Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri 2018

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
John Steinbeck

Re: Vize Ani Defteri 2018

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Mar 04, 2018 10:30 pm

Dogancan yazdı: Pzr Mar 04, 2018 10:04 pm hayirli olsun , ben vizemi 3 haftada almistim merak etme o yüzden :D
Tşkler dostum inşallah hayırlı olur sonuç :)
[/quote]

Tebrikler, hangi belge ile basvurmustun ? A1 - A2 mi ?

Dogancan

Mesaj gönderen Dogancan » Pzr Mar 04, 2018 10:50 pm

John Steinbeck yazdı: Pzr Mar 04, 2018 10:30 pm Tşkler dostum inşallah hayırlı olur sonuç :)
Tebrikler, hangi belge ile basvurmustun ? A1 - A2 mi ?
[/quote]

Bir dil belgesi ile başvurmadım. Almanca bilgim var biraz memur ile kendimi tanıtacak kadar konuştum.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Pzr Mar 04, 2018 11:17 pm

Dogancan yazdı: Pzr Mar 04, 2018 10:50 pm Tebrikler, hangi belge ile basvurmustun ? A1 - A2 mi ?
Bir dil belgesi ile başvurmadım. Almanca bilgim var biraz memur ile kendimi tanıtacak kadar konuştum.
[/quote]

Anladim, teşekkürler.

ogusonl1ne

Mesaj gönderen ogusonl1ne » Pzr Mar 04, 2018 11:21 pm

mehmets35 yazdı: Pzr Mar 04, 2018 8:35 pm Kardeşim hadi gözün aydın çok sevindik, vize sabahı benle baybaysan arkadaşım ile karşılaşmıştık. Sen almanya giriş tarihini hangi tarihe yazmıştın ? Biz 9 mart yazdık daha gelmedi bir haber.
1 Mart yazmıştım pazar olmasına rağmen kargocular bugün getirdi pasaportu

baybaysann

Mesaj gönderen baybaysann » Prş Mar 08, 2018 4:57 pm

ogusonl1ne yazdı: Pzr Mar 04, 2018 11:21 pm 1 Mart yazmıştım pazar olmasına rağmen kargocular bugün getirdi pasaportu
Senin dil kursu başlangıç tarihin ne zamandı? Bizim tam 1 ay oldu bir haber çıkmadı.

selimozz

Mesaj gönderen selimozz » Cum Mar 09, 2018 11:55 am

Bugun ankara buyukelciginde vizeye girdim.Girdim once belgeleri duzenledirler orjinallerini bana geri verdiler. Sonra sira numarasi aldim biraz bekledim sonra gorusmeye girdim. Bundan sonra diyalog seklinde
Ben:gunaydin nasilsiniz
Kadin:iyiyim tesekkur ederim( bana sormadi)
Ne icin gidiceksiniz
Ben: once dil kursuna ardinda universite egitimne basliycam
K:nerde okuyosunuz napiyosunuz falan
Ben: gazi universitesinde makine muhendisligi gecen sene hazirligi bitirdim bu sene birinci sinif.
K: almanca sertifika var mi ?
Ben: A1 sertifika vardi lise zamaninda aldigim fakat okula basvururken orjinalini yolladim yani okulda kaldi gecen senede hazirligin yaninda almanca kursuna gittim okulda.
K:keske bi sertifikaniz olsaydi kursa gitseydiniz suan sansiniz az.
Ben:Burda gittim dedigim gibi almanyada once almanca ogrenmek icin gidiyorum okuldan kabul aldim A2 kursu icin.gecen yaz amerikaya gittim hazirlik sinifindan ogrendigimden cok sey ogrendim sonucta ben burda kursa gitsem bile oraya gittigim zaman burda gormedigim bir cok sey ogrenicem.o yuzden orada ogrenmek istiyorum.
K: sizin iyiliginiz icin sertifikaniz olsaydi daha iyiydi.yinede yabancilar ofisi karar verircek ben karar vermiyorum ben sadeve tavsiye veriyorum.
Ben: dogru soyliyosunuz dedim
Sonra gitti 5 dk sonra geldi
K: almanca kendini tanit dedi
Ben: tanittim biraz
K: ( boyle agzini falan buzdu begenmedi belli) seviyen A1 falan dedi A2 olmasi lazim dedi.
Ben: bende yine benzer seyler dedim.
K:neden almanyaya gitmek istiyosun
Ben: anlattim bisiler hatirlamiyorum klasik seyler soyledim.
K: amerika ne zaman nasil ne kadar sure gittin.( amerikaya biraz takildi uc dort kere ne zaman gittin naptin falan dedi)
Ben: 4 ay gecen yazin gittim work and travel.
sonra bana almanca kagit verdi klasik soru falan
Yaptim biraz 4 tane falan cevapladim.
Onuda aldi bu arada bi yerde vize parasinida aldi 75 euro
Sonra bilgisayarda sorulae var heralde sirasiyla onlari sordu.sorular neden bochum neden makine muhendisligi neden bochum universitesi liseden ne zaman mezun oldun universiteye ne zaman basladin ( direk basladim dedim sene kaybi yok) bunlari cevapladim cevaplarken bisiler anlatirken kisa ve oz dedi bende tamam bundan sonra oyle cevaplarim dedi.sonra universite bitince amacin ne dedi. Bende yuksek lisans yapabilirim yoksa turkiyeye donup babamin isine devam edicegim ya da ozel bi sirkette calismayi planliyorum dedim.sonra o bilgisayara yazdiklaeini cikartti soylediklerini almanca yazdim okuyabiliyosan oku sonra imzala dedi bende biraz goz gezdirip imza attim verdim geri.sonra bi saniye dedi gitti 10 dk sonra geldi tamam size haber vericez dedi bende tesekkurler iyi gunler dedim ciktim.
Sahsen fikrim yuzde 70 alamadim. Ama bilmiyorum sans. Moralim bozulmadi degil ingilizcem iyidir hic ingilizce konusturmadi sadece amerika diyince iyidir falan dedi b2 dedim ama bi sertifaka yok. Bilemiyorum artik . O kadar ugrasiyoruz herseyi toparliyoruz bi kadin geliyo sansin az diyo ona bitiyorum.

