sordum.
ben yazmadim baska arkadas yazdi onu ama ünilerin basvuru tarihleri degisebiliyor o yüzden öyle yazmis olabilir arkadas

veysel2323

Mesaj gönderen veysel2323 » Cum Nis 27, 2018 11:43 pm

ayni konudan bende müzdaribim , durumumu biraz detaylanidirayim , konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar cevaplarlarsa mutlu olurum .
poltikwissenschaft ma bölümlerine basvuru yapayim diyorum bazi uniler kurs dili almanca olmasina ragmen ingilizceyide zorunlu kilmislar . almancam b22 sevyesinde epey zaman oluyor tabi sertifika alali < sprachzentrum uni wien 2011 ).bu baharda yapilan yds sinavi almancadan 50 aldim . sorularim sunlar :

1). wintersömester kabulu alinip dil kursu kaydi yapilarak " ornegin iki dönem" birdahaki wintersömesterde baslanabilinirmi ?
2.)konsolosluk bu durumu nasil degerlerndirir?
3.)yas 29 egitimde baya araliklar var is guc dolaysiyla , benim durumuma benzer olan arkadaslar varmi ? yastan veya egitim deki aksaklilardan dolayi.
simdiden vereceginiz cevaplar icin tesekkur ederim

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cmt Nis 28, 2018 12:23 am

veysel2323 yazdı: Cum Nis 27, 2018 11:43 pm ayni konudan bende müzdaribim , durumumu biraz detaylanidirayim , konu hakkinda bilgisi olan arkadaslar cevaplarlarsa mutlu olurum .
poltikwissenschaft ma bölümlerine basvuru yapayim diyorum bazi uniler kurs dili almanca olmasina ragmen ingilizceyide zorunlu kilmislar . almancam b22 sevyesinde epey zaman oluyor tabi sertifika alali < sprachzentrum uni wien 2011 ).bu baharda yapilan yds sinavi almancadan 50 aldim . sorularim sunlar :

1). wintersömester kabulu alinip dil kursu kaydi yapilarak " ornegin iki dönem" birdahaki wintersömesterde baslanabilinirmi ?
2.)konsolosluk bu durumu nasil degerlerndirir?
3.)yas 29 egitimde baya araliklar var is guc dolaysiyla , benim durumuma benzer olan arkadaslar varmi ? yastan veya egitim deki aksaklilardan dolayi.
simdiden vereceginiz cevaplar icin tesekkur ederim
1- olabilir zaten genelde öyle oluyor kisin gidilip bir sonraki kis baslaniyor ama birazda kisiye bagli tabi
2- genelde zaten önce dil kursu yapildigi icin durum normal ama yinede belki güncel bir sertifika almak faydali
3- okudugum kadariyla eger isiniz dolayisiyla bosluk oluyosa cok sorun cikarmiyorlar yani söyle mesela mezun oldunuz 3 4 sene calistiniz sonra yüksege gideceksiniz gibisinden

veysel2323

Mesaj gönderen veysel2323 » Sal May 22, 2018 11:20 pm

tesekkur ederim, isler dolaysila menzuniyet uzadi yeni menzun
oldum