Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
tipitip

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen tipitip » Pzr Nis 15, 2018 1:48 pm

yilmazsln yazdı: Cum Nis 13, 2018 10:22 pm 3 ayı geçmiş başvuralı konsolosluğu arayıp bilgi almadınız mı?
almaz olur muyum? konsoloslukla kanka olduk artık. Almanya'da yabancılar dairesi dahil sürekli arıyorum ama ulaşamıyoruz ve konsolosluk da bizlik bir durum yok yabancılar dairesinden onay gelecek diyor.
Klaus yazdı: Cum Nis 13, 2018 11:15 pm

Bloke hesabınız martta açıldıysa görüşmeyi nasıl yaptınız ? Yani nasıl kabul ettiler ?
görüşmeyi yapmadan evvel zaten bloke hesabınz olup olmadığını kontrol etmiyorlar ki? görüşmeye gitmeye engel bir durum yok.

Klaus

Mesaj gönderen Klaus » Pzr Nis 15, 2018 3:24 pm

tipitip yazdı: Pzr Nis 15, 2018 1:48 pm almaz olur muyum? konsoloslukla kanka olduk artık. Almanya'da yabancılar dairesi dahil sürekli arıyorum ama ulaşamıyoruz ve konsolosluk da bizlik bir durum yok yabancılar dairesinden onay gelecek diyor.

görüşmeyi yapmadan evvel zaten bloke hesabınz olup olmadığını kontrol etmiyorlar ki? görüşmeye gitmeye engel bir durum yok.
Hangi şehire gidecektiniz ?

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Pzr Nis 15, 2018 3:52 pm

tipitip yazdı: Pzr Nis 15, 2018 1:48 pm almaz olur muyum? konsoloslukla kanka olduk artık. Almanya'da yabancılar dairesi dahil sürekli arıyorum ama ulaşamıyoruz ve konsolosluk da bizlik bir durum yok yabancılar dairesinden onay gelecek diyor.
Benim de 75 gün oldu başvuralı. 3 aya kadar sonuç gelir diye umuyodum ama durum böyleyse çok sıkıntı. Kendileri diyordu 3 aya kadar cevap gelmek zorunda diye.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Çrş Nis 18, 2018 2:42 pm

yilmazsln yazdı: Prş Şub 01, 2018 3:47 am Merhabalar herkese
Anı defterinde sıra bende :)
29 0cak 'da Ankara'da vize görüşmesini gerçekleştirdim. Görüşmeyi yapan kadın Türktü. Belgelerime baktı o arada ben normalde a2 sertikam var ama a1'i de getirdim dedim iyi yapmışsın dedi. 6 aylık sigortayı söyledim olması gereken bu dedi.Her vizede olan klasik şeylerden bahsetmeyeceğim. Uni assist'den gelen belgeme bu sadece teyit dedi. Üniversiteden de ayrıca bir yazı olması gerekiyordu dedi. Ben de Giessen üniversitesi sadece uni assist den başvuru alıyor dedim ama pek tatmin olmadı.
Daha sonra kimin yanında kalacaksın diye sordu babamla kardeşimin dedim. Onları kaydetti bilgisayarına. Giessen üniversitesini araştırdın mı dedi. Ben de anlatmaya başladım biraz. Bu kısımlarda biraz afallamış olabilirim. Üniversiteden sonra napacaksın dedi. Ülkeme dönüp akademisyen olmak istiyorum dedim. (Bölümüm okul öncesi-yüksek lisans kabulüm pedagoji)
Sonrasında liseden ne zaman mezun oldu dedi. 2011 de dedim. Hemen mi üniversiteye başladınız dedi evet dedim. 2015 yılında üniversite bittikten sonra neler yaptığımı sordu. Ben de Hamburg'da dil kursuna 2 gittiğimi döndükten sonra şartlı kabul aldığımı ama bazı nedenlerden dolayı 2016da başvuramadığımı belirttim. Onları da bilgisayara kaydetti.
En son kısımda almanca kendini tanıt dedi. Tanıttım kısaca. Sonrasında annemin ve babamın adını sordu almanca olarak söyledim. Başvuru ücretini aldı görüşmeyi bitirdi. Ben kalkarken sizce bi eksik var mı dedim. Eksik yok ama Almanya üniversite kabuluyle ilgili belge isterse sizi arayıp bilgilendiririm dedi. En geç 3 ay içinde sonuçlanır ama daha erken de sonuçlanabilir dedi.
İki konu aklımı kurcalıyor ilki üniversiteye ara vermiş olmam ikincisi ailemin orda yaşıyor olması. Yakın zamanda vize almış durumu benimkine benzer kişiler bilgi verirse çok memnun olacağım :)