John Steinbeck

Mesaj gönderen John Steinbeck » Cum Mar 09, 2018 12:20 pm

selimozz yazdı: Cum Mar 09, 2018 11:55 am Bugun ankara buyukelciginde vizeye girdim.Girdim once belgeleri duzenledirler orjinallerini bana geri verdiler. Sonra sira numarasi aldim biraz bekledim sonra gorusmeye girdim. Bundan sonra diyalog seklinde
Ne icin gidiceksiniz
Ben: gazi universitesinde makine muhendisligi gecen sene hazirligi bitirdim bu sene birinci sinif.
Ben: A1 sertifika vardi lise zamaninda aldigim fakat okula basvururken orjinalini yolladim yani okulda kaldi gecen senede hazirligin yaninda almanca kursuna gittim okulda.
Ben:Burda gittim dedigim gibi almanyada once almanca ogrenmek icin gidiyorum okuldan kabul aldim A2 kursu icin.gecen yaz amerikaya gittim hazirlik sinifindan ogrendigimden cok sey ogrendim sonucta ben burda kursa gitsem bile oraya gittigim zaman burda gormedigim bir cok sey ogrenicem.o yuzden orada ogrenmek istiyorum.
K: sizin iyiliginiz icin sertifikaniz olsaydi daha iyiydi.yinede yabancilar ofisi karar verircek ben karar vermiyorum ben sadeve tavsiye veriyorum.
K: ( boyle agzini falan buzdu begenmedi belli) seviyen A1 falan dedi A2 olmasi lazim dedi.
K: amerika ne zaman nasil ne kadar sure gittin.( amerikaya biraz takildi uc dort kere ne zaman gittin naptin falan dedi)
Sonra bilgisayarda sorulae var heralde sirasiyla onlari sordu.sorular neden bochum neden makine muhendisligi neden bochum universitesi liseden ne zaman mezun oldun universiteye ne zaman basladin ( direk basladim dedim sene kaybi yok) bunlari cevapladim cevaplarken bisiler anlatirken kisa ve oz dedi bende tamam bundan sonra oyle cevaplarim dedi.sonra universite bitince amacin ne dedi. Bende yuksek lisans yapabilirim yoksa turkiyeye donup babamin isine devam edicegim ya da ozel bi sirkette calismayi planliyorum dedim.sonra o bilgisayara yazdiklaeini cikartti soylediklerini almanca yazdim okuyabiliyosan oku sonra imzala dedi bende biraz goz gezdirip imza attim verdim geri.sonra bi saniye dedi gitti 10 dk sonra geldi tamam size haber vericez dedi bende tesekkurler iyi gunler dedim ciktim.
Sahsen fikrim yuzde 70 alamadim. Ama bilmiyorum sans. Moralim bozulmadi degil ingilizcem iyidir hic ingilizce konusturmadi sadece amerika diyince iyidir falan dedi b2 dedim ama bi sertifaka yok. Bilemiyorum artik . O kadar ugrasiyoruz herseyi toparliyoruz bi kadin geliyo sansin az diyo ona bitiyorum.
Hocam keşke belge alsaydınız hep bu vize ani defterinde yazdılar. Fakat direkt olumsuz demissiniz enseyi karartmayin, pozitif olun, umarim cikar vize.

