Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ekonomik ve Hızlı Kargo Firması

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Emr35

Ekonomik ve Hızlı Kargo Firması

Mesaj gönderen Emr35 » Prş Mar 15, 2018 12:39 pm

Arkadaşlar Merhaba,

Başvurduğum okul için evrakları göndermem gerekiyor. Az önce DHL ile görüştüm 92 Euro gibi bi ücret söylediler kargo için. Yaklaşık 10 iş gibi bir sürem var 31 Marta kadar kargonun okula ulaşması gerek. Daha uygun ve bu süre içerisinde kargoyu ulaştırabilecek firma var mı sizinde daha önce kullandığınız?

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Ekonomik ve Hızlı Kargo Firması

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 15, 2018 1:04 pm

Fiyat ve kargo hizi olarak en iyisi Sürat kargo.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Prş Mar 15, 2018 2:11 pm

Physiker yazdı: Prş Mar 15, 2018 1:04 pm Fiyat ve kargo hizi olarak en iyisi Sürat kargo.
PTT- 81TL (7-10 iş günü)
Yurtiçi- 200-250 TL(3 iş günü)
MNG- 206 TL (2 iş günü)
Sürat Kargoyu birçok kez aradım fakat herhangi bir bilgi edinemedim.

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Prş Mar 15, 2018 3:39 pm

Sürat kargo - Mng (fedEx kullanıyor) - yurt içi 80-100 TL arasında değişiyordu geçen sene bu zamanlar ve 2-3 iş gününde ulaştırıyor.

ptt ile güncel olarak takipsiz 17 takipli 34 tl ye göndermek mümkün ama 10 günde de gidebilir 25 günde de.

yukarıdaki fiyatlar biraz fazla geldi bana.

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Prş Mar 15, 2018 5:28 pm

Muriel yazdı: Prş Mar 15, 2018 3:39 pm Sürat kargo - Mng (fedEx kullanıyor) - yurt içi 80-100 TL arasında değişiyordu geçen sene bu zamanlar ve 2-3 iş gününde ulaştırıyor.

ptt ile güncel olarak takipsiz 17 takipli 34 tl ye göndermek mümkün ama 10 günde de gidebilir 25 günde de.

yukarıdaki fiyatlar biraz fazla geldi bana.
Bilgilendirme için teşekkürler. Müşteri hizmetlerinden öğrendiğim rakamlar bunlar. Yarın gidip şubedende sorgulatıcam. Umarım sizin dediğiniz gibidir rakamlar.

Mehmet6392

Mesaj gönderen Mehmet6392 » Pzr Mar 18, 2018 2:23 am

UPS ile gönderebilirsiniz 2 3 is gününde postanız yerine ulaşabiliyor.

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Pzt Mar 19, 2018 1:58 am

TNT VEYA UPS İDEAL

BirFacitas

Mesaj gönderen BirFacitas » Çrş Mar 21, 2018 12:49 am

Bilgilendirme icin paylasiyorum.Izmirden surat kargoyla 102 tl ye yolladim.
Sizi birer kivilcim olarak gonderiyorum,alevler olarak geri donmelisiniz!
Mustafa Kemal ATATURK

taytunna

Mesaj gönderen taytunna » Cum Mar 23, 2018 6:02 pm

bugün UPS e verdim bende, 210 tl tuttu. 26 sında teslim olur dediler

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Pzr Mar 25, 2018 3:31 pm

Mng ile yolladım belgeleri yaklaşık 3 gün sürdü 110 tl gibi bir fiyat ödedim.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Sal Mar 27, 2018 2:23 am

Arkadaşlar bir sorum olacak. Şimdi benim 13 Martta turkiyeden bir evrağımı almanyaya bana yollamak için ailem ptt'ye mektup şeklinde (tek bir tane kağıt olduğundan mektup gibi katlanmasi sorun yaratmadi) vermişlerdi. Ben özellikle iadeli taahütlü takip nolu falan yapmalarını istemiştim ama yaşlı insanlar olduklarından pek bu işlerden anlamıyorlar. Aps olarak yolladıklarını söylemişlerdi ama bir numara vs bir şey yok ellerinde. 10-15Tl civarı bir şey verdiklerinden bahsettiler ve 7 gün içinde geliyor hızlı kargo demişlerdi şuan 14 gün oldu hala bir sey gelmedi. Ben aslında bu ptt'ye de pek güvenmiyorum açıkçası ama ptt'nin belgeyi kayıp etmiş olma olasılığı nedir? Ya da ben bir şekilde belgenin nerede olduğunu öğrenebilir miyim? Takip no yok ama aps gönderi takip no'suz olmaz bence ailem anlamadığından numarayi almamış ya da kaybetmiş olabilir diye düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan var mi?