İyi günler herkese.
Merhabalar bugün itibariyle ulusal vizemi almış bulunmaktayım :) Üstte vize görüşmemin nasıl geçtiği yazıyor. Ben açıkçası biraz umutsuzdum bazı dezavantajlarımdan dolayı. Bana vize çıktıysa kesinlikle umutsuz olmayın. Her şey için herkese teşekkür ederim.

Klaus

Mesaj gönderen Klaus » Çrş Nis 18, 2018 6:16 pm

Tebrik ederim Yılmaz. Takip ediyordum yazılarını çok sevindim hayırlı olsun. Kaç ay beklemiştin?

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Çrş Nis 18, 2018 6:39 pm

Klaus yazdı: Çrş Nis 18, 2018 6:16 pm Tebrik ederim Yılmaz. Takip ediyordum yazılarını çok sevindim hayırlı olsun. Kaç ay beklemiştin?
Teşekkür ederim. 80.günde geldi. Dil kursu ve sigorta başlangıç süreleri geçmişti ama arayıp yeniletmeden yolladılar :)

Klaus

Mesaj gönderen Klaus » Çrş Nis 18, 2018 8:01 pm

yilmazsln yazdı: Çrş Nis 18, 2018 6:39 pm Teşekkür ederim. 80.günde geldi. Dil kursu ve sigorta başlangıç süreleri geçmişti ama arayıp yeniletmeden yolladılar :)
Tebrik ederim tekrar başarılar yolun açık olsun. :D :D

capo21

Mesaj gönderen capo21 » Sal Nis 24, 2018 11:42 am

Klaus yazdı: Prş Nis 12, 2018 2:08 pm tamam arkadaşım.
merhaba kardeşim, gelişme var mı sende? selamlar.

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Sal Nis 24, 2018 4:32 pm

Arkadaşlar merhaba. Bugün bir Alman radyosunda seçim için 3 ay öncesinden Almanyada miting yapmanın yasak olduğunu ve bunun yüzünden Türkiye ve Almanya arasında küçük çaplı bir krize sebep olduğunu duydum. Bu tarz olaylar seçim yaklaştıkça artacağı düşüncesindeyim. Sizce bu durum bizim vize başvurularımızı çok fazla etkiler mi? Seçim öncesi mi yoksa sonrası mı başvurmak daha mantıklı olur?

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Sal Nis 24, 2018 6:48 pm

Merhaba aranızda yeniyim anı defteri 17'yi okudum baştan sona, bakalım şimdide 18'ide okuyacağım bugün yarın biter heralde.

Bloke hesap ile ilgili kafama çok takılan bir iki soru var bilen birisi aydınlatırsa çok sevinirim.

1-Ben TU Hamburg İngilizce Master bölümünden direkt kabul belgesi aldım, kabul belgesinde üniversite detaylı bir şekilde aylık ortalama masrafımı çıkarmış ve aylık olarak bana gereken meblağ olarak 800 euro belirlenmiş, bu miktarı mı referans almalıyım yoksa net miktarı belirten, asıl öğrenmem gereken bir yer var mı ?