mehmets35

Mesaj gönderen mehmets35 » Cum Mar 09, 2018 8:38 pm

Selamlar arkadaşlar,

İzmirde girmiştik 8 şubatta vizeye bugün yola çıktığı mesajı geldi yurt içi kargodan. Alıcı ödemeli yazıyor ama daha önce gelen arkadaşlarada alıcı ödemeli mi geldi bilgi verebilme imkanınız var mıdır ?
Saygılarımla;
Mehmet ŞENLİK

selimozz

Mesaj gönderen selimozz » Cum Mar 09, 2018 8:52 pm

mehmets35 yazdı: Cum Mar 09, 2018 8:38 pm Selamlar arkadaşlar,

İzmirde girmiştik 8 şubatta vizeye bugün yola çıktığı mesajı geldi yurt içi kargodan. Alıcı ödemeli yazıyor ama daha önce gelen arkadaşlarada alıcı ödemeli mi geldi bilgi verebilme imkanınız var mıdır ?
Onu kendin karar veriyodun ordaki ups den ya orda oduyodun yada kapida 23 lira falan

farukaynak

Mesaj gönderen farukaynak » Cmt Mar 10, 2018 2:53 am

merhaba herkese ben şuan 12. sınıf öğrencisiyim, lise diploma notum 70 sınavdan sonra ösym belgeleri yetişmeyeceği için kış dönemi için başvuru yapıcam almanca seviyem b1 sizce vize alma ihitimalim nedir lise diploma notum ortalamanın üstünde değil mi ? b1 seviyesi iyi midir ?

mehmets35

Mesaj gönderen mehmets35 » Cmt Mar 10, 2018 10:24 am

mehmets35 yazdı: Prş Şub 08, 2018 11:45 am Öncelikle selamlar,
İzmirde girdim Vize görüşmesine, 2015 enerji sistemleri mezunuyum ve mezun olduğumdan beri çalılıyorum, a2 a1 arasında bir almancam var, a1 ve a2 kurs ve özel ders katılım belgelerimi sundum clausthal enerji mastırı için kabulum var ve şu şekilde geçti. Öncelikle saat 8 de idi randevum ve 8 de içeri aldılar, 8.15 te girdim görüşmeye. O 15 dakika içinde belgelerimi düzenledi konsolosluktaki çalışan kişi. Sonra vize memuruna verdim belgelerimi ve ilk olarak alır almaz neden gideceksin almanyaya dedi? Bende mesleğimi ve adımı söyledim. O da sadece master için mi onu sordum dedi. Bende evet doğrudur enerji üzerine master yapmak için gidiyorum dedim. Tamam çok güzel dedi. Sunduğum belgelerdeki bilgileri sınamak için sorular sordu; adresim, okuduğum okul, kabul aldığım okul, gideceğim dil kursunu ve okuldan kimle iletişim kurabiliriz dedi: bende kabul belgesinde imzanın altında yazdığını söyledim ama hiç görüşmedim dedim o kişiyle(R. Noble diye birisi clausthal üniversitesinden. ). Daha sonra okumak istediğim bölümü almanca sordu anlayamadım ilk seferde sonra tekrar sordu cevapladım. Bahane olarak konuştuğumuz ankesörde cızırtı var dedim. Pkuldan mezun olduktan sonra ne yaptın dedi çalışmaya başladım hemen dedim türkçe tabi ki. Almanca dil eğitimi aldığım zamanları sordu ve söylediğim tarihlerle karşılaştırdı verdiğim kurs belgelerindeki tarihleri. Almanca kendini tanıt dedi tanıttım biraz sonra yeterli mi dedim yani biraz eksiklerin var dedi. Kursu ne zaman bitirip başlamayı düşünüyorsun dedi bende 2019 yaz sömestırına yetişmek için elimden gelenin fazlasını yapacağım dedim. Daha sonra mezun olduktan sonra almanyada iyi bir firmada iş bulursan kalır mısın dedi hayır dedim türkiyeye dönüp uluslararası enerji firmalarında çalışmayı düşünüyorum dedim. Eğerki dilden dolayı red gelirse naprsın dedi ama bu soruyu başlarda sormuştu; bende göethe hızlandırılmış kursa başlayıp tekrardan 1 ay sonra başvuru yaparım dedim görüşme için. Tamam dedi sadece merak ettiğimden sordum dedi red geleceği için değil dedi. En sonda bitti tamam dedi, ne kadar sürede belli olur dedi bir şey yaoacağını ve 9 marta kadar yetiştirilmesi için hızlandıracağını söyledi ama dedi en az 3 hafta, 1 ay bekletiriz seni dedi. Sizin yorumunuz nasıl dedim var mıdır paylaşma imkanınız dedim. Ben olumlu olduğunu yazdım ve senin yapabileceğini gördüm dedi. Ama son kararı müdürüm verecek dedi. Dil konusunda olabilir dedi bir sıkıntı çıkarsa dedi onun haricinde her şey olumlu dedi ama tabi ki karar mercii müdürüm dedi.Göürştüğüm bayan çok olumluydu hiç sıkıntı yaratacak şeyler sunmadı önüme ama devamlı yazdı bir şeyler...
Arkadaşlar 6 aylık vizem elime ulaştı. Bekleyen arkadaşlara bol şans dilerim içinizi ferah tutun ben dil belgesi almadan aldım. Bol şans...
Saygılarımla;
Mehmet ŞENLİK

