Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Studienkolleg Hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
oguzkaan

Studienkolleg Hakkında

Mesaj gönderen oguzkaan » Çrş Mar 14, 2018 7:40 pm

Merhaba arkadaşlar, Anadolu lisesinde okurken 12. sınıfın 2. dönemi açık öğretim lisesine geçiş yaptım ve dolayısıyla açık lise mezunuyum.
Araştırdığım kadarıyla açık lise mezunları 1 yıl Studienkolleg'e gitmek zorunda.
Benim merak ettiğim Studienkolleg'e gidip başarılı olduktan sonra direk üniversiteye başlayabilir miyim yoksa bir daha dil kursuna mı gitmem gerekir ?
ve açık lise mezunu Studienkolleg'e gitmek zorunda mı ?
Son olarak da Almanya'da sınıf öğretmenliği okuyabilir miyim ? yardımcı olursanız çok memnun olurum. Teşekkürler şimdiden.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Studienkolleg Hakkında

Mesaj gönderen Physiker » Prş Mar 15, 2018 11:38 am

Studienkolleg yapmak zorundasin. Studienkolleg bittikten sonra Feststellungsprüfung denilen bir sinava giriyorsun ve o sinavda zaten almanca da oluyor, o yüzden ekstra bir sinav daha gerekmiyor. Bu sinavi gectikten sonra istedigin üniversitede sinif ögretmenligi icin basvuru yapabilirsin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Prş Mar 15, 2018 4:30 pm

Physiker yazdı: Prş Mar 15, 2018 11:38 am Studienkolleg yapmak zorundasin. Studienkolleg bittikten sonra Feststellungsprüfung denilen bir sinava giriyorsun ve o sinavda zaten almanca da oluyor, o yüzden ekstra bir sinav daha gerekmiyor. Bu sinavi gectikten sonra istedigin üniversitede sinif ögretmenligi icin basvuru yapabilirsin.
Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Okuduğum kadarıyla 1 yıl burada okursam studienkolleg'den muaf olabiliyorum bu doğru mudur ? 1. sınıfı burada okuyup 2. sınıf için Almanyaya başvuru yapabilir miyim ? orada tekrar 1. sınıftan mı başlarım yoksa 2. sınıftan mı devam ederim bir bilginiz var mı ? çok soru sordum biliyorum ama benim için bunların cevabı çok önemli son olarak 1 sene civarı bir sürede C1 seviyesine yaklaşabilir miyim ? isteğim ve çalışma durumum hat safhada anadolu lisesinde okuduğum için kulak aşinalığım var Almancaya sizce yapılabilir mi ?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Mar 15, 2018 10:06 pm

oguzkaan yazdı: Prş Mar 15, 2018 4:30 pm Vakit ayırıp cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Okuduğum kadarıyla 1 yıl burada okursam studienkolleg'den muaf olabiliyorum bu doğru mudur ? 1. sınıfı burada okuyup 2. sınıf için Almanyaya başvuru yapabilir miyim ? orada tekrar 1. sınıftan mı başlarım yoksa 2. sınıftan mı devam ederim bir bilginiz var mı ? çok soru sordum biliyorum ama benim için bunların cevabı çok önemli son olarak 1 sene civarı bir sürede C1 seviyesine yaklaşabilir miyim ? isteğim ve çalışma durumum hat safhada anadolu lisesinde okuduğum için kulak aşinalığım var Almancaya sizce yapılabilir mi ?
2. siniftan baslamazsin belki ders saydirirsin aldiklarindan ama zor diye düsünüyorum cünkü master icin gelenlere bile lisanstan ders veriyorlar bazen

ben 0dan almanca ile baslayip 1 senede dsh verdim olmaz diye bir sey yok isteyince calisinca oluyor her sey :geek: :)

studienkollegle ilgili bilgim yok malesef
Arkadaslar ben erkegim =)

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Cum Mar 16, 2018 12:49 am

kiss25 yazdı: Prş Mar 15, 2018 10:06 pm 2. siniftan baslamazsin belki ders saydirirsin aldiklarindan ama zor diye düsünüyorum cünkü master icin gelenlere bile lisanstan ders veriyorlar bazen

ben 0dan almanca ile baslayip 1 senede dsh verdim olmaz diye bir sey yok isteyince calisinca oluyor her sey :geek: :)

studienkollegle ilgili bilgim yok malesef
Yorumların için teşekkür ederim. Bloke hesapla ilgili bir bilgin var mı 8000 küsür euro parayı her sene yatırmak mı gerekiyor yoksa 1 defaya mahsus olmak üzere mi o parayı 12 aya bölüp çekebiliyorsun fakat hesapta para kalmayınca tekrar okul bitene kadar her defasında istiyorlar mı?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Mar 16, 2018 12:17 pm