2- Ödemem miktar diyelim ki 800 euro aylık, şimdi benim vize alabilmem için 800x12 miktarında parayı bloke hesapta göstermem gerekiyor. Şimdi başarılı bir şekilde para işini halledip vizeyi aldım ve Almanya'ya gittim ve de ilk senemi bitirdim diyelim. Şimdi bu durumda 2. sene vize veya oturum izni almak için tekrar aynı miktarda parayı bloke hesapta göstermem mi gerekiyor prosedür tam olarak nedir?

Teşekkürler.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Nis 24, 2018 7:13 pm

seth93 yazdı: Sal Nis 24, 2018 6:48 pm Merhaba aranızda yeniyim anı defteri 17'yi okudum baştan sona, bakalım şimdide 18'ide okuyacağım bugün yarın biter heralde.

Bloke hesap ile ilgili kafama çok takılan bir iki soru var bilen birisi aydınlatırsa çok sevinirim.

1-Ben TU Hamburg İngilizce Master bölümünden direkt kabul belgesi aldım, kabul belgesinde üniversite detaylı bir şekilde aylık ortalama masrafımı çıkarmış ve aylık olarak bana gereken meblağ olarak 800 euro belirlenmiş, bu miktarı mı referans almalıyım yoksa net miktarı belirten, asıl öğrenmem gereken bir yer var mı ?

2- Ödemem miktar diyelim ki 800 euro aylık, şimdi benim vize alabilmem için 800x12 miktarında parayı bloke hesapta göstermem gerekiyor. Şimdi başarılı bir şekilde para işini halledip vizeyi aldım ve Almanya'ya gittim ve de ilk senemi bitirdim diyelim. Şimdi bu durumda 2. sene vize veya oturum izni almak için tekrar aynı miktarda parayı bloke hesapta göstermem mi gerekiyor prosedür tam olarak nedir?

Teşekkürler.
o ortalama miktar dedigin gibi senin de cok degisiyor yani almanya hükümetinin genel olarak belirledigi miktar 720 euro yanlis bilmiyorsam veya son zamanlarda 730 küsür euro oldu diyorlar bu miktar gercekten yeter para tasarruflu kullanilirsa ve evet bu parayi her yil bloke ettirmelisin bazi belediyeler parayi bloke degil sadece hesapta görünce okay veriyor ama normal prosüdür her yil o parayi bloke ettirmelisin yani yillik 8640 veya artik sen istersen 9600 euro
Arkadaslar ben erkegim =)

kullaniciadi

Mesaj gönderen kullaniciadi » Sal Nis 24, 2018 8:45 pm

Arkadaşlar merhaba;

21 şubatta istanbulda vize görüşmesine clausthal şartlı kabul ve a1 belgesi ile gittim, görüşme yaklaşık 25 dk sürdü, 1 senelik iş tecrübem var neden almanyaya gitmek istediğim üstünde durdu fakat hiç sıkıştırmadı diyebilirim, almanca olarak almancayı nasıl öğrendiğimi ve kardeşimin olup olmadığını sordu bir de 3 kez görüşmenin farklı anlarında orada akrabamın olup olmadığını sordu. 4 nisanda başvuru formunda 1 soruyu yanıtlamadığımdan dolayı tekrar konsolosluğa çağrıldım, 9 nisanda vizem elime ulaştı. Biraz geç de olsa paylaşmak istedim.

Qerê

Mesaj gönderen Qerê » Sal Nis 24, 2018 9:48 pm

Merhaba,
19 Şubat tarihinde dil okulu kaydi uzerinden vizeye basvurdum. Ikametgah adresi olarak Essen sehrini belirtmistim. Heyecanla vizenin gelmesini bekliyorum. Bazi uyeler 1 ay icerisinde vize almislar, tebrik ederim. Ancak ben henuz alamadim. Istanbul konsoloslugu islemlerin Almanya'da oldugunu belirtti, Almanya Essen yabancilar subesi de maile cevaben "bekleyin" demis. Maalesef islemlere yogunluktan dolayi gec donus yapiyorlar anladigim kadariyla. Umarim kisa bir surede guzel haberi sizlerle paylasirim, herkese basarilar dilerim.