yilmazsln

Mesaj gönderen yilmazsln » Cmt Mar 10, 2018 1:17 pm

mehmets35 yazdı: Cmt Mar 10, 2018 10:24 am Arkadaşlar 6 aylık vizem elime ulaştı. Bekleyen arkadaşlara bol şans dilerim içinizi ferah tutun ben dil belgesi almadan aldım. Bol şans...
Tebrik ederim :) kendi vizem çıkmış gibi sevindim sizin vizenize. Başarılar dilerim eğitim hayatınızda. :)

mcank

Mesaj gönderen mcank » Cmt Mar 10, 2018 2:32 pm

selimozz yazdı: Cum Mar 09, 2018 11:55 am Bugun ankara buyukelciginde vizeye girdim.Girdim once belgeleri duzenledirler orjinallerini bana geri verdiler. Sonra sira numarasi aldim biraz bekledim sonra gorusmeye girdim. Bundan sonra diyalog seklinde
Ne icin gidiceksiniz
Bütün konsolosluklarda o veznelerde gördüğünüz çalışanlar çok konuşan insanları hiç sevmezler, özelliklede Amerikan Konsolosluğundakiler. Sorulan her soruya net ve çok kısa cevaplar vermek çok önemlidir. En azından onlar için. Ki zaten sizi de uyarmış bu konuda. Onun dışında Almanca bölüm için burda okuduğum vize anılarına bakılırsa herkesten minimum A2 istenmiş hatta B1 istedikleri arkadaşlar da vardı burda. İngilizce kısmına gelirsek eğer, sizi İngilizce konuşturması için pek bir gerekçesi yok çünkü eğitim diliniz Almanca olacak. Ki İngilizce olsaydı en az C1 belgesi göstermek zorundaydınız kanıt için. Görüşüne bakılırsa biraz iyi gitmemiş görüşmeniz ama kadının da dediği gibi kararı kendisi vermediğinden sonucu beklemelisin. Belli olmaz bir bakmışsın vermişler vizeyi. Konsoloslar çok tuhaf insanlar çünkü :D Size okulla alakalı bolcada soru sormuş. Bana sadece hangi okula gideceğimi ve ne zaman mezun olduğumu sorması dışında hiç bir şey sormadı. Beni de bu korkutuyor mesela. Umarım bekleyen herkes vize alır :)))

ddulkadiroglu

Mesaj gönderen ddulkadiroglu » Pzt Mar 12, 2018 3:24 pm

Merhaba ben bundan tam 1 ay önce istanbul alman konsolosluğuna a2 belgemle ulusal vize başvurusu yaptım. 4 hafta içinde sonuçlanacağını söylemişlerdi ama bugün 6. Haftaya girdim. Konsoloslukla nasıl iletişime geçebilirim veya akıbetini öğrenebilirim.

