Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversiteyi Türkiye demi okumalı, Almanya damı

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
h-c-d

Üniversiteyi Türkiye demi okumalı, Almanya damı

Mesaj gönderen h-c-d » Sal Mar 13, 2018 8:26 am

İlerde Almanya da mühendis olarak çalışmak istiyorum. Bu hedefe ulaşmak için Almanya da okumak mı daha mantıklı olur yoksa Türkiye de üniversite okuyup blue card ile oralara gelmekmim daha mantıklı olur? :?:
Ve eğer Türkiye de okursam Almanya da staj yapmayı istiyorum. Almanya da staj ayarlamak ne kadar zor? Firmaların stajyer seçerken kriterleri neler?
Bildiğiniz kadar da olsa yanıtlarsanız sevinirim. :roll:

h-c-d

Re: Üniversiteyi Türkiye demi okumalı, Almanya damı

Mesaj gönderen h-c-d » Sal Mar 13, 2018 12:24 pm

?

h-c-d

Mesaj gönderen h-c-d » Çrş Mar 14, 2018 10:46 am

?

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Çrş Mar 14, 2018 3:14 pm

o kadar genel, cevabı değişken ve forumda farklı başlıklarda konuşulan soruları sormuşsun kimse cevap vermemiş tabi.

öncelikle, sadece başlık açıp kendi başlığını takip edersen olduğun yerde sayarsın. dolayısıyla her zaman olduğu gibi forumu incelemeni öneriyorum.

ilk soru tamamıyla sana kalmış bir durum. almanyada kalmayı düşünüyorsan almanyada üniversite okumak daha mantıklı görünüyor, okulu bitirdiğinde dili yeterince öğrenmiş, ülke kültürüne alışmış olacaksın. ama biz seni tanımadığımız için kesin böyle olacak diyemeyiz, belki gelecek zorluklar yaşayacaksın ve okulu yarım bırakıp gideceksin. lütfen araştırıp kendin yanıtla bu soruyu.

staj konusuda senin okuldaki başarılarına, o anki almanca dil bilgine bağlı. aynı şekilde blue card ile iş bulma sürecide genellikle bu ikisine bağlı.

h-c-d

Mesaj gönderen h-c-d » Çrş Mar 14, 2018 6:26 pm

Hocam forumda yeniyim o yüzden detaylı inceleme fırsatım olmadı makaleleri.