Dogancan

Mesaj gönderen Dogancan » Sal Nis 24, 2018 10:35 pm

Qerê yazdı: Sal Nis 24, 2018 9:48 pm Merhaba,
19 Şubat tarihinde dil okulu kaydi uzerinden vizeye basvurdum. Ikametgah adresi olarak Essen sehrini belirtmistim. Heyecanla vizenin gelmesini bekliyorum. Bazi uyeler 1 ay icerisinde vize almislar, tebrik ederim. Ancak ben henuz alamadim. Istanbul konsoloslugu islemlerin Almanya'da oldugunu belirtti, Almanya Essen yabancilar subesi de maile cevaben "bekleyin" demis. Maalesef islemlere yogunluktan dolayi gec donus yapiyorlar anladigim kadariyla. Umarim kisa bir surede guzel haberi sizlerle paylasirim, herkese basarilar dilerim.
Bende 2 martda görüştüm 3 haftaya çıkar demişti memur 3 hafta sonra okul ile ulaşım ile alakalı soru sormuşlar bilgileri verdim konsolosluga ama 7 hafta hala bir şey gelip gitmediğinden yabancılar bürosuna yazdım geçen pazartesi evraklar daha yeni ulaştı bana incelicem biraz sabırlı olun diye geri dönüş yaptılar görevli de Türk bir bayan. Bakalım 2 ay olucak benimde yakında

Qerê

Mesaj gönderen Qerê » Sal Nis 24, 2018 10:43 pm

Dogancan yazdı: Sal Nis 24, 2018 10:35 pm Bende 2 martda görüştüm 3 haftaya çıkar demişti memur 3 hafta sonra okul ile ulaşım ile alakalı soru sormuşlar bilgileri verdim konsolosluga ama 7 hafta hala bir şey gelip gitmediğinden yabancılar bürosuna yazdım geçen pazartesi evraklar daha yeni ulaştı bana incelicem biraz sabırlı olun diye geri dönüş yaptılar görevli de Türk bir bayan. Bakalım 2 ay olucak benimde yakında
Sorular icin size telefonla mi ulastilar acaba, nedem vize gorusmesi sirasinda sormadilar acaba? Bana vize gorusmesi sirasindan sorular soruldu, sonrasindan iletisime gecmediler. 19 Mart'ta basvuru yaptigim evraklar 26 Mart'ta Almanya'ya ulasmis, konsolosluk bu sekilde bilgi verdi.

Qerê

Mesaj gönderen Qerê » Sal Nis 24, 2018 10:46 pm

Qerê yazdı: Sal Nis 24, 2018 9:48 pm Merhaba,
Duzeltme: tarih 19 Mart olacakti, kusura bakmayin lutfen.

seth93

Mesaj gönderen seth93 » Çrş Nis 25, 2018 12:39 am

kiss25 yazdı: Sal Nis 24, 2018 7:13 pm o ortalama miktar dedigin gibi senin de cok degisiyor yani almanya hükümetinin genel olarak belirledigi miktar 720 euro yanlis bilmiyorsam veya son zamanlarda 730 küsür euro oldu diyorlar bu miktar gercekten yeter para tasarruflu kullanilirsa ve evet bu parayi her yil bloke ettirmelisin bazi belediyeler parayi bloke degil sadece hesapta görünce okay veriyor ama normal prosüdür her yil o parayi bloke ettirmelisin yani yillik 8640 veya artik sen istersen 9600 euro
Cevap için teşekkürler. Dediğiniz gibi 720 Euro resmi olarak belirlenmiş miktarmış konsolosluk sitesindeki pdf'lerde de mevcutmuş yeni gördüm. :)