mcank

Mesaj gönderen mcank » Pzt Mar 12, 2018 5:00 pm

ddulkadiroglu yazdı: Pzt Mar 12, 2018 3:24 pm Merhaba ben bundan tam 1 ay önce istanbul alman konsolosluğuna a2 belgemle ulusal vize başvurusu yaptım. 4 hafta içinde sonuçlanacağını söylemişlerdi ama bugün 6. Haftaya girdim. Konsoloslukla nasıl iletişime geçebilirim veya akıbetini öğrenebilirim.
6 hafta uzun bir süre. visa@ista.diplo.de'ye başvuru numaranızı da ekleyerek mail atıp bir sorun bence

farukaynak

Mesaj gönderen farukaynak » Sal Mar 13, 2018 12:15 am

SAYGIN yazdı: Pzt Şub 26, 2018 2:16 am Ben goethe institut ankaranın yogun kurslarına katıldım. Biraz zorlayıcı ama 9 ay gibi bir sürede b2 ye gelebilirsin. Benim amacım C1 i türkiyede tamamlayıp direk almanyada eğitime başlamaktı ama açıkçası b2 de tıkandım, neden ben de bilmiyorum. Testdaf sınav sonucum var. Bir ara baya umutsuzluga düşmüştüm üzerine de mezun psikolojisi eklendi sanırım. eğitim için minimum C1 olmamız lazım zaten. Almanyada eğitim de kolay değil. Bunu bilerek bu yola girmiş olmak lazım. Umarım herşey güzel olur, bakalım :)
saygın siegene nasıl yolladın belgelerini internet üzerinden mi posta yoluyla mı

SAYGIN

Mesaj gönderen SAYGIN » Çrş Mar 14, 2018 2:17 am

farukaynak yazdı: Sal Mar 13, 2018 12:15 am saygın siegene nasıl yolladın belgelerini internet üzerinden mi posta yoluyla mı
Posta ile. Tum basvurularda belgeleri posta ile yollamaniz gerekiyor zaten.

jimmywhite

Mesaj gönderen jimmywhite » Çrş Mar 14, 2018 8:42 pm

Merhabalar. Halihazırda Almanya'da doktora öğrencisiyim. Bir süredir Türkiye'deyim ve biten oturum iznimi uzatmak için Ankara'dan başvurdum.
Başvuru tarihim şubat ayının ortası. Mart ayının ortasına geldik hala haber yok. Tüm evraklarım ve maddi belgelerim eksiksiz. Son zamanlarda 90 gün üzeri ulusal vizeye başvuran arkadaşlar, vizenizin elinize ulaşması ne kadar sürdü?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Mar 14, 2018 9:52 pm

jimmywhite yazdı: Çrş Mar 14, 2018 8:42 pm Merhabalar. Halihazırda Almanya'da doktora öğrencisiyim. Bir süredir Türkiye'deyim ve biten oturum iznimi uzatmak için Ankara'dan başvurdum.
Başvuru tarihim şubat ayının ortası. Mart ayının ortasına geldik hala haber yok. Tüm evraklarım ve maddi belgelerim eksiksiz. Son zamanlarda 90 gün üzeri ulusal vizeye başvuran arkadaşlar, vizenizin elinize ulaşması ne kadar sürdü?
Türkiye den oturum uzatiliyor mu ? Ben böyle bir sey oldugunu daha önce hic duymadim ve zaten olmuyor diye de biliyorum , yanlis miyim acaba ?
Arkadaslar ben erkegim =)

jimmywhite

Mesaj gönderen jimmywhite » Çrş Mar 14, 2018 10:07 pm

kiss25 yazdı: Çrş Mar 14, 2018 9:52 pm Türkiye den oturum uzatiliyor mu ? Ben böyle bir sey oldugunu daha önce hic duymadim ve zaten olmuyor diye de biliyorum , yanlis miyim acaba ?
Oturum iznim bitmişti, sağlık sebeplerinden bir süredir buradayım, bu sebepten sanırım yeni baştan işlem yapıyorlar. Yani yeni başvurmuşum gibi.

Kilitli