John

Mesaj gönderen John » Sal Mar 27, 2018 3:15 am

Bilu1 yazdı: Sal Mar 27, 2018 2:23 am Arkadaşlar bir sorum olacak. Şimdi benim 13 Martta turkiyeden bir evrağımı almanyaya bana yollamak için ailem ptt'ye mektup şeklinde (tek bir tane kağıt olduğundan mektup gibi katlanmasi sorun yaratmadi) vermişlerdi. Ben özellikle iadeli taahütlü takip nolu falan yapmalarını istemiştim ama yaşlı insanlar olduklarından pek bu işlerden anlamıyorlar. Aps olarak yolladıklarını söylemişlerdi ama bir numara vs bir şey yok ellerinde. 10-15Tl civarı bir şey verdiklerinden bahsettiler ve 7 gün içinde geliyor hızlı kargo demişlerdi şuan 14 gün oldu hala bir sey gelmedi. Ben aslında bu ptt'ye de pek güvenmiyorum açıkçası ama ptt'nin belgeyi kayıp etmiş olma olasılığı nedir? Ya da ben bir şekilde belgenin nerede olduğunu öğrenebilir miyim? Takip no yok ama aps gönderi takip no'suz olmaz bence ailem anlamadığından numarayi almamış ya da kaybetmiş olabilir diye düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan var mi?
Anamlar bana da AT-11'i yollamışlardı PTT ile ama 1 haftada gelmişti. Seninki belki de posta ofisinde olabilir gidip bir deutsche post'a sor. Takip no veriyorlar ama hikaye o, son güne kadar hiçbir güncelleme olmuyor, son gün Almanya'da diyor.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Çrş Mar 28, 2018 7:33 pm

John yazdı: Sal Mar 27, 2018 3:15 am Anamlar bana da AT-11'i yollamışlardı PTT ile ama 1 haftada gelmişti. Seninki belki de posta ofisinde olabilir gidip bir deutsche post'a sor. Takip no veriyorlar ama hikaye o, son güne kadar hiçbir güncelleme olmuyor, son gün Almanya'da diyor.
Aynen bana da AT-11 yolladılar bu gün elime geçti. Takip kodu varmış zarfın üstünde gördüm. Ama ailem takip kodunu zaten not etmemiş. 13 Martta postaya verilen belge 28 Martta elime geçti.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 29, 2018 2:54 pm

Herkes Türkiye deki fiyatlari yazmis ama sanirim Türkiye den bireysel olarak en cok kargo alan benimdir Almanya da:) Almanya tarafinda yasanan problemlere bakarsak kesinlikle PTT Kargo veya UPS ile yollamayin belgeleri. UPS in cok kötü bir dagitim sistemi var. Alici, paket dagitan görevli geldiginde orda yoksa 3-4 gün sonra tekrar getiriyorlar veya bir merkeze birakiyorlar ve o merkez de genelde cok uzakta oluyor. Bu durum bütün sehirlerde hemen hemen ayni. Cünkü posta dagitim merkezleri sehir disinda olur genelde.

PTT Kargo dan yollanan belgeler icinse daha büyük bir tehlike var. Almanya daki gümrük bakanligi bazen PTT kargo dan gelen evraklari incelemeye alabiliyor ve bu inceleme de yaklasik 3-4 hafta sürebiliyor. Takip numarasiyla aradiginiz zaman da Frankfurt da gümrükte oldugunu islemlerin ne kadar sürecegini bilmediklerini söylüyorlar. O yüzden mümkün oldugu kadar PTT Kargo ile yollamayin.

En hizli ve güvenilir kargo firmasi DHL. Ama fiyat olarak cok pahali. Fiyat ve servis skalasina göre ise en iyisi Sürat Kargo ve MNG. Hatta Sürat Kargo Almanya da bir cok sehirde anlasmasi oldugu DHL firmasina kargolari dagittiriyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Mar 29, 2018 10:16 pm

Physiker yazdı: Prş Mar 29, 2018 2:54 pm Herkes Türkiye deki fiyatlari yazmis ama sanirim Türkiye den bireysel olarak en cok kargo alan benimdir Almanya da:) Almanya tarafinda yasanan problemlere bakarsak kesinlikle PTT Kargo veya UPS ile yollamayin belgeleri. UPS in cok kötü bir dagitim sistemi var. Alici, paket dagitan görevli geldiginde orda yoksa 3-4 gün sonra tekrar getiriyorlar veya bir merkeze birakiyorlar ve o merkez de genelde cok uzakta oluyor. Bu durum bütün sehirlerde hemen hemen ayni. Cünkü posta dagitim merkezleri sehir disinda olur genelde.

PTT Kargo dan yollanan belgeler icinse daha büyük bir tehlike var. Almanya daki gümrük bakanligi bazen PTT kargo dan gelen evraklari incelemeye alabiliyor ve bu inceleme de yaklasik 3-4 hafta sürebiliyor. Takip numarasiyla aradiginiz zaman da Frankfurt da gümrükte oldugunu islemlerin ne kadar sürecegini bilmediklerini söylüyorlar. O yüzden mümkün oldugu kadar PTT Kargo ile yollamayin.

En hizli ve güvenilir kargo firmasi DHL. Ama fiyat olarak cok pahali. Fiyat ve servis skalasina göre ise en iyisi Sürat Kargo ve MNG. Hatta Sürat Kargo Almanya da bir cok sehirde anlasmasi oldugu DHL firmasina kargolari dagittiriyor.
tnt yi deneyin pişman olmayın en fazla iki gün sürüyo

herr_sieben

Mesaj gönderen herr_sieben » Prş Mar 29, 2018 10:17 pm

herr_sieben yazdı: Prş Mar 29, 2018 10:16 pm tnt yi deneyin pişman olmayın en fazla iki gün sürüyo.hatta ögrenci belegesi olanlara indirimde oluyo