Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni-Assist Başvuru Aşamaları

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Emr35

Uni-Assist Başvuru Aşamaları

Mesaj gönderen Emr35 » Pzt Nis 02, 2018 3:30 pm

Arkadaşlar Merhaba,

Başvurmak istediğim üniversitenin sitesinden gerekli belgeleri hazırlayıp, konsolosluk onay işlemini tamamladıktan sonra belge gönderme aşamasındayım. Sistemde başvuruyu oluştururken en son çıkan "Antrag" dosyasını imzalayıp sisteme tekrar yükleyip daha sonra diğer belgelerle birlikte göndermem gerekiyor anladığım kadarıyla. 4 farklı üniye başvuru yapıcam bazılarının henüz açılmamış sistemde başvurusu. Bu 4 üniversite için gerekli motivasyon mektubu ve başvuru formunu ayrı ayrı göndermektense bir sefer postalamak gibi bir düşüncem var. Bu şekilde yapmamda bir sakınca var mı? Bunun haricinde dikkat etmem gereken bir konu varsa gönderi veya başvuru aşamasında, yardımcı olursanız memnun olurum.

Teşekkürler.

tugce98

Re: Uni-Assist Başvuru Aşamaları

Mesaj gönderen tugce98 » Pzt Nis 02, 2018 6:05 pm

Emr35 yazdı: Pzt Nis 02, 2018 3:30 pm Arkadaşlar Merhaba,

Başvurmak istediğim üniversitenin sitesinden gerekli belgeleri hazırlayıp, konsolosluk onay işlemini tamamladıktan sonra belge gönderme aşamasındayım. Sistemde başvuruyu oluştururken en son çıkan "Antrag" dosyasını imzalayıp sisteme tekrar yükleyip daha sonra diğer belgelerle birlikte göndermem gerekiyor anladığım kadarıyla. 4 farklı üniye başvuru yapıcam bazılarının henüz açılmamış sistemde başvurusu. Bu 4 üniversite için gerekli motivasyon mektubu ve başvuru formunu ayrı ayrı göndermektense bir sefer postalamak gibi bir düşüncem var. Bu şekilde yapmamda bir sakınca var mı? Bunun haricinde dikkat etmem gereken bir konu varsa gönderi veya başvuru aşamasında, yardımcı olursanız memnun olurum.

Teşekkürler.
Motivasyon yazısı içeriği hakkında bilgi verir misiniz bende Duisburg-essen üniye başvurmak istiyorum ancak bu motivasyon yazısı konusunda tıkandım. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Çrş Nis 04, 2018 1:46 am

tugce98 yazdı: Pzt Nis 02, 2018 6:05 pm Motivasyon yazısı içeriği hakkında bilgi verir misiniz bende Duisburg-essen üniye başvurmak istiyorum ancak bu motivasyon yazısı konusunda tıkandım. Yardımcı olursanız çok sevinirim
Motivasyon yazısında bu bölümde neden okumak istediğimi, geçmişte bu konu hakkında neler yaptığımı, ileriye yönelik planlarımı içeren bir yazı yazdım. İnternette zaten birçok motivasyon mektubu örneği var onlardanda yararlanabilirsiniz.

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Çrş Nis 04, 2018 11:48 am

Emr35 yazdı: Çrş Nis 04, 2018 1:46 am Motivasyon yazısında bu bölümde neden okumak istediğimi, geçmişte bu konu hakkında neler yaptığımı, ileriye yönelik planlarımı içeren bir yazı yazdım. İnternette zaten birçok motivasyon mektubu örneği var onlardanda yararlanabilirsiniz.
ben aynı üniversitenin hem psikoloji hem sosyoloji bölümüne başvuru yapacağım (çünkü psikolojide nc puanım tutmuyor olmazsa bari sosyoloji olsun diye).Motivasyon yazımda iki bölümü de istediğimi mi yazmalıyım yoksa iki farklı yazı mı yazmalıyım?

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Çrş Nis 04, 2018 12:10 pm

Emr35 yazdı: Çrş Nis 04, 2018 1:46 am Motivasyon yazısında bu bölümde neden okumak istediğimi, geçmişte bu konu hakkında neler yaptığımı, ileriye yönelik planlarımı içeren bir yazı yazdım. İnternette zaten birçok motivasyon mektubu örneği var onlardanda yararlanabilirsiniz.
Siz kendinizi, okuduğunuz ilkokul,lise,üni filan tanıtıp daha sonra mı bu konulara geçiş yaptınız? Konsolosluğa yazdığımız motivasyon yazısı gibi metnin başında kenddimizi ve okuduğumuz okulları tanıtmak mı olmalı? Ve uzunluk olarak belli bir sınır var mı?

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Çrş Nis 04, 2018 8:33 pm

tugce98 yazdı: Çrş Nis 04, 2018 11:48 am ben aynı üniversitenin hem psikoloji hem sosyoloji bölümüne başvuru yapacağım (çünkü psikolojide nc puanım tutmuyor olmazsa bari sosyoloji olsun diye).Motivasyon yazımda iki bölümü de istediğimi mi yazmalıyım yoksa iki farklı yazı mı yazmalıyım?
Ben tek bölüme başvurmayı tercih ettim senin durumunda ve o bölümü istediğimi açıkça belirttim aksi takdirde yanlış bi izlenim bırabileceğimi düşündüm. 2 tane başvurucaksan ama 2 farklı yazman gerekir.

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Çrş Nis 04, 2018 8:34 pm

tugce98 yazdı: Çrş Nis 04, 2018 12:10 pm Siz kendinizi, okuduğunuz ilkokul,lise,üni filan tanıtıp daha sonra mı bu konulara geçiş yaptınız? Konsolosluğa yazdığımız motivasyon yazısı gibi metnin başında kenddimizi ve okuduğumuz okulları tanıtmak mı olmalı? Ve uzunluk olarak belli bir sınır var mı?
Ben konsolosluk için bir motivasyon mektubu yazmadım. Henüz okuldan kabul almadım. Direk lisans ve stajlarım hakkında bir yazı oldu.