Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da iyi ve uygun bir dil kursu

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
ibrhm

Mesaj gönderen ibrhm » Prş Oca 21, 2010 12:03 pm

Arkadaslar ben dil ogrenmek ve ardindan eger olursa master icin Almanya\'ya gitmek istiyorum. Fakat burdaki sirketlerde dil kurslarina baktigimda bana aylik 700 euro\'dan asagi bir kurs onermediler, ki bu da 8 ay icin kalacak yer dahil 9000 euro\'yu geciyor. (yasam haric)

Bildiginiz kaliteli, yogun programlari olan ve uygun fiyatli kurslar hangileridir, nereleri tavsiye edersiniz ?

Sehir olarak onemli degil; Frankfurt, Hamburg,Bremen, Dresden,Dusseldorf vs. Yani kurs kaliteli olsun yeter :)

yazirous

Mesaj gönderen yazirous » Prş Oca 21, 2010 12:20 pm

Bence universitelere master icin basvuru yap ve universitenin kendi dil kursuna kayit ol hem biraz daha ucuz hemde daha avantajli universitenin dil kurslari hakkinda detayli bilgileri universitelerin tanitim alaninda bulabilirsin..

ibrhm

Mesaj gönderen ibrhm » Prş Oca 21, 2010 1:20 pm

basvurcagim universiteler en azindan B1 istedikleri icin, basvurup gitme sansim yok.

romeo-87

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş Oca 21, 2010 2:39 pm

bence orda dil kursuna git once temelini al.daha sonra burada unilerde yada fachochschulelerde semesterlik dsh kurslarina gidersin.yani yukarida yazdigin bir aylik fiyati da semester basina odersin.ayrica nasil bir kursmus o aylik 700 diyor,hatta basliyor demissin.bunlar bir ayda alman gibi konusuturuyorlar galiba :D.saka bir yana B1 olmasada en azindan aldigin almanca alt yapisi ve gorudugun saatler basvuruda sana avantaj saglar.

ibrhm

Mesaj gönderen ibrhm » Prş Oca 21, 2010 3:27 pm

bide ben anlasam nasil kurslar, gittigim danismanlil sirketi onerdi onlarda EF vs. tarzi kurslarla anlasmaliymis o kadar cikardi faturayi :) birde goethe almanya ile konustum onlarda kalma yeri olmadan 170 saate 1900 euro aliolar ki anca bir kur oluyor ondan sordum zaten uygun kurs nerelerde var diye.

Yani almanya ya gidip alacagim zaten ama uygun kurslari ve onlarin kalitelerini bilmiyorum .

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 21, 2010 7:21 pm

Ne zaman gitmek istiyorsun ? Eger sehir onemli degilse o zaman hesapli ve guzel bir kurs icin Essen\'i oneririm..
3 - 4 tane dil kursu bulabilirsin veya siteninde sponsoru olan dil kursuna yazilabilirsin ucret konusunda en uygunlardan biri..
Bunun disinda 700 Euro\'yu sakin bir kurluk dilkurslarina verme hele ki 9000 Euro ile burada 1 yildan fazla bir sure gecinirsin..

ibrhm

Mesaj gönderen ibrhm » Prş Oca 21, 2010 7:57 pm

yok sehir fazla onemli degil, zaten essende bilindik bir sehir heralde hep uni\'den filan duyuyorum, okuyorum :)

en kisa zamanda gitmeyi dusunuyorum, yarin karar verim yarin basvurulara baslarim yani.

Bu sizin soyledginiz universitenin kursu filan mi ?

cotiran

Mesaj gönderen cotiran » Prş Oca 21, 2010 8:49 pm

[quote]ibrhm tarafindan yazilan metin:
yok sehir fazla onemli degil, zaten essende bilindik bir sehir heralde hep uni\'den filan duyuyorum, okuyorum :)

en kisa zamanda gitmeyi dusunuyorum, yarin karar verim yarin basvurulara baslarim yani.

