Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yeni üniversiteye kayit sonrasi Jobsuche Visum hakkini kaybetme riski ve beklenmedik zamanda is teklifi

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
sharkdiver1992

Yeni üniversiteye kayit sonrasi Jobsuche Visum hakkini kaybetme riski ve beklenmedik zamanda is teklifi

Mesaj gönderen sharkdiver1992 » Cum Mar 23, 2018 1:28 am

Arkadaslar merhaba,

bitirmis oldugum bachelor'dan sonra eylül ayinda Jobsuche visum aldim.

Is bulma ümidimi yitirmistim, o yüzden ayni üniversitede master'a kaydoldum fakat semester nisan 1'de baslayACAK, henüz resmi olarak master'ima baslamadim.

Ve tam da bu sirada su an is görüsmesine cagrildim, cok yakinda ise baslamam istenebilir.

Ne yapmaliyim? Basvurumda spesifik olarak "Calisma iznimin oldugunu ve ab sofort verfügbar" oldugumu belirtmistim ve sorun yasamak istemiyorum.

Eger yapmam gereken buysa hemen nisan 1 olmadan Antrag auf Exmatrikulation verebilirim.

Yardimlariniz icin simdiden cok tesekkür ederim!

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Yeni üniversiteye kayit sonrasi Jobsuche Visum hakkini kaybetme riski ve beklenmedik zamanda is teklifi

Mesaj gönderen welly275 » Cum Mar 23, 2018 2:19 am

jobsuche oturumunda tam zamanli calisma mevcut. isin bitirdigin bölümle alakaliysa oturum türünü normal calisanlar icin olana degistirirsin.

sharkdiver1992

Re: Yeni üniversiteye kayit sonrasi Jobsuche Visum hakkini kaybetme riski ve beklenmedik zamanda is teklifi

Mesaj gönderen sharkdiver1992 » Cum Mar 23, 2018 2:35 am

welly275 yazdı: Cum Mar 23, 2018 2:19 am jobsuche oturumunda tam zamanli calisma mevcut. isin bitirdigin bölümle alakaliysa oturum türünü normal calisanlar icin olana degistirirsin.
Hizli yanitin icin tesekkür ederim.

Yani su an yeni bir üniversite programina kayit olmus olmam ve nisan ayindan itibaren resmi olarak ögrenci statüsünde olacak olmam sorun teskil etmez mi?

Bunu sormamdaki sebep su, Almanya'ya geldigim ilk sene, bir advisor bize "Jobsuche visaniz ciktiktan sonra yeni bir üniversite programina kayit olursaniz jobsuche visanizi kaybederseniz" gibi bir bilgi vermisti.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cum Mar 23, 2018 10:04 pm

sen isi birakmadiktan sonra bisey olmaz. oturumunu ögrencilikten degil isten dolayi aliyosun. isten cikarsan oturum gecersiz olur. mezun calisan oturumuyla ögrenci olamazsin diye bisey yok.