Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Univ basvurularina cevap gelmemesi.

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mühendis

Re: Univ basvurularina cevap gelmemesi.

Mesaj gönderen mühendis » Prş Oca 05, 2017 6:54 pm

Fastlane621 yazdı:Siegen'den kabul Paderborndan da yer olmadığı icin red cevabı aldım
Paderborn başvurunuzu Kasım15 e mi yapmıştınız?Sonuç ne zaman geldi?ben yalnızca Paderborn için başvuru yaptım.Beklemek sıktı..

Fastlane621

Mesaj gönderen Fastlane621 » Cum Oca 06, 2017 9:23 pm

mühendis yazdı:Paderborn başvurunuzu Kasım15 e mi yapmıştınız?Sonuç ne zaman geldi?ben yalnızca Paderborn için başvuru yaptım.Beklemek sıktı..

En gec cevap yaklasik 2 ay sonra Paderbon'dan geldi...Bremen ve Siegen'den cabuk bir sekilde kabulum geldi ama A2 seltifikam olmasina ragmen Paderborn kontejan dolu diyerek reddetti.Dogruluk payi da olabilir zira üniversitelerdeki yabanci ogrenci kontejaninda Suriyelilere öncelik veriyorlar diye duydum

mühendis

Mesaj gönderen mühendis » Pzt Oca 09, 2017 6:08 pm

Bugün Padernborndan cevap geldi,2ay sonra.kontenjan dolu diye ret yazısı geldi.Artık başka Üni.lere başvuru yapacağız..

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Cum Mar 09, 2018 2:54 pm

Merhaba. Paderborn Universitesine lisans icin basvurdum yaz donemi icin ancak halen bir cevap alamadim. Nedeni ne olabilir ya da hep boyle uzun mu suruyor? Bir bilen varsa cevap versin ne olur cildiriyorum. Dil kursu icin uzun suruyormus basvuruya cevap almak lisans da mi boyle?

mcank

Mesaj gönderen mcank » Cmt Mar 10, 2018 2:41 pm

nepharyl_ yazdı: Cum Mar 09, 2018 2:54 pm Merhaba. Paderborn Universitesine lisans icin basvurdum yaz donemi icin ancak halen bir cevap alamadim. Nedeni ne olabilir ya da hep boyle uzun mu suruyor? Bir bilen varsa cevap versin ne olur cildiriyorum. Dil kursu icin uzun suruyormus basvuruya cevap almak lisans da mi boyle?
Bence okula mail atıp öğrenmelisiniz durumunuzu. Çünkü genelde Nisan'ın 2. haftasında dönemler başlıyor. Vize randevusunu şuan almaya kalksanız zaten en erken 2 hafta sonraya verirler. E 3-4 hafta da vizenin gelmesi var. Yani işler uzar gider. Normalde dönem başlamadan bunları halledebileceğiniz bir sürede gelir kabulunuz. Ama tabi eyaletten eyalete farklılık gösterebilir belki sizin okulunuz daha geç başlıyordur. En sağlıklısı mail atıp öğrenmeniz.

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Mar 12, 2018 6:10 pm

mcank yazdı: Cmt Mar 10, 2018 2:41 pm Bence okula mail atıp öğrenmelisiniz durumunuzu. Çünkü genelde Nisan'ın 2. haftasında dönemler başlıyor. Vize randevusunu şuan almaya kalksanız zaten en erken 2 hafta sonraya verirler. E 3-4 hafta da vizenin gelmesi var. Yani işler uzar gider. Normalde dönem başlamadan bunları halledebileceğiniz bir sürede gelir kabulunuz. Ama tabi eyaletten eyalete farklılık gösterebilir belki sizin okulunuz daha geç başlıyordur. En sağlıklısı mail atıp öğrenmeniz.
Cevap için teşekkür Ederim. Aachenda yaşıyorum zaten 7 aydır. Kabul geç geldi ama geldi. 8 hafta sürdü malesef. Kayıtlar ne zaman bilginiz var mi? Admission letter hala gelmedi çünkü. Arayıp sorduğumda yolladık kabulunuzu dediler yalnızca.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Mar 12, 2018 6:21 pm

nepharyl_ yazdı: Pzt Mar 12, 2018 6:10 pm Cevap için teşekkür Ederim. Aachenda yaşıyorum zaten 7 aydır. Kabul geç geldi ama geldi. 8 hafta sürdü malesef. Kayıtlar ne zaman bilginiz var mi? Admission letter hala gelmedi çünkü. Arayıp sorduğumda yolladık kabulunuzu dediler yalnızca.
okullarin kayit zamani farkli oluyor bazisi size özel bir terminde verebilir bazisi mart ayi icinde su günlerde istediginiz zaman gelip kayit yaptirabilirsiniz de diyebilir okula göre degisir o
Arkadaslar ben erkegim =)

nepharyl_

Mesaj gönderen nepharyl_ » Pzt Mar 12, 2018 8:33 pm

kiss25 yazdı: Pzt Mar 12, 2018 6:21 pm okullarin kayit zamani farkli oluyor bazisi size özel bir terminde verebilir bazisi mart ayi icinde su günlerde istediginiz zaman gelip kayit yaptirabilirsiniz de diyebilir okula göre degisir o
anladim cok tesekkurler cevap verdiginiz icin.

farukaynak

Mesaj gönderen farukaynak » Pzt Mar 12, 2018 10:12 pm

Fastlane621 yazdı: Cum Oca 06, 2017 9:23 pm En gec cevap yaklasik 2 ay sonra Paderbon'dan geldi...Bremen ve Siegen'den cabuk bir sekilde kabulum geldi ama A2 seltifikam olmasina ragmen Paderborn kontejan dolu diyerek reddetti.Dogruluk payi da olabilir zira üniversitelerdeki yabanci ogrenci kontejaninda Suriyelilere öncelik veriyorlar diye duydum
siegene başvurup kabul almışsınız lise diploma notunuz ve ösym notunuz kaçtı acaba ?