Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Girokonto açmakla ilgili Soru

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
selen

Girokonto açmakla ilgili Soru

Mesaj gönderen selen » Prş Mar 29, 2018 10:41 pm

merhaba arkadaşlar,

bu bloke hesap yeni prosedüre göre Girokonto açma mevzusunda, bankaya adresimizi bildirirken meldebescheinigung (yurt sözleşmesiyle anmelden yaptıktan sonra verilen)istiyorlar mı? yoksa direkt yazıyor muyuz?

bir de Türkiyedeki gibi direkt hesap no,ıbanımızın olduğu hesap cüzdanını veriyorlar değil mi?

John

Re: Girokonto açmakla ilgili Soru

Mesaj gönderen John » Prş Mar 29, 2018 11:27 pm

meldebescheinigung tabiki istiyorlar, öğrenci hesabı açtırırken Deutsche Bank benden istemişti. Hesap cüzdanı vermediler ama hesap numarasını, iban vs. direk oluşturmuşlardı, istesen verirler onları direk.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Cum Mar 30, 2018 12:39 am

Benden giro konto açarken istenilen belgeler, Anmeldung Bescheinigung, vergi numarası (finanzamtan pasaportunla gidince 2 dk da alabiliyorsun) ve kimlik belgesi (pasaport). Iban, hesap numarası, internet bankacılığı numarası vs yazan bir kağıt veriyorlar. Daha doğrusu senin imzaladığın sözleşmenin bir örneğini veriyorlar orda istediğin tüm bilgileri buluyorsun.

selen

Mesaj gönderen selen » Cum Mar 30, 2018 9:55 am

çook teşekkürler =)

selen

Mesaj gönderen selen » Cum Mar 30, 2018 1:19 pm

Bilu1 yazdı: Cum Mar 30, 2018 12:39 am Benden giro konto açarken istenilen belgeler, Anmeldung Bescheinigung, vergi numarası (finanzamtan pasaportunla gidince 2 dk da alabiliyorsun) ve kimlik belgesi (pasaport). Iban, hesap numarası, internet bankacılığı numarası vs yazan bir kağıt veriyorlar. Daha doğrusu senin imzaladığın sözleşmenin bir örneğini veriyorlar orda istediğin tüm bilgileri buluyorsun.
Finanzamt anmeldebescheinigung istemiyor o zamn? Şunun için soruyorum benim banka işlerini ve aok 1 günde halletmem lazım ve heryer birbirinden uzak yerlerde ,

bana ilk geldiğimde Steuer-ID (identifikationnummer 11 haneli) verilmişti. Banka Steuer-ID mi istiyor? Steuernummer ve Steuer-ID farklıymış çünkü.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Mar 30, 2018 4:37 pm

Normalde girokonto hemen aciliyor , online banking olunca hemen kullanabiliyorsun hesabi acma islemi yarim saati bulmuyor ayni sekilde sigorta da öyle sigortayi hemen yapiyorlar daha dün TKdan sigorta yaptirdim 10dakikada falan yaptilar sigortayi ve okul icin gerekli belgeyi de verdiler ama söyle bir sey var tabi gittigin zaman aok veya banka kalabalik olabilir bu yüzden uzun sürebilir ve bankada sana termin alman gerektigini söyleyebilirler öyle bir durumda hemen acman gerektigini falan söyle zaten bloke hesabindan para gececek ya su kadar param var buraya yatcak her ay cok aciliyetim var suan falan dedigin zaman isini daha cabuk halletme ihtimalin artabilir
Arkadaslar ben erkegim =)

selen

Mesaj gönderen selen » Cum Mar 30, 2018 6:08 pm

kiss25 yazdı: Cum Mar 30, 2018 4:37 pm Normalde girokonto hemen aciliyor , online banking olunca hemen kullanabiliyorsun hesabi acma islemi yarim saati bulmuyor ayni sekilde sigorta da öyle sigortayi hemen yapiyorlar daha dün TKdan sigorta yaptirdim 10dakikada falan yaptilar sigortayi ve okul icin gerekli belgeyi de verdiler ama söyle bir sey var tabi gittigin zaman aok veya banka kalabalik olabilir bu yüzden uzun sürebilir ve bankada sana termin alman gerektigini söyleyebilirler öyle bir durumda hemen acman gerektigini falan söyle zaten bloke hesabindan para gececek ya su kadar param var buraya yatcak her ay cok aciliyetim var suan falan dedigin zaman isini daha cabuk halletme ihtimalin artabilir
teşekkürler inşallah hemen yapabilirim. şimdi biz Krankenversicherung für Studierende yapıyoruz , ama benim okula kayıt için lazım,yani aok tan sigorta yaptırırken öğrenci belgem felan olmıycak. Bir problem oluyor mu?yada kabul mektubunu göstersek yetiyor mu?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Mar 30, 2018 8:22 pm

AOK bilmem ama aynidir diye düsünüyorum. Hic bir seye gerek yok elimi kolumu sallayarak gittim zaten onlar biliyor ögrenci belgen zaten dedigin gibi kayit olmadigin icin daha olmayacak gerekte yok sen yaptircaksin sigortayi onlar sana orada hemen bir kac kagit verecekler kayit esnasinda onlari okuldaki görevliye vermen icin. Yalniz kart verdikleri icin , bu saglik karti tarzinda bir sey veriorlar doktora gidince onu gösteriyorsun , o kart icin 1 tane normal vesikalik fotograf istediler o kadar
Arkadaslar ben erkegim =)