Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Brcsnr

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen Brcsnr » Çrş Mar 14, 2018 11:25 pm

Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Benim başvurduğum okul Bochum da ama yaşayacağım yer Gelsenkirchen olurda vizem olumlu sonuçlanırsa. Ama konsolosluk benim bilgilerimi hangi şehire gönderdiğini bilmiyorum. Sizce hangi Auslanderbehörde ye gönderilmiş olabilir evraklarım hangisi karar veriyor vizemin onayına veya reddine ?

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Çrş Mar 14, 2018 11:57 pm

Brcsnr yazdı: Çrş Mar 14, 2018 11:25 pm Arkadaşlar birşey sormak istiyorum. Benim başvurduğum okul Bochum da ama yaşayacağım yer Gelsenkirchen olurda vizem olumlu sonuçlanırsa. Ama konsolosluk benim bilgilerimi hangi şehire gönderdiğini bilmiyorum. Sizce hangi Auslanderbehörde ye gönderilmiş olabilir evraklarım hangisi karar veriyor vizemin onayına veya reddine ?
Benim bildiğim oturum izni yasadigin şehirden alınıyor. Muhtemelen Gelsenkirchen'a yollanmıştır. Hatta bulunduğun semt bile önemli. Gelsenkirchen'i tam bilmiyorum Almanya'da bir tane ana şehir var o şehre bağlı semtler var (Almanca Stadtteil deniyor ins türkçeye doğru cevirmisimdir. Stadtteil denilen şey ilçe olamaz ilçe olmak için bayağı küçük bence o semttir) şehirde bulunduğun semtin Ausländerbehördesi ile şehrin ana semtinin Ausländerbehördesi farklı bile olabilir. Yani direk senin oturacağın semtin Ausländerbehördesi karar verir.

Brcsnr

Mesaj gönderen Brcsnr » Prş Mar 15, 2018 12:09 am

Bilu1 yazdı: Çrş Mar 14, 2018 11:57 pm Benim bildiğim oturum izni yasadigin şehirden alınıyor. Muhtemelen Gelsenkirchen'a yollanmıştır. Hatta bulunduğun semt bile önemli. Gelsenkirchen'i tam bilmiyorum Almanya'da bir tane ana şehir var o şehre bağlı semtler var (Almanca Stadtteil deniyor ins türkçeye doğru cevirmisimdir. Stadtteil denilen şey ilçe olamaz ilçe olmak için bayağı küçük bence o semttir) şehirde bulunduğun semtin Ausländerbehördesi ile şehrin ana semtinin Ausländerbehördesi farklı bile olabilir. Yani direk senin oturacağın semtin Ausländerbehördesi karar verir.
Çok teşekkür ederim bende öyle düşünmüştüm çok sağolun

cvkogz

Mesaj gönderen cvkogz » Cum Mar 16, 2018 10:12 pm

Bordeaise yazdı: Prş Şub 22, 2018 10:05 am Pasaportu 4 haftada gelen oldu mu? Yola cikmis gorunuyor. Sorduklarima kiyasla 4 hafta erken. Biraz moralim bozuldu ister istemez.
Normal süre

jimmywhite

Mesaj gönderen jimmywhite » Cum Mar 16, 2018 10:38 pm

Benim tam dört hafta oldu bugün. Hala ses yok. Ankara'dan başvurdum. Türkiye'den oturum izni bitmişken başvurmak büyük pişmanlıkmış onu anladım. Param sigortam her şeyim tam, doktora tez öğrencisiyim orada. Bana sanki ilk defa üni okumaya giden biri gibi motivasyon mektubundan tutun da lise diplomamın tercümesine kadar istediler. Arkadaş bu nasıl bir iş, ben diyorum ki oradan dekanlıktan yazı var elimde ingilizce doktora öğrencisiyim orada, doktor olucaz adamlar diyor ki motivasyon mektubu. Okuduğum şehirde üniversitem, bölümüm devreye girdi onlar bile yabancı şubeye dört günde ulaşabilmiş, doğru düzgün bir cevap alamamış insaf. Uçak biletim yandı, bir ay boşu boşuna kira verdim, burada kalıcı ikametim yok belirttim resmen vicdansızlık.

