Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Belge Tasdik Sorunu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Emr35

Belge Tasdik Sorunu

Mesaj gönderen Emr35 » Prş Mar 08, 2018 10:14 am

Arkadaşlar merhaba,

Kendi internet sitesinden başvuru yapacağım bir okul için tüm belgelerimi tasdiklettim fakat konsolosluk tüm belgeleri bir araya getirip koşesinden 1 kere damga vurdu ve zımbaladı. Okul benden ayrı bir şekilde transkriptimi, diplomamı vs. yüklememi istiyor. Zımbayı çıkartım daha sonra belgeleri tarattım fakat en arka sayfa harici hiç bir belgenin köşesinde mühür olduğu belli olmuyor. Siz bu tasdiklettiğiniz belgeleri nasıl sisteme yükletmişitiniz? En arka sayfasını her pdf in sonuna koysam olur mu?

Teşekkürler.

Muriel

Re: Belge Tasdik Sorunu

Mesaj gönderen Muriel » Prş Mar 08, 2018 11:39 am

Orjinal belgeleri yükleyeceksin, tasdikli belgeleri ptt yada kargo ile başvuru adresine yollayacaksın.

Kac basvuru yapacaksan o kadar kopya onaylatman gerekiyordu.

Emr35

Mesaj gönderen Emr35 » Prş Mar 08, 2018 1:38 pm

Muriel yazdı: Prş Mar 08, 2018 11:39 am Orjinal belgeleri yükleyeceksin, tasdikli belgeleri ptt yada kargo ile başvuru adresine yollayacaksın.

Kac basvuru yapacaksan o kadar kopya onaylatman gerekiyordu.
Cevabınız için teşekkürler. Muhtemelen bunu uni-Assist için yapmam gerekicek fakat başvuracağım üniversite direk benden sisteme certified copyi yüklememi istiyor. Dediğim gibi zımbayı söküp tarattım artık her sayfanın sonuna o en son sayfadaki damgayı koymayı düşünüyorum.

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Prş Mar 08, 2018 1:59 pm

uni-assist dahil benim şu ana kadar gördüğüm tüm başvurularda orjinal yüklenip tasdikli yollanmakta idi. belki üni.den üni.ye farklılık olabilir ama isterseniz ilgili linkini buraya bırakın birde biz inceleyelim.