Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tekrar almanyada okumak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Voyager33

Tekrar almanyada okumak

Mesaj gönderen Voyager33 » Cmt Nis 21, 2018 8:21 pm

Arkadaslar merhaba. Merak ettigim icin soruyorum ; almanyada okulu yarida birakip tr ye geri dönmüs birisi tekrar almanyaya farkli bir bölüm için lisans okumaya gidebilir mi ? Cevap verirseniz sevinirim.

John

Re: Tekrar almanyada okumak

Mesaj gönderen John » Pzr Nis 22, 2018 1:04 pm

Öncelikle Alamancılar gibi cevap vereyim:

Kardeş niye geliyorsun, Türkiye cennet. Boşver kal orda. Almanya bitmiş, iş yok, para yok, havası soğuk... İmkanım olsa ben dönücem ama burada şimdi kurulu düzenimiz var. En iyisi sen gelme.

Şimdi de Almanya'ya Türkiye'de büyüyüp giden iyi niyetli bir insan olarak:

Almanya'da üniversite eğitimini mi bıraktın yoksa ilkokul falan mı? O tam anlaşılmamış soruda. Öncelikle bir üniversiteden kabul almalısın, daha sonra ise vize görüşmesine gittiğinde neden okumak istediğini güzelce açıklaman gerekiyor. Kendi tecrübelerimden ve gördüklerimden yola çıkarak tabiki Almanya'ya lisans okumaya gidebilirsin. Yaş faktörü de önemli, biraz daha bu bilgileri iyice eğitim geçmisini falan burada paylaşırsan daha net bir şey söyleyebiliriz. Şartlı kabul yerine direk kabul alırsan şansın daha da artar. Allah yolunu açık etsin.

Voyager33

Mesaj gönderen Voyager33 » Pzr Nis 22, 2018 2:56 pm

John yazdı: Pzr Nis 22, 2018 1:04 pm Öncelikle Alamancılar gibi cevap vereyim:

Kardeş niye geliyorsun, Türkiye cennet. Boşver kal orda. Almanya bitmiş, iş yok, para yok, havası soğuk... İmkanım olsa ben dönücem ama burada şimdi kurulu düzenimiz var. En iyisi sen gelme.

Şimdi de Almanya'ya Türkiye'de büyüyüp giden iyi niyetli bir insan olarak:

Almanya'da üniversite eğitimini mi bıraktın yoksa ilkokul falan mı? O tam anlaşılmamış soruda. Öncelikle bir üniversiteden kabul almalısın, daha sonra ise vize görüşmesine gittiğinde neden okumak istediğini güzelce açıklaman gerekiyor. Kendi tecrübelerimden ve gördüklerimden yola çıkarak tabiki Almanya'ya lisans okumaya gidebilirsin. Yaş faktörü de önemli, biraz daha bu bilgileri iyice eğitim geçmisini falan burada paylaşırsan daha net bir şey söyleyebiliriz. Şartlı kabul yerine direk kabul alırsan şansın daha da artar. Allah yolunu açık etsin.

haha ilahi hocam,güzel yazmissin.Ben daha önce bundan yaklasik 1 sene evvel geri dönmek zorunda kaldim. Yanlis bir bölüm sectim ve o bölümde basarili olamadim lisans icin gitmistim.Tr de dogdum büyüdüm.Sorum su; mesela simdi baska bölüm kazansam ve almanyaya tekrar gitmek istesem lisans icin yine vizede zorluk cikarirlar mi ? Zaten daha önce gelip birakmissin gibicesinden?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 22, 2018 3:06 pm

Cikarmaya calisabilirler ama geri dönüsünü ve tekrar neden gitmek istedigini cok iyi bir sekilde anlatabilirsen ikna edebilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Voyager33

Mesaj gönderen Voyager33 » Pzr Nis 22, 2018 4:14 pm

Physiker yazdı: Pzr Nis 22, 2018 3:06 pm Cikarmaya calisabilirler ama geri dönüsünü ve tekrar neden gitmek istedigini cok iyi bir sekilde anlatabilirsen ikna edebilirsin.
cevap icin tesekkürler hocam