Parayi her sene yatirmak zorundasin , dedigin gibii 12 ayin sonunda para bitince , garantörün yoksa okul bitene kadar istiyorlar

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Cum Mar 16, 2018 12:24 pm

kiss25 yazdı: Cum Mar 16, 2018 12:17 pm Parayi her sene yatirmak zorundasin , dedigin gibii 12 ayin sonunda para bitince , garantörün yoksa okul bitene kadar istiyorlar
peki düzenli olarak aylık 450 € gelirimiz var ve hesabımızda da bir önceki bloke hesaptan yaklaşık belli bir bakiye var. 450€ + Toplam bakiye/12 = 735€ yapıyorsa yinede parayı bloke hesaba yatırmalı mı? Mutlaka bloke hesapta mı istiyorlar dediğiniz gibi?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Mar 16, 2018 12:54 pm

Muriel yazdı: Cum Mar 16, 2018 12:24 pm peki düzenli olarak aylık 450 € gelirimiz var ve hesabımızda da bir önceki bloke hesaptan yaklaşık belli bir bakiye var. 450€ + Toplam bakiye/12 = 735€ yapıyorsa yinede parayı bloke hesaba yatırmalı mı? Mutlaka bloke hesapta mı istiyorlar dediğiniz gibi?
bilmiyorum , ama zannetmiyorum yanlis bilgilendirmis olmiyim da büyük ihtimalle bloke hesabinizdaki para miktari kadar uzatirlar diye düsünüyorum , benim param tamdi götürdüm ama param blokeli degildi param tam olmasina ragmen bana git parani blokelet öyle gel dedi fiktion verdi

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Cum Mar 16, 2018 3:23 pm

kiss25 yazdı: Cum Mar 16, 2018 12:17 pm Parayi her sene yatirmak zorundasin , dedigin gibii 12 ayin sonunda para bitince , garantörün yoksa okul bitene kadar istiyorlar
Ailemizden birisinin noterden taahhüt belgesi vermesi işe yarar mı mesela bu kişinin tüm maddi durumunu karşılayan bir taahhüt belgesi noter onaylı bir nevi sponsorluk gibi yoksa garantör yoksa tek çare bloke hesap mı ?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Mar 16, 2018 3:51 pm

oguzkaan yazdı: Cum Mar 16, 2018 3:23 pm Ailemizden birisinin noterden taahhüt belgesi vermesi işe yarar mı mesela bu kişinin tüm maddi durumunu karşılayan bir taahhüt belgesi noter onaylı bir nevi sponsorluk gibi yoksa garantör yoksa tek çare bloke hesap mı ?
tek care bloke hesap degil , ya bloke hesap acacaksin ya da biri sana garantör olacak biri sana garantör olursa blokeli hesaba gerek yok forumda garantörlük ile ilgili basliklar var oralarda bu konuyla ilgili daha iyi bilgi edinebilirsin

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Cum Mar 16, 2018 4:49 pm

kiss25 yazdı: Cum Mar 16, 2018 3:51 pm tek care bloke hesap degil , ya bloke hesap acacaksin ya da biri sana garantör olacak biri sana garantör olursa blokeli hesaba gerek yok forumda garantörlük ile ilgili basliklar var oralarda bu konuyla ilgili daha iyi bilgi edinebilirsin
Garantörlük konusunu araştırdım maalesef Almanyada tanıdığım birisi yok :) Almanyada sınıf öğretmeni veya genel öğretmen maaşları hakkında bir bilgin var mı ? baktım fakat net bir şey bulamadım

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Mar 16, 2018 11:24 pm

oguzkaan yazdı: Cum Mar 16, 2018 4:49 pm Garantörlük konusunu araştırdım maalesef Almanyada tanıdığım birisi yok :) Almanyada sınıf öğretmeni veya genel öğretmen maaşları hakkında bir bilgin var mı ? baktım fakat net bir şey bulamadım
Galiba Türkiye dende olsa olur garantör forumda birinin öyleymis diye okudum onuda bir arastir istersen ama emin degilim ondan , maaslarla ilgili bilgim yok malesef

oguzkaan

Mesaj gönderen oguzkaan » Pzr Mar 18, 2018 11:22 am

kiss25 yazdı: Cum Mar 16, 2018 11:24 pm Galiba Türkiye dende olsa olur garantör forumda birinin öyleymis diye okudum onuda bir arastir istersen ama emin degilim ondan , maaslarla ilgili bilgim yok malesef
Teşekkür ederim.