Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Askerlik tecili

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
SAYGIN

Askerlik tecili

Mesaj gönderen SAYGIN » Cum Mar 09, 2018 11:16 pm

Merhaba arkadaslar
Benim aklimda bir kac gundur bu soru var. Benim askerlik yonunden 31.03.2018 e kadar bir sakinca bulunmamakta. Sansima da 17.03.2018 de almanyaya gidiyorum. Ve yine sansima almanca kursunu universitede alacagim sonrasinda da master egitimi insallah. Universitenin bana yolladigi mektupta ogrenci karti alacagim da yaziyor.
Simdi benim sorum. Ben mesela yaz tatilinde turkiyeye gelmek istiyorum ama tecilim o zamana kadar bitmis olacak. Asker kacagi durumunda mi olurum? Bu tecil uzatmayi okuldan bir belge alarak halledebilir miyim?
Bu durum hakkinda bilgisi olan veya yasamis arkadaslar varsa eger bilgi verirlerse sevinirim :)
Iyi aksamlar.

Kullanıcı avatarı
welly275

Re: Askerlik tecili

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Mar 10, 2018 10:35 am

forumda bununla ilgili baslik vardi orda daha da fazla bilgi bulabilirsin.

bakayaya düsersin. dil kursunda tecil hakkin var eger lisans mezunuysan ayni sekilde masterda da var. türk konsolosluguna gidip ögrenci dosyasi actiracaksin, tecilli olacaksin yazin da sorunsuz gidersin.