Bu sizin soyledginiz universitenin kursu filan mi ?
[/quote]

yok bu universitenin kursu degil ozel bir kurs bu siteninde sponsoru ustte reklamini gorebilirsin bende sana fiyat ve kalite konusunda bu kursu tavsiye edebilirim...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Oca 21, 2010 8:58 pm

Sponsor disinda da bir cok olanagin var IKS universitenin dil kursu mesela ama suan disaridan ogrenci aliyor mu bilmiyorum yani universiteden kabulu olmayanlar disinda..
Ama sanirim siniflarda yer az olursa disaridan alim yapiyorlar.
Fiyati da tabiki biraz tuzlu,son gelen artisla 540 Euro 2.5 ay..

Ruh-Adam

Mesaj gönderen Ruh-Adam » Cum Oca 22, 2010 4:38 pm

astada oldukca uygun..
suan mesela dsh vorbereitung astada 295eu.
daha ucuz olanlarda var tabi..
indirim yapanlarda..
ama..
kis indirimleri bu hafta bitiyor..
...iLk okuL cagLaRimdaN, 24 yasima kaDaR varLigim TURK vaRLigiNa
''KuRßaN'' oLsuN...

John Steinbeck

Re: Almanya\'da iyi ve uygun bir dil kursu

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cmt Mar 17, 2018 2:43 pm

Staatsmann yazdı: Prş Oca 21, 2010 7:21 pm Ne zaman gitmek istiyorsun ? Eger sehir onemli degilse o zaman hesapli ve guzel bir kurs icin Essen\'i oneririm..
3 - 4 tane dil kursu bulabilirsin veya siteninde sponsoru olan dil kursuna yazilabilirsin ucret konusunda en uygunlardan biri..
Bunun disinda 700 Euro\'yu sakin bir kurluk dilkurslarina verme hele ki 9000 Euro ile burada 1 yildan fazla bir sure gecinirsin..
Hocam eski basligi uplayacagim belki ama ben mobil uzerinde goruntuleyemedim. Kursun adi bedir ? Tesekkurler.

hzor

Mesaj gönderen hzor » Çrş Mar 28, 2018 11:41 am

John Steinbeck yazdı: Cmt Mar 17, 2018 2:43 pm Hocam eski basligi uplayacagim belki ama ben mobil uzerinde goruntuleyemedim. Kursun adi bedir ? Tesekkurler.
Hocam ismini öğrendiyseniz paylaşabilir misiniz ? Veya sizin araştımalarınıza göre hangi kursu önerirsiniz ? Fiyat olarak uygun bir yer bakıyorum.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Çrş Mar 28, 2018 12:21 pm

hzor yazdı: Çrş Mar 28, 2018 11:41 am Hocam ismini öğrendiyseniz paylaşabilir misiniz ? Veya sizin araştımalarınıza göre hangi kursu önerirsiniz ? Fiyat olarak uygun bir yer bakıyorum.
Forumda arama yaptim, hatirladigim kadariyla yine 350-360 euro civariymis. Bende nrw eyaletindeki universitelere basvurmayi planliyorum oradaki bazi universitelerin dil kurslari donemlik 350-500 euroymus.

hzor

Mesaj gönderen hzor » Çrş Mar 28, 2018 3:34 pm

John Steinbeck yazdı: Çrş Mar 28, 2018 12:21 pm Forumda arama yaptim, hatirladigim kadariyla yine 350-360 euro civariymis. Bende nrw eyaletindeki universitelere basvurmayi planliyorum oradaki bazi universitelerin dil kurslari donemlik 350-500 euroymus.
Hocam kursun ismi ney peki, veya sizin gitmek istediğiniz eyaletteki kurs isimleri varsa alabilir miyim 350 EURO civarı olanlar. Ben Essen için detaylı araştırıyorum en uygun 400 Euro civarı çıkıyor kursun kalitesi konusunda da hiçbir fikrimiz yok.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Çrş Mar 28, 2018 4:01 pm

hzor yazdı: Çrş Mar 28, 2018 3:34 pm Hocam kursun ismi ney peki, veya sizin gitmek istediğiniz eyaletteki kurs isimleri varsa alabilir miyim 350 EURO civarı olanlar. Ben Essen için detaylı araştırıyorum en uygun 400 Euro civarı çıkıyor kursun kalitesi konusunda da hiçbir fikrimiz yok.
Bunlar universite kurslari ama, üniversiteler kismindan şu üniversitelere bak, bunlar 350-500 euro olanlar donemlik.

Siegen universitesi
Wuppertal universitesi