Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

İki master'a immatrikulation ve vizeden farklı şehire geçme

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
uziuzi

İki master'a immatrikulation ve vizeden farklı şehire geçme

Mesaj gönderen uziuzi » Pzr Nis 08, 2018 2:44 pm

Merhaba

Bu dönem TU Münih'te Informatik Master'a kabul aldım. Aynı zamanda TU Berlin'e başvurum var ancak hala cevap vermediler. TU Berlin birinci önceliğim o yüzden oradan cevabı bekliyorum. Bu sırada TU Münih'e Immatrikulation yaptırdım.

Yakın zamanda TU Berlin'den cevap gelirse oraya geçmeyi düşünüyorum. Benzer bir durum yaşayan var mıdır?

Önce TUM'dan exmatrikule mi olmam gerekir.
Aufenthalt alırken de belgelerim vizeyi aldığım Münih'e gidecek sanırım daha önce bir üni'ye göre vize alıp başka şehire giden süreci bilen birisi var mı?

kiss25

Re: İki master'a immatrikulation ve vizeden farklı şehire geçme

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Nis 08, 2018 4:29 pm

Eger bir üniye immatrikule olmussan baskasina olamassin dedigin gibi berlinden kabul gelirse önce tum dan exmatrikule olman gerekiyor oturum icin de belgelerin adresin neredeyse orada olur eger sen berline gidip adresini de oraya alirsan belgelerin oraya gider oturumun varsa suan dert etcek bir sey yok cok böyle oturumun bitmesine yakin bir sey falan da olursa yabancilar subesine gider söylersin böyle böyle ben tasiniyorum diye
Arkadaslar ben erkegim =)