Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Testdaf Anmeldung

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Uraz

Testdaf Anmeldung

Mesaj gönderen Uraz » Pzr Mar 25, 2018 1:07 pm

Arkadaşlar merhaba,
Önümüzdeki testdaf için kayıt yaptırmak istiyorum, ancak kurstaki hocamız kaydın zor olduğu ilk beş dakikada yerlerin dolduğundan bahsetti. Bu durumda kayıt yaparken bi hata ya da bi aksilik olma durumunda sınava kayıt olamayabilirim. Ve okullara başvuru yapamayacağımdan başvurum 6 ay ileri atar.
Sizden ricam, önemli noktalara, tecrübe etmiş olanlar çok kısa değinebilir mi? Ödeme olsun, yer seçimi olsun, kafamda soru işaretleri var. b2 belge yüklemeliz birde galiba.
Teşekkürler ilgililere.

kiss25

Re: Testdaf Anmeldung

Mesaj gönderen kiss25 » Pzr Mar 25, 2018 2:39 pm

Ben Testdafa girmedim ama gercekten öyle bunun icin arkadaslarim mesela saat sabah 9.00 da aciliyorsa kayit bilgisayarin basina gecip bütün bilgileri girip 8.58den itibaren pür dikkat saatin 9.00 olmasini bekliyorlardi , eger kursa gidiyorsan benim gittigim kurs kendi ögrencilerine kontenjan aciyordu önceden adini yazdirana belki öyle bir sey olabilir , yakin sehirlerde bulursan kendi sehirinde olmayip oda iyidir cünkü sinava girmek icin fransaya giden arkadasim vardi
Arkadaslar ben erkegim =)

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Pzr Mar 25, 2018 4:27 pm

kiss25 yazdı: Pzr Mar 25, 2018 2:39 pm Ben Testdafa girmedim ama gercekten öyle bunun icin arkadaslarim mesela saat sabah 9.00 da aciliyorsa kayit bilgisayarin basina gecip bütün bilgileri girip 8.58den itibaren pür dikkat saatin 9.00 olmasini bekliyorlardi , eger kursa gidiyorsan benim gittigim kurs kendi ögrencilerine kontenjan aciyordu önceden adini yazdirana belki öyle bir sey olabilir , yakin sehirlerde bulursan kendi sehirinde olmayip oda iyidir cünkü sinava girmek icin fransaya giden arkadasim vardi
Yani maalesef bizim kurs kontenjan açmıyor işte öğrenmek istediğim girmiş birinden süreci öğrenmek, bi hatada zaman kaybedip sınava yer bulamayabilirim.

Kaolardo

Mesaj gönderen Kaolardo » Pzt Mar 26, 2018 12:34 am

selam kardeşim bende giricem essenden yer ayırmıştım ama onu abmeldung yapmak için mesaj yolladım çünkü bochumda yerim hazırmış vorbereitung kursuna katılma hakkım olduğu için yani demek istediğim benim gibi çok kişi var sayfayı bu aralar yenilemeni tavsiye derim kesin düşer bir yer

selen

Mesaj gönderen selen » Pzt Mar 26, 2018 4:40 pm

Uraz yazdı: Pzr Mar 25, 2018 1:07 pm Arkadaşlar merhaba,
Önümüzdeki testdaf için kayıt yaptırmak istiyorum, ancak kurstaki hocamız kaydın zor olduğu ilk beş dakikada yerlerin dolduğundan bahsetti. Bu durumda kayıt yaparken bi hata ya da bi aksilik olma durumunda sınava kayıt olamayabilirim. Ve okullara başvuru yapamayacağımdan başvurum 6 ay ileri atar.
Sizden ricam, önemli noktalara, tecrübe etmiş olanlar çok kısa değinebilir mi? Ödeme olsun, yer seçimi olsun, kafamda soru işaretleri var. b2 belge yüklemeliz birde galiba.
Teşekkürler ilgililere.
Merhaba Uraz

b2 belge falan yüklemene gerek yok. Şimdi bazı Testzentrumlarda direk orda ödeme yapıyorsun,ki bnce en stressiz yolu o.

http://www.testdaf.de/fuer-teilnehmende ... c/#anker_a

bu siteden hangisi öyle ödeme alıyorsa ve sana yakınsa önce onlarla iletişime geç hala yer var mı diye sonra git peşin ödemeni yap, onlar sana Tan numarası verecekler, sonra direk testdafın kendi sitesinden kayıt olacaksın.

Eğer yer yoksa, mecbur hızlı olman gerek.

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Pzt Mar 26, 2018 5:01 pm

selen yazdı: Pzt Mar 26, 2018 4:40 pm Merhaba Uraz

b2 belge falan yüklemene gerek yok. Şimdi bazı Testzentrumlarda direk orda ödeme yapıyorsun,ki bnce en stressiz yolu o.

http://www.testdaf.de/fuer-teilnehmende ... c/#anker_a

bu siteden hangisi öyle ödeme alıyorsa ve sana yakınsa önce onlarla iletişime geç hala yer var mı diye sonra git peşin ödemeni yap, onlar sana Tan numarası verecekler, sonra direk testdafın kendi sitesinden kayıt olacaksın.

Eğer yer yoksa, mecbur hızlı olman gerek.

Tan numarası alınca kayıt olurken ne farkı var? Yanlış anlamadıysam kontenjanım hazır olmuş oluyo ve ben kaydı kendim online yapıyorum.

selen

Mesaj gönderen selen » Pzt Mar 26, 2018 8:26 pm

Uraz yazdı: Pzt Mar 26, 2018 5:01 pm Tan numarası alınca kayıt olurken ne farkı var? Yanlış anlamadıysam kontenjanım hazır olmuş oluyo ve ben kaydı kendim online yapıyorum.
aynen. Tan numarası alınca istediğin zaman tabii kayıt tarihleri arasında online kayıt oluyorsun.

Uraz

Mesaj gönderen Uraz » Sal Mar 27, 2018 12:06 pm

selen yazdı: Pzt Mar 26, 2018 8:26 pm aynen. Tan numarası alınca istediğin zaman tabii kayıt tarihleri arasında online kayıt oluyorsun.
Teşekkür ederim, ama ostern tatilinde olduğu için her yer, kimseye ulaşamıyorum, maalesef.