İki sorum daha var mantıken cevabını kestirebiliyorum ama emin olmak için sorayım : benim geliri baya iyi olan bir tanıdığım var Almanya'da akrabam falan değil, şimdi bu kişiyi garantör olarak göstersem :

1- Diyelim ki tekrar vize aldım ve Almanya'dayım, garantörümün her ay bana belirlenen miktarı (720 euro) göndermesi gerekiyor mu yani Almanya da bürokrasi bunu teftiş eder mi garantör göstermelik mi değil mi şeklinde anlayabilmek adına?

2- 1 senenin sonunda tekrar aynı kişi vize veya oturma izni uzatabilmem için bana tekrar garantör olmalı değil mi ?

Teşekkürler.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Nis 25, 2018 1:49 am

seth93 yazdı: Çrş Nis 25, 2018 12:39 am Cevap için teşekkürler. Dediğiniz gibi 720 Euro resmi olarak belirlenmiş miktarmış konsolosluk sitesindeki pdf'lerde de mevcutmuş yeni gördüm. :)

İki sorum daha var mantıken cevabını kestirebiliyorum ama emin olmak için sorayım : benim geliri baya iyi olan bir tanıdığım var Almanya'da akrabam falan değil, şimdi bu kişiyi garantör olarak göstersem :

1- Diyelim ki tekrar vize aldım ve Almanya'dayım, garantörümün her ay bana belirlenen miktarı (720 euro) göndermesi gerekiyor mu yani Almanya da bürokrasi bunu teftiş eder mi garantör göstermelik mi değil mi şeklinde anlayabilmek adına?

2- 1 senenin sonunda tekrar aynı kişi vize veya oturma izni uzatabilmem için bana tekrar garantör olmalı değil mi ?

Teşekkürler.
Rica ederim

1- Para falan göndermesi gerekmez , normal kagit islemlerini yapacak ausländerbehördeden o kadar
2- Tekrar ayni kisi olmak zorunda mi bilmiyorum acikcasi

Bir sey daha ekliyim 1 seneden fazlada verebilirler belki sigortaya bagli olarak tabiki ama zaten genelde üniler icin geseztliche Versicherung gerekli ve bununda siniri olmuyor ama AT-11 alirsaniz AT-11in süresi 6 ay oldugu icin 6ay 6ay vize alirsin
Arkadaslar ben erkegim =)

Klaus

Mesaj gönderen Klaus » Çrş Nis 25, 2018 10:54 am

capo21 yazdı: Sal Nis 24, 2018 11:42 am merhaba kardeşim, gelişme var mı sende? selamlar.
Merhaba kardeşim 15 gün oldu daha beklemedeyiz :) sende gelişme var mı ?

Klaus

Mesaj gönderen Klaus » Çrş Nis 25, 2018 10:55 am

kullaniciadi yazdı: Sal Nis 24, 2018 8:45 pm Arkadaşlar merhaba;

21 şubatta istanbulda vize görüşmesine clausthal şartlı kabul ve a1 belgesi ile gittim, görüşme yaklaşık 25 dk sürdü, 1 senelik iş tecrübem var neden almanyaya gitmek istediğim üstünde durdu fakat hiç sıkıştırmadı diyebilirim, almanca olarak almancayı nasıl öğrendiğimi ve kardeşimin olup olmadığını sordu bir de 3 kez görüşmenin farklı anlarında orada akrabamın olup olmadığını sordu. 4 nisanda başvuru formunda 1 soruyu yanıtlamadığımdan dolayı tekrar konsolosluğa çağrıldım, 9 nisanda vizem elime ulaştı. Biraz geç de olsa paylaşmak istedim.
Vizen için tebrik ederim başarılar. Hangi soruyu cevaplamamistin ?

Kilitli