Dogancan

Mesaj gönderen Dogancan » Cmt Mar 17, 2018 5:36 am

İki haftadan sonra yabancılar polisine kalıyor galiba iş , burası onayladıkdan sonra almanyanın red verme olasılığı ne acaba?

redrays1

Mesaj gönderen redrays1 » Cmt Mar 17, 2018 11:20 pm

6 Mart'ta yüksek lisans için İstanbulda vizeye başvurdum. Bölümüm yüzde yüz İngilizce, IELTS sonucum da gayet iyiydi. Görüşme de iyi geçti, öğrencilere süreçte yardımcı olmaya çalışıyoruz, belgeleri dijital ortamdan taratarak almanyaya aktarıyoruz dedi ve 1 ay sürebilir vizenizin sonuçlanması dedi ama şöyle birşey var ki 6 Nisan'a kadar Almanyaya gidemezsem okul kaydımı yapmıyor ve tüm haklarımı kaybediyorum. Bunu ona açıkladığımda gideceğim şehirdeki yabancılar ofisini süreci hızlandırmaları için sıkıştırmamı istedi. 11 gün oldu ve dosyalarımın dijital hali yabancılar ofisine ulaşmış, İstanbul'dan orijinalleri bekliyoruz, gelir gelmez orijinallerde sorun yoksa hemen işlemleri yapıp vizenizi basmaları için İstanbul'a haber vereceğiz dediler. Bu yavaşlıkla vize gelse de kayıt hakkımı kaybedeceğim gibi duruyor...

redrays1

Re: Vize hızlandırma

Mesaj gönderen redrays1 » Pzr Mar 18, 2018 12:27 am

tugce98 yazdı: Prş Mar 01, 2018 2:41 pm Arkadaşlar vize süremizi hızlandırmanın bir yolu yok mu? 4 haftadan 2 ye çekme ihtimalimiz yok mu? Konsoloslukla veya almanyadaki yabancılar şubesiyle filan nasıl iletişim kurabiliriz???
Selam, ben de seninle benzeri bir durumdayım. Öncelikle gideceğin şehirdeki yabancılar ofisine mail at (auslaenderbehoerde diye başlar genelde bu mail adresleri), başvuru numaranı da belirt, kendini tanıt, varsa kabul mektubunu da iliştir, durumunun acil olduğunu, dosyalarının durumunu sor. Benim de en geç 6 Nisan'da Almanya'da olmam lazım, bunu İstanbul'daki görüşmede söyleyince yabancılar ofisini işlemleri çabuk yapmaları için e-mail atarak rica etmemi istemişlerdi.

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzr Mar 18, 2018 12:31 am

redrays1 yazdı: Cmt Mar 17, 2018 11:20 pm 6 Mart'ta yüksek lisans için İstanbulda vizeye başvurdum. Bölümüm yüzde yüz İngilizce, IELTS sonucum da gayet iyiydi. Görüşme de iyi geçti, öğrencilere süreçte yardımcı olmaya çalışıyoruz, belgeleri dijital ortamdan taratarak almanyaya aktarıyoruz dedi ve 1 ay sürebilir vizenizin sonuçlanması dedi ama şöyle birşey var ki 6 Nisan'a kadar Almanyaya gidemezsem okul kaydımı yapmıyor ve tüm haklarımı kaybediyorum. Bunu ona açıkladığımda gideceğim şehirdeki yabancılar ofisini süreci hızlandırmaları için sıkıştırmamı istedi. 11 gün oldu ve dosyalarımın dijital hali yabancılar ofisine ulaşmış, İstanbul'dan orijinalleri bekliyoruz, gelir gelmez orijinallerde sorun yoksa hemen işlemleri yapıp vizenizi basmaları için İstanbul'a haber vereceğiz dediler. Bu yavaşlıkla vize gelse de kayıt hakkımı kaybedeceğim gibi duruyor...
Nasıl yani evrakların dijital ortamda taratilmisina bakıp olur vermişler ama orjinallerini mi görmek istiyorlarmış. Burda çok saçma 2 durum var.

Birincisi konsolosluk hiç bir belgenin orjinalini talep etmiyor sen fotokopisini götürmek zorundasın ama yanında orijinalleri de bulunmak zorunda isterlerse görüşme sırasında konsolosluk kontrol eder ama sana görüşme bitiminde iade etmeleri lazim. Yani şuan konsoloslukta belgenin orjinali yok bunlar tam olarak neyi bekliyor? Fotokopi ile dijital ortamda taratıp yolladığının çıktısı birebir aynı olur.

Ikincisi belgeyi taratip yollayan sen değilsin istanbul alman konsolosluğu. Konsolosluğun gönderdiği evrağa güvenmeyip bide teyit mi etmek istiyorlarmış?

Ortada çok saçma şeyler dönüyor bence.

redrays1

Mesaj gönderen redrays1 » Pzr Mar 18, 2018 12:33 am

Bilu1 yazdı: Pzr Mar 18, 2018 12:31 am Nasıl yani evrakların dijital ortamda taratilmisina bakıp olur vermişler ama orjinallerini mi görmek istiyorlarmış. Burda çok saçma 2 durum var.

Birincisi konsolosluk hiç bir belgenin orjinalini talep etmiyor sen fotokopisini götürmek zorundasın ama yanında orijinalleri de bulunmak zorunda isterlerse görüşme sırasında konsolosluk kontrol eder ama sana görüşme bitiminde iade etmeleri lazim. Yani şuan konsoloslukta belgenin orjinali yok bunlar tam olarak neyi bekliyor? Fotokopi ile dijital ortamda taratıp yolladığının çıktısı birebir aynı olur.

Ikincisi belgeyi taratip yollayan sen değilsin istanbul alman konsolosluğu. Konsolosluğun gönderdiği evrağa güvenmeyip bide teyit mi etmek istiyorlarmış?

Ortada çok saçma şeyler dönüyor bence.
Orijinal derken fotokopiyi kastetmiştim, herhalde taratılan şeylerin fiziksel olarak onlara gelmesini bekliyorlar, gerçek olup olmadıklarını da görmek istiyorlar gibi anladım ben. Büyük ihtimalle gerçekliğini doğrulamak istiyorlar, bana konsolosluk taratıp yolluyoruz demişti gerçi ama bana söylemedikleri birşey de olabilir. İyice içime kurt düştü şimdi. :|

Bilu1

Mesaj gönderen Bilu1 » Pzr Mar 18, 2018 12:39 am

redrays1 yazdı: Pzr Mar 18, 2018 12:33 am Orijinal derken fotokopiyi kastetmiştim, herhalde taratılan şeylerin fiziksel olarak onlara gelmesini bekliyorlar, gerçek olup olmadıklarını da görmek istiyorlar gibi anladım ben. Büyük ihtimalle gerçekliğini doğrulamak istiyorlar, bana konsolosluk taratıp yolluyoruz demişti gerçi ama bana söylemedikleri birşey de olabilir. İyice içime kurt düştü şimdi. :|
Taratilan belgenin fiziksel olarak almayı beklemek çok saçma. Çünkü bilgisayarın yazdır tuşuna bastin mi birebir aynı evrak ellerinde fiziksel olarak bulunuyor. Doğrulamak da ayrıca saçma neyi doğrulayacaklar ıslak imza yok bisey yok. Gönderen kurum da kendi konsolosluklari yani evrakta sahtecilik mi yapacak konsolosluk. Bilgisayarin yazdır tuşuna bas al evrağı yap işlemini. Posta beklemek nedir yani.

redrays1

Mesaj gönderen redrays1 » Pzr Mar 18, 2018 12:44 am

Bilu1 yazdı: Pzr Mar 18, 2018 12:39 am Taratilan belgenin fiziksel olarak almayı beklemek çok saçma. Çünkü bilgisayarın yazdır tuşuna bastin mi birebir aynı evrak ellerinde fiziksel olarak bulunuyor. Doğrulamak da ayrıca saçma neyi doğrulayacaklar ıslak imza yok bisey yok. Gönderen kurum da kendi konsolosluklari yani evrakta sahtecilik mi yapacak konsolosluk. Bilgisayarin yazdır tuşuna bas al evrağı yap işlemini. Posta beklemek nedir yani.
Yabancılar ofisinden aldığım maili şuraya ekleyeyim o zaman, belki birisi bana yardımcı olabilir, mailde söylenenden ben böyle anladım ama...

"wir haben erst die Vorinformation von der Botschaft erhalten und warten noch auf die Original-Visumsunterlagen , damit wir prüfen können, ob alles in Ordnung ist. Sobald die Visumsunterlagen da sind entscheiden wir, ob wir dem Visum zustimmen und teilen das der Botschaft online mit. "

jimmywhite

Mesaj gönderen jimmywhite » Pzr Mar 18, 2018 10:43 am

redrays1 yazdı: Cmt Mar 17, 2018 11:20 pm 6 Mart'ta yüksek lisans için İstanbulda vizeye başvurdum. Bölümüm yüzde yüz İngilizce, IELTS sonucum da gayet iyiydi. Görüşme de iyi geçti, öğrencilere süreçte yardımcı olmaya çalışıyoruz, belgeleri dijital ortamdan taratarak almanyaya aktarıyoruz dedi ve 1 ay sürebilir vizenizin sonuçlanması dedi ama şöyle birşey var ki 6 Nisan'a kadar Almanyaya gidemezsem okul kaydımı yapmıyor ve tüm haklarımı kaybediyorum. Bunu ona açıkladığımda gideceğim şehirdeki yabancılar ofisini süreci hızlandırmaları için sıkıştırmamı istedi. 11 gün oldu ve dosyalarımın dijital hali yabancılar ofisine ulaşmış, İstanbul'dan orijinalleri bekliyoruz, gelir gelmez orijinallerde sorun yoksa hemen işlemleri yapıp vizenizi basmaları için İstanbul'a haber vereceğiz dediler. Bu yavaşlıkla vize gelse de kayıt hakkımı kaybedeceğim gibi duruyor...
Selam, umudunu kırmak gibi olmasın ama, ben 16 şubatta başvurdum. Orada halihazırda doktora öğrencisi olduğumu, uçak biletimi, okuldan beni çağırdıkları yazıyı, bloke hesap sigorta vs her şeyi verdim, daha önceden de oturum iznim vardı zaten. Gördüldüğü gibi 18 Mart ve hala en ufak bir haber bile yok. Okulumdan dekanlıktan ulaşmaya çalıştılar bulunduğum şehirdeki yabancılar ofisine adamlar dört gün telefonu açmamış en sonunda verdikler cevap bekleyin olmuş, harika yani. Bence okula durumu açıkla bu bürokrasi bizim suçumuz değil. Tolerans göstermeleri lazım.

yavi

Mesaj gönderen yavi » Pzr Mar 18, 2018 1:24 pm

Arkadaşlar merhaba, ben araştrma görevlisiyim, misafir araştırmacı olarak Hamburg'a gideceğim, 2018 Ocak 11'de başvurdum. Başvuruyu alan memur bir sıkıntı yok, kısa sürede çıkar demişti. Ancak hala işlemde gözüküyor, aradığımda ya da mail attığımda başvuru numaramla kontrol ediyorlar, işlemde Almanya'dan cevap bekleniyor, evrak eksiği vs. yok, beklemelisiniz diyorlar. Arkadaşlar arasında bir söylenti var seyahat tarihine yakın çıkıyor diye doğru mu?

jimmywhite

Mesaj gönderen jimmywhite » Pzr Mar 18, 2018 1:40 pm

yavi yazdı: Pzr Mar 18, 2018 1:24 pm Arkadaşlar merhaba, ben araştrma görevlisiyim, misafir araştırmacı olarak Hamburg'a gideceğim, 2018 Ocak 11'de başvurdum. Başvuruyu alan memur bir sıkıntı yok, kısa sürede çıkar demişti. Ancak hala işlemde gözüküyor, aradığımda ya da mail attığımda başvuru numaramla kontrol ediyorlar, işlemde Almanya'dan cevap bekleniyor, evrak eksiği vs. yok, beklemelisiniz diyorlar. Arkadaşlar arasında bir söylenti var seyahat tarihine yakın çıkıyor diye doğru mu?
Seyahat tarihiniz ne zaman, iki ayı geçmiş sizin bu çok uzun bir süre. Benim bir ay oldu ben de orada doktora öğrencisiyim bana da oradaki yabancı şubeden aynı cevap geldi, hatta bu cevabı bizzat okul istedi. Seyahat tarihine yakın çıksaydı eğer ben 1 marta biletimi göstermiştim seyahat tarihine de onu yazmıştım fakat dediğim tarih üzeirnden 17 gün geçti bile zaten.

redrays1

Mesaj gönderen redrays1 » Pzr Mar 18, 2018 7:47 pm

jimmywhite yazdı: Pzr Mar 18, 2018 10:43 am Selam, umudunu kırmak gibi olmasın ama, ben 16 şubatta başvurdum. Orada halihazırda doktora öğrencisi olduğumu, uçak biletimi, okuldan beni çağırdıkları yazıyı, bloke hesap sigorta vs her şeyi verdim, daha önceden de oturum iznim vardı zaten. Gördüldüğü gibi 18 Mart ve hala en ufak bir haber bile yok. Okulumdan dekanlıktan ulaşmaya çalıştılar bulunduğum şehirdeki yabancılar ofisine adamlar dört gün telefonu açmamış en sonunda verdikler cevap bekleyin olmuş, harika yani. Bence okula durumu açıkla bu bürokrasi bizim suçumuz değil. Tolerans göstermeleri lazım.
Okula açıkladım, 6 nisana kadar gelemezsem ne olacak dedim, tüm hakkınızı kaybedersiniz, seneye tekrar herşeyi baştan yaparsınız, biz vize sürecine karışmayız dediler. moralim bozuldu iyice...

yavi

Mesaj gönderen yavi » Pzt Mar 19, 2018 12:34 am

jimmywhite yazdı: Pzr Mar 18, 2018 1:40 pm Seyahat tarihiniz ne zaman, iki ayı geçmiş sizin bu çok uzun bir süre. Benim bir ay oldu ben de orada doktora öğrencisiyim bana da oradaki yabancı şubeden aynı cevap geldi, hatta bu cevabı bizzat okul istedi. Seyahat tarihine yakın çıksaydı eğer ben 1 marta biletimi göstermiştim seyahat tarihine de onu yazmıştım fakat dediğim tarih üzeirnden 17 gün geçti bile zaten.
yurtdışı görevlendirmem 1 nisanda başlıyor, zaten 11 nisanda 3 ay oluyor :) galiba 3 ayı geçirmezler, hayırlısı bakalım, galiba beklemekten başka yapacağımız bir şey yok hepimize tez hayır haber diler, cevap için teşekkür ederim, umarım uzun bekleyişin ardı reddolmaz. Selamlar

tugce98

Mesaj gönderen tugce98 » Sal Mar 20, 2018 4:47 pm

Merhaba arkadaşlar,

21.02 de ki vize başvuru sonucumda vizemi bugün (20.03) 6 aylık olarak almış bulunmaktayım. Konsolosluğun da söylediği gibi 4 hafta içerisinde geldi.Darısı hepinizin başına:))

jimmywhite

Mesaj gönderen jimmywhite » Sal Mar 20, 2018 6:23 pm

tugce98 yazdı: Sal Mar 20, 2018 4:47 pm Merhaba arkadaşlar,

21.02 de ki vize başvuru sonucumda vizemi bugün (20.03) 6 aylık olarak almış bulunmaktayım. Konsolosluğun da söylediği gibi 4 hafta içerisinde geldi.Darısı hepinizin başına:))
Merhaba, ayni gun ben de basvuru yapmıştım Ankara'dan. Siz hangi konsolosluktan yapmistiniz? Hayirli olsun, bende hala ses yok vizeden.

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Sal Mar 20, 2018 6:26 pm

tugce98 yazdı: Sal Mar 20, 2018 4:47 pm Merhaba arkadaşlar,

Hayırlı olsun sevindim adınıza :) Benim başvuru 8. haftaya girdi ama bekliyoruz.